WinToUSB Indir

5/5 - (1 vote)

WinToUSB Indir

WinToUSB, kurulum kaynağı olarak bir ISO görüntüsü veya CD / DVD sürücüsü kullanarak bir USB sabit sürücüsüne veya USB flash sürücüye bir Windows işletim sistemi kurmanıza ve çalıştırmanıza olanak tanıyan basit, hafif bir uygulamadır.

WinToUSB, kurulum kaynağı olarak bir ISO görüntüsü veya CD / DVD sürücüsü kullanarak Windows işletim sistemini bir USB sabit sürücüye veya USB flash sürücüye kurmanıza ve çalıştırmanıza izin veren ücretsiz bir yazılımdır. WinToUSB ayrıca önyüklenebilir WinPE USB sürücüsü oluşturmayı destekler, WinPE içeriğini USB sürücüsüne aktarmanıza ve sürücüyü önyüklenebilir hale getirmenize yardımcı olabilir.

WinToUSB  ( Windows To USB olarak da adlandırılır  ), Windows  işletim sistemini bir ISO / WIM / ESD / SWM / VHD / VHDX görüntüsü kullanarak harici bir sabit sürücüye veya USB flash sürücüye kurmanıza ve çalıştırmanıza olanak tanıyan en iyi ücretsiz Windows To Go Oluşturucu’dur.  yükleme kaynağı olarak dosya veya CD / DVD sürücüsü veya geçerli Windows işletim sistemi kurulumunu (Windows 7 veya üstü) bir Windows To Go Çalışma Alanı olarak bir USB sürücüsüne klonlayabilirsiniz. WinToUSB  ayrıca  bir Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista /  2008/2012/2016 kurulum ISO dosyasından bir Windows kurulum USB flash sürücüsü oluşturmayı destekler  , böylece Windows’u USB flash sürücüden kolayca yükleyebilirsiniz. Son olarak,  WinToUSB  , önyüklenebilir bir Windows oluşturmayı destekler  PE USB sürücüsü, Windows PE’nin içeriğini bir USB sürücüsüne aktarmanıza ve USB sürücüsünü önyüklenebilir hale getirmenize yardımcı olabilir  .

WinToUSB İndir

WinToUSB (Windows To USB olarak da adlandırılır), harici bir sabit sürücü, USB flash sürücü veya Thunderbolt sürücüsüne tam işlevli bir Windows işletim sistemi kurmanıza ve çalıştırmanıza izin veren en iyi ücretsiz Windows To Go Oluşturucu’dur. O kadar kolay ve etkilidir ki, sadece birkaç basit adım ve birkaç dakika ile ilk taşınabilir Windows 10/8 / 7’nizi doğrudan bir ISO, WIM, ESD, SWM, VHD, VHDX görüntü dosyası veya bir CD’den oluşturabilirsiniz. DVD sürücüsü veya mevcut bir Windows işletim sistemi kurulumunu (Windows 7 veya üstü) bir USB sürücüsüne veya Thunderbolt sürücüsüne taşınabilir Windows olarak kopyalamak için kullanabilirsiniz. WinToUSB ayrıca bir Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista / 2016/2012 / 2010’dan bir Windows kurulum USB flash sürücüsü oluşturmayı destekler. Oh, WinToUSB ayrıca önyüklenebilir bir Windows PE USB sürücüsü oluşturmayı da destekler, Windows PE içeriğini bir USB sürücüye aktarmanıza ve USB sürücüsünü önyüklenebilir hale getirmenize yardımcı olabilir.

Bu blogda daha önce bir USB bellekten bir işletim sisteminin nasıl kurulacağını açıklamıştık  , ancak bugün bunu bir adım daha ileriye taşıyacağız. Muhtemelen birçok Linux dağıtımı için kurulum disklerinin bir Canlı CD içerdiğini biliyorsunuzdur, böylece dağıtımı kurmak zorunda kalmadan kullanabilirsiniz. Bugün, benzer bir şekilde,  Windows’un taşınabilir bir sürümünü kaydetmeyi ve bununla  birlikte WinToUSB  programını kullanarak  bir pendrive’dan çalışmayı öğreneceğiz , bu da verileri depolamanıza ve tekrar kullanım için tercihlerinizi kaydetmenize olanak tanır.

İşlemi yapmak için, herhangi bir sürümünde bir Windows ISO görüntüsüne veya DVD’sine, programları daha sonra yüklemek için yeterli alan istiyorsanız en az 8 GB alana sahip bir pendrive’a ve  WinToUSB  programına ihtiyacınız olacak.

Sadece üç adımda Windows işletim sisteminizi klonlayabilir ve WinToUSB yazılımı ile bir USB sürücüye gönderebilirsiniz. Yazılım, Window To Go USB sürücüsü dedikleri şeyi oluşturmanıza olanak tanır. Windows 10, 8 ve 7 için bir Windows klonu oluşturabilirsiniz. Araç ayrıca VHD tabanlı / VHDX tabanlı bir Windows çalışma alanı oluşturmanıza da olanak tanır.

Bir sabit sürücüye tam olarak çalışan bir Windows işletim sistemi ekleyin

WinToUSB aracı, bir USB sürücüye veya harici bir sabit sürücüye tam olarak çalışan bir işletim sistemi kurmanıza izin verecektir. Ayrıca mevcut işletim sisteminizi bir USB sürücüsüne kopyalayabilirsiniz. İşletim sisteminizi taşınabilir aygıta ekledikten sonra, işletim sistemini alıp başka bir bilgi işlem aygıtında kullanabileceğiniz için taşınabilir aygıtınızı Window To Go aygıtınız olarak adlandırabilirsiniz. Araç, işletim sisteminizin çoğunu klonladığı için tüm kabul edilebilir sınırlar içinde çalışır, ancak tüm Windows işlevlerinin taşınmasını beklemeyin. Aynı şey işletim sisteminde yaptığınız tüm değişiklikler için de geçerlidir, hepsi klonlanmayacaktır.

Uyumlu bir sürücü yoksa, bu işlemi yaptığınızda Windows’un belirli sürümlerinin belirli sorunlara neden olabileceğini aklınızda bulundurmalısınız.  Microsoft’un harici birimlerde çalışması için özel olarak oluşturulmuş Windows To Go sistemine sahip olduğu için en çok Windows 8 / 8.1 Enterprise kullanılması önerilir  .

  • WinToUSB’yi kurun ve çalıştırın  .
  • Seçmeniz gereken ilk şey, bir USB sürücüsü veya bir disk seçme seçenekleriyle birlikte işletim sistemi dosyasını alacağınız kaynaktır. Ek olarak, bir kez seçildikten sonra kurulacak farklı sürümleri seçebilirsiniz.
  • Şimdi işletim sistemini kurmak istediğiniz hedef birimi seçeceksiniz. İşlem sırasında içerdiği tüm detaylar silinecektir.
  • Bir sonraki adım, USB sürücüsünün hangi bölümünü başlatma birimi olarak kullanacağınızı ve verilerinizi nerede depolayacağınızı seçmektir. Genel bir kural olarak, çoğu insanın bölümleri yoktur ve bu nedenle, her iki şey için flaş ünitesindeki ana sürücüyü kullanır. Değilse, kurulumdan önce bu amaç için ücretsiz bir araç kullanarak istediğiniz tüm bölümleri oluşturabilirsiniz. EASEUS Partition Master  bunu yapmak için iyi bir seçenektir.
  • Bundan sonra, diskteki dosya kopyalama işlemi başlayacak ve bilgisayarınızın hızına ve kaynak türüne bağlı olarak 30 dakikaya kadar sürebilir, çünkü bir ISO görüntüsünü okumak fiziksel bir disk kullanmaktan çok daha hızlı olacaktır.
  • Son olarak, bilgisayara bağlı disk veya USB sürücü ile bilgisayarı yeniden başlatmanız (ve BIOS’tan başlatma sırasının bu kaynakları içerdiğini onaylamanız) yeterlidir. Windows ilk başladığında, bağladığınız donanım için gerekli tüm sürücüleri otomatik olarak arayacak ve yükleyecektir, ancak bu makineden sonraki başlatmalarda bu işlemden geçmek zorunda kalmayacaksınız.
Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...