Windows 7 Ultimate Sağlam Indir

5/5 - (3 votes)

Windows 7 Ultimate Sağlam Indir

Neyse ki Microsoft için, Windows 7 sadece dönüşten daha fazlasıdır. Kararlı, pürüzsüz ve son derece parlak, yeni grafik özellikleri, Mac OS X dock ile rahatlıkla rekabet edebilen yeni bir görev çubuğu ve hem kullanımını hem de daha güvenli hale getiren cihaz yönetimi ve güvenlik geliştirmeleri sunuyor. Daha da önemlisi, kısmen donanımın yakalanması ve kısmen Microsoft’un Windows 7’yi olabildiğince fazla kişi tarafından erişilebilir hale getirmek için büyük çaba sarf etmesi nedeniyle Vista’nın talep ettiği donanım yükseltmelerini gerektirmez.

Windows 7 için genel test işleminin bir sınırlı kullanılabilirlik beta ve bir sürüm adayı içerdiğini ve bazılarının şimdiye kadarki en büyük shareware deneme süresi adını verdiğini belirtmek önemlidir. Vista gibi buggy ve tahriş edici, Windows 7 değil. Bunun yerine, Microsoft’un Vista’nın olmasını dilediği Windows XP’nin halefi ve nihayet OS X ve Linux gibi diğer büyük işletim sistemleriyle rekabet gücüne sahip.

Microsoft, Windows 7’nin altı sürümünü sunmaktadır: Başlangıç,  Home Premium Professional Ultimate , OEM ve Enterprise. Redmond’un en yoğun şekilde tanıtacağı üç sürüm  Home Premium, Professional ve Ultimate’tır , ancak Starter tüketiciler tarafından da kullanılabilecektir.

Windows 7 hem 32 bit hem de 64 bit sistemleri destekleyecektir. 32-bit için minimum gereksinimler arasında 1GHz işlemci, 1GB RAM, 16GB kullanılabilir sabit disk alanı ve WDDM 1.0 veya daha yüksek sürücülü DirectX 9 grafik cihazı sayılabilir. 64 bit sistemler için en az 1 GHz işlemci, 2GB RAM, sabit sürücünüzde 20GB boş alan ve WDDM 1.0 veya üzeri sürücülü DirectX 9 grafik cihazı gerekir. Yerel dokunmatik özelliklerden yararlanmak için dokunmatik ekranlı monitör gerekir. Bazı kullanıcıların Windows 7 beta’yı 1GB’tan daha az RAM ile çalıştırmanın sınırlı olduğunu iddia ettiğini unutmayın, ancak bu önerilmez.

Windows 7 Ultimate Sağlam Indir

Yükleme
Microsoft, Windows 7’yi yüklemek için çeşitli yollar sunar. İnsanlar, işletim sistemi önceden yüklenmiş olarak yeni bir bilgisayar satın alabilir, Windows XP veya Vista’dan yükseltebilir veya kullanıcının zaten sahip olduğu bir bilgisayara temiz bir yükleme yapabilir. Temiz kurulum yaklaşık 30 dakika sürdü, ancak bu bilgisayarınıza bağlı olarak değişecektir.

Yükseltme prosedürü, Windows XP veya Windows Vista çalıştırmanıza bağlı olarak farklıdır. Vista kullanıcılarının yükleme diskinden Yükselt seçeneğini seçmeden önce verilerini yedeklemeleri yeterlidir. Hem XP Home hem de XP Pro kullanıcılarının verilerini yedeklemeleri, ardından yükleme diskinden Özel’i seçmeleri gerekir. Özel, temiz bir yükleme ile aynı etkiye sahip olacaktır, ancak eski verilerinizi Windows.old adlı bir klasöre kaydedecektir. Özel’i seçtikten sonra, sabit sürücünüzün Windows XP içeren bölümünü seçmeniz ve ardından ürün anahtarınızı girmek ve bilgisayarın gerektiği gibi yeniden başlatılmasına izin vermek için talimatları izlemeniz gerekir.

Mevcut bilgisayarınızın Windows 7 çalıştırabildiğinden emin değilseniz  , Microsoft’tan Windows 7 Yükseltme Danışmanı’nı indirip çalıştırabilirsiniz  .

Özellikler: Görev Çubuğu ve Aero Peek
Windows 7’nin görünümü Vista Aero temasına liberal olarak uygulanan bazı cilalardan başka bir şey gibi görünse de, hata yapmayın: Bu tam bir yedek işletim sistemidir ve sadece “Vista doğru yapılır. ” Daha iyi pil yönetiminden, Microsoft’un sahip olduğu en kolay kullanım arayüzüne kadar, sürücü desteğinden gelecek için çok dokunuşlu zemin çalışmalarına, Windows 7 neredeyse yarı pişmiş.

Öne çıkması gereken ilk şey yeni görev çubuğudur. Bu, Microsoft’un yaptığı en iyi iyileştirmelerden biridir – üçüncü taraf program yükleme istasyonu üreticileri, Windows 7 halka açıldığında ciddi bir yenilik yapmak zorunda kalacaklar. Yarı saydam Aero stilini eklemenin yanı sıra, yeni görev çubuğu Mac OS X dock’undan bile daha iyi. Büyük, görülmesi kolay simgeler kullanarak sabitlenmiş programlara sahiptir. Fareyle o programla ilişkili tüm pencerelerin üzerine gelin ve önizleme görüntülenir. Pencereyi kapatmak için bir X göstermek için fareyi bu önizleme bölmelerinden birinin üzerine getirin. Programın tam boyutlu bir önizlemesini göstermek için fareyle önizlemenin üzerine gelin veya ön tarafa getirmek için pencereye tıklayın. Düğme boyutu nedeniyle, dokunmatik ekranlı kişilerin kullanımı özellikle kolay bulmalıdır.

Atlama listeleri, son açılan belgelerin daha kolay ulaşılmasını sağlayan yeni bir görev çubuğu geliştirmesidir. Bu programda son zamanlarda kullandığınız dosyaların listesini görmek için görev çubuğuna sabitlenmiş herhangi bir program simgesini sağ tıklayın veya sol tıklayın ve sürükleyin. Internet Explorer’da, Firefox’ta henüz çalışmıyor gibi görünse de, bu son ziyaret edilen Web sitelerini gösterecektir.

Eksik Masaüstünü Göster simgesini fark ettiyseniz, bunun nedeni görev çubuğunun içinde pişirilmiş olmasıdır. Fareyi sağ köşeye getirin. Masaüstünü Göster kutusunun üzerine gelmek masaüstünü gösterir ve fareyi uzaklaştırdığınızda gizler. Tüm programlarınızı simge durumuna küçültmek için kutuyu tıklayın.

Bir pencerenin başlık çubuğunu sürükleme özelliği sayesinde programları yeniden boyutlandırmak basitleştirildi ve geliştirildi. Tam ekrana genişletmek için bir program penceresini monitörünüzün üstüne sürükleyin. Aynı anda iki pencerede çalışmak istiyorsanız, birini ekranınızın sol kenarına ve diğerini sağ kenarına sürükleyin, otomatik olarak monitörünüzün yarısı kadar yeniden boyutlandırılır. Bir programı üstten veya yandan uzağa sürüklemek, orijinal boyutuna döndürecektir. Bu, Windows 7’deki tamamen yeni bir özelliktir, ancak Windows 95’ten beri insanların pencereleri yeniden boyutlandırdığı büyüt / geri yükle düğmesini taklit ettiği ve genişlettiği için benimsenmesi kolay olmalıdır.

Tema paketleri, Windows 7’nin görünümünü değiştirmeyi çok daha hızlı hale getirir. Denetim Masası’ndan temayı Görünüm ve Kişiselleştirme altında değiştirebilirsiniz. Microsoft, insanlara özelliğin neler yapabileceğinin tadını çıkarmak için çeşitli tema paketleri oluşturdu. İndirmek için birini tıklayın ve renk şemasını ve arka planını anında değiştirir – yeniden başlatmaya gerek yoktur. Kullanıcılar kendi temalarını da oluşturabilirler.

Windows Media Player ve Aygıt Aşaması
En büyük yeni özelliklerden biri Windows Media Player’ı yeniden kullanışlı hale getirir: artık medya dosyalarını bir Windows 7 bilgisayarından diğerine, İnternet üzerinden ve ağ dışında akışa aktarabilirsiniz. Daha da iyisi, kurulum prosedürü son derece basittir.

Windows Media Player’ı açtığınızda, araç çubuğunda yeni bir Akış seçeneği vardır. Tıklayın, size iki seçenek sunulur. Her ikisi de bilgisayarınızı ücretsiz Windows Live ID’nizle ilişkilendirmenizi gerektirir. İkinci bir Windows 7’nin WMP’sini aynı kimlikle ilişkilendirdiğinizde, ana bilgisayardaki ortama uzaktan erişebilirsiniz. Windows Media Player’ın mini modu çok daha ince görünüyor ve albüm kapağını vurguluyor – bazen kontrolleri açıkça görme pahasına, ancak kesin bir gelişme.

Yeni Device Stage yazıcıları, telefonları ve taşınabilir medya oynatıcıları tek bir pencerede birleştirerek çevre birimlerini yönetmeyi çok daha kolay hale getiriyor. Çevre biriminin büyük bir fotoğrafı önemli cihaz istatistiklerini özetler ve hangi cihazları kullandığınızı belirlemenizi kolaylaştırır. Cihaz Aşaması, senkronizasyon gibi yaygın görevleri önceden ayarlamak için de kullanılabilir. Eski cihazlar için Device Stage desteği, Windows 7’nin en iyi özelliklerinden birini, yükseltilmesi gerekmeyen çevre birimleri ve harici aygıtlar için geçerli hale getirir. Can sıkıcı bir değişiklik, Bluetooth sürücü desteğinin artık işletim sistemine dönüştürülmemesidir. Bir Bluetooth sürücüsüne ihtiyacınız varsa, elinizde kurulum diskine ihtiyacınız olacak veya indirmeye gitmeniz gerekecektir.

Arama, dokunmatik ekranlar ve XP modu
Windows 7’nin yerel arama özelliği geliştirildi. Sabit sürücüye eklenen dosyalar o kadar hızlı dizine eklenir ki 5 saniyeden kısa bir süre sonra aranabilirler. Arama sonucu snippet’leri artık daha uzun bir snippet içeriyor ve snippet’i daha net bir şekilde vurgulıyor. Bu, özellikle çok sayıda uzun belgeyi dengeleyen kişilere hitap etmelidir, ancak dosyaları daha hızlı bulmak isteyen herkes için yararlı bir özelliktir. Ancak, arama alanı varsayılan olarak yalnızca Başlat menüsünde ve Windows Gezgini’nde kullanılabilir ve görev çubuğuna kolayca eklenemez.

Dokunmatik ekran özellikleri şaşırtıcı derecede iyi çalıştı. Donanım bazen çok dokunuşlu hareketlerin bazılarını yanlış görür ve bazen görüntüyü döndürmeyi karıştırır, örneğin görüntüyü yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak gibi. Genel olarak, Microsoft’un teşvik ettiği temel hareket serilerini gerçekleştirmede çok az zorluk vardı ve bu, giderek artan sayıda bilgisayar çoklu dokunma yetenekleriyle piyasaya sürüldüğünden, Windows 7’yi gelecek için mükemmel bir konuma getiriyor.

Windows 7’yi iş durumları için kullanmayı düşünen uzmanlar ve kişiler veya şirketler yeni XP Modunu takdir edecekler. Ev tüketicisi için pratik bir uygulamaya sahip değildir, ancak Windows XP veya Windows Vista veya 7’ye yükseltilmemiş programlara erişmeniz gerekiyorsa, XP Mode, Windows 7’de herhangi bir geriye dönük uyumluluk olmadan yükseltme korkusu.

XP Modu yükleyicisini indirdikten sonra kurulumu kolay değildir  . Doğru donanıma sahip olduğunuzu ve doğru yazılımı edinebildiğinizi iki kez kontrol etmeniz gerekir. Çalışması için AMD-V, Vanderpool veya VT-d olarak da bilinen Donanım Sanallaştırma Teknolojisi desteklenmelidir. İki yaşından büyük anakartlar muhtemelen işe yaramaz ve daha yenisine sahip olsanız bile BIOS’unuza girmeniz ve Donanım Sanallaştırmasını etkinleştirmeniz gerekebilir. CPU tanımlama yardımcı programları  Microsoft’tan edinilebilir bu size net olup olmadığınızı söyleyebilir. Bununla birlikte, uyumluluk sorunsa, bu güçlük size değer olacaktır. Kullanıcılar, yazıcılar da dahil olmak üzere Windows 7 donanımlarına bağlı çevre birimlerine tam erişime sahip olacak ve pano sanal işletim sistemi ile “gerçek” olanı kesmek ve yapıştırmak için kullanılabilir.

Güvenlik
Kullanıcı Hesabı Denetimi veya UAC, Windows 7’de geri döndü. Microsoft, özelliği daha az müdahaleci olacak şekilde ayarladı, ancak bunun Vista’da olduğundan daha fazla veya daha az güvenli olduğunuzu göstermediği açık değil. UAC, Vista’daki en büyük değişikliklerden biriydi. Program erişimini sıkılaştırdı, ancak tek kullanıcılı bilgisayarların birçok sahibini hayal kırıklığına uğratacak şekilde yaptı. Windows 7, UAC’nin kullanıcı özelleştirmesi için daha fazla seçenek sunar.

Varsayılan ayar, kullanıcılara yalnızca programlar bilgisayarda Her Zaman Bildir’in en kısıtlayıcı ayarının bir adım altında değişiklik yapmaya çalıştıklarında bildirimde bulunmaktır. Her Zaman Bildir altında, bir program Internet’e erişmeye çalıştığında veya bilgisayarda değişiklik yapmaya çalıştığınızda Windows 7 için kullanıcı onayı gerekir. İkinci en az kısıtlayıcı seçenek, UAC etkinleştirildiğinde masaüstünü karartmaz ve kullanıcıyı yalnızca programlar bilgisayarda değişiklik yapmaya çalıştığında kullanıcıya bildirir. Masaüstü karardığında, Windows 7 onu kilitliyor ve erişimi engelliyor. Hiçbir Zaman Bildirme en rahat seçenektir ve yalnızca Microsoft tarafından UAC ile uyumlu olmayan programlar için önerilir.

UAC ayrıca, bilinen bir yayıncıdan gelen bir programla karşı karşıya kaldığında mavi bir başlık, sarı bir başlık ve program bilinmeyen bir yayıncıdan geldiğinde ünlem işareti görüntüler. UAC’yi güvenle kullanmak için alması gereken tıklama sayısı azaltıldı. Ancak, bunun UAC tarafından daha az agresif bir varsayılan duruş olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Çıkarılabilir sürücülerin işlenme biçiminde daha az parlak, ancak daha az önemli olmayan bir değişiklik de ortamınızı etkileyebilir. Windows XP ve Windows Vista’dan farklı olarak, Windows 7 bağlı olduklarında artık harici sabit sürücüleri ve USB anahtarlarını AutoRun yapmayacaktır. Bu, birçok güvenlik uzmanının sıkıntısı olan kötü amaçlı yazılım enfeksiyonları için riskli bir vektörü öldürür.

Microsoft, şu anda Microsoft Security Essentials olarak adlandırılan antivirüs ve kötü amaçlı yazılımdan koruma programının bir yenilemesi üzerinde çalışmasına rağmen, Windows Güvenlik Duvarı hala kalsa da, kullanıcıların üçüncü taraf bir virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma programı indirmeleri gerekmektedir. bozulmamış. Windows 7’de Windows Vista’dan taşınan birçok özellikte olduğu gibi, insanlar eskisinden çok daha ayrıntılı ayar kontrolü olduğunu fark edeceklerdir. Vista’da bulunan ancak gösterilmeyen giden trafiği filtreleme gibi özelliklere Windows 7’den erişmek daha kolaydır.

Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...