WifiinfoView Indir

5/5 - (1 vote)

WifiinfoView Indir

WifiInfoView, bölgenizdeki kablosuz ağları tarar ve bunlarla ilgili kapsamlı bilgileri görüntüler: Ağ Adı (SSID), MAC Adresi, PHY Tipi (802.11g veya 802.11n), RSSI, Sinyal Kalitesi, Frekans, Kanal Numarası, Maksimum Hız, Şirket Ad, Yönlendirici Modeli ve Yönlendirici Adı (Yalnızca bu bilgiyi sağlayan yönlendiriciler için) ve daha fazlası …
Bu aracın üst bölmesinde bir kablosuz ağ seçtiğinizde, alt bölme bu aygıttan alınan Wi-Fi bilgi öğelerini görüntüler , onaltılık biçimde.
WifiInfoView ayrıca, tespit edilen tüm kablosuz ağların kanal numarasına, yönlendiriciyi üreten şirkete, PHY tipine veya maksimum hıza göre gruplandırılmış bir özetini görüntüleyen bir özet moduna sahiptir.

WifiInfoView  ,  mahallenizde tespit edilen wifi ağları ile ilgili her türlü bilgiyi size gösterebilen ücretsiz bir araçtır  .

WifiInfoView’ı başlattığınızda, tanımlayabildiği tüm ağların adlarını (SSID), MAC Adresini, PHY Tipini, kaliteyi, kullanılan sinyal kanalının frekansını, servis sağlayıcının adını, kullanılan yönlendirici modelini (varsa) gösterecektir. , teorik maksimum ağ hızı, bağlı kullanıcı sayısı ve çok daha fazlası.

Şunlar dahil: Ağ Adı (SSID), MAC Adresi, PHY Tipi (802.11g veya 802.11n), RSSI, Sinyal Kalitesi, Frekans, Kanal Numarası, Maksimum Hız, Şirket Adı, Yönlendirici Modeli ve Yönlendirici Adı (Yalnızca bu bilgileri sağlayan yönlendiriciler için ), ve dahası…

Bu aracın üst bölmesinde bir kablosuz ağ seçtiğinizde, alt bölme bu aygıttan alınan Wi-Fi bilgi öğelerini onaltılık biçimde görüntüler.

WifiInfoView ayrıca, tespit edilen tüm kablosuz ağların kanal numarasına, yönlendiriciyi üreten şirkete, PHY tipine veya maksimum hıza göre gruplandırılmış bir özetini görüntüleyen bir özet moduna sahiptir.

WifiInfoView’u Kullanmaya Başlayın:

WifiInfoView herhangi bir kurulum işlemi veya ek dll dosyaları gerektirmez. Kullanmaya başlamak için, çalıştırılabilir dosyayı – WifiInfoView.exe’yi çalıştırın.

WifiInfoView’ı çalıştırdıktan sonra, bölgenizde algılanan kablosuz ağların listesi üst bölmede görüntülenir ve çok yüksek oranda güncellenir. Güncelleme oranını Seçenekler-> Güncelleme Hızı menüsünden değiştirebilirsiniz.

Üst bölmede bir veya daha fazla kablosuz ağ seçtiğinizde, alt bölme seçili öğelerin Wi-Fi bilgi öğelerini onaltılı biçimde görüntüler.

Uygulamayı başlattığınızda mevcut tüm ağ adlarını göreceksiniz, bunları hangi kriterlere göre sıralayabilirsiniz, ancak önerilen en iyi sinyal kalitesine sahip olanı seçmenizdir çünkü mükemmel gezinme için mükemmel bir bant genişliğine sahip olmanız gerekir.

WifiInfoView  , tespit edilen tüm kablosuz ağları kanal numarasına, yönlendiricinin üretici firmasına, maksimum hız sınırına ve PHY türüne göre sıralanmış olarak görebileceğiniz bir özet modu ile birlikte geliyor. Bağlantınızı seçebilir ve bu seçeneklere göre sıralayabilirsiniz. WifiInfoView’u kullanmak karmaşık bir görev değildir, bir kurulum işlemi gerektirmez, çünkü bu basit bir yürütülebilir dosya olan WifiInfoVIew.exe’dir.

Bu yürütülebilir dosyayı açtıktan sonra, algılanan kablosuz ağların listesi açılan pencerede görüntülenir. Güncelleme oranını arttırmanız gerekirse, bu panelden Güncelleme Hızı gibi butonları ve seçenekleri kullanabilirsiniz.

Üst bölümde, Dosya, Düzenle, Görünüm, Seçenekler ve Yardım gibi ortak düğmeler buluyoruz. Ayrıca, belirli bir ağı kaydetmemize yardımcı olabilecek, örneğin birini değiştirmek veya başka bir arama yapmak için bize yardımcı olabilecek bazı ek düğmelerimiz var. Bir bağlantı seçtiğinizde, pencerenin alt bölümünde bununla ilgili bilgiler görünecektir, ancak tabii ki deneyimsiz bir kullanıcı için bu sayılar hiçbir şey söylemez. Önemli olan, sinyalin iyi kalitede olması, frekansın yükselmesi ve PHY tipinin tipik oranda olmasıdır.

WifiinfoView Indir

Bu uygulama neden faydalıdır? Öncelikle  WifiInfoView kurulum gerektirmez, bu, bilgisayarınızın kayıt defterinde herhangi bir değişiklik yapılmayacağı anlamına gelir. Bilgisayarınızın performansı etkilenmeyecektir! Ayrıca, bu aracın çok sayıda düğmeli karmaşık bir arayüzü yoktur, yalnızca hangi kablosuz ağın kullanılacağına karar vermeniz için gereken temel düğmeler ve bilgiler vardır.

Üst Bölmedeki Sütunlar:

 • SSID: Ağın adı.
 • MAC Adresi: Yönlendiricinin MAC adresi.
 • PHY Türü: Bu ağ için PHY türü – 802.11a, 802.11g, 802.11n veya Yüksek Hızlı DSSS
 • RSSI: AP veya eş istasyon için kablosuz LAN arabirim sürücüsü tarafından algılanan, 1.0 miliwatt (dBm) olarak belirtilen desibel birimleri cinsinden alınan sinyal gücü göstergesi değeri.
 • Sinyal Kalitesi: Sinyalin kalitesini temsil eden 0 ile 100 arasında bir sayı.
 • Frekans: 802.11 Beacon veya Probe Response çerçevesinin alındığı bandın kanal merkez frekansı. Bu sütunun değeri Gigahertz (GHz) birimindedir.
 • Kanal: Bu kablosuz ağ tarafından kullanılan kanal numarası.
 • Bilgi Boyutu: Bu kablosuz ağdan alınan tüm Wi-Fi bilgi öğelerinin toplam boyutu (bayt cinsinden).
 • Öğe Sayısı: Bu kablosuz ağdan alınan Wi-Fi bilgi öğelerinin toplam sayısı.
 • Şirket: MAC adresinin ilk 3 baytına göre yönlendiriciyi üreten şirkettir.
 • Yönlendirici Modeli: Yönlendiricinin modeli. Bu değer, yalnızca bu bilgileri Wi-Fi bilgi öğeleri içinde sağlayan yönlendiriciler için görüntülenir.
 • Yönlendirici Adı: Yönlendiricinin adı. Bu değer, yalnızca bu bilgileri Wi-Fi bilgi öğeleri içinde sağlayan yönlendiriciler için görüntülenir.
 • Güvenlik: Ağın güvenli olup olmadığını belirtir (Evet / Hayır).
 • Maksimum Hız: Bu kablosuz ağa bağlanırken alabileceğiniz maksimum hız (Mbps cinsinden).
 • İlk Algılama: Bu ağın ilk algılandığı tarih / saat.
 • Son Tespit: Bu ağın tespit edildiği son tarih / saat.
 • Algılama Sayısı: Bu ağın tespit edilme sayısı.

Sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Bu yardımcı program Windows Vista, Windows 7, Windows 7 ve Windows Server 2008’de çalışır. Hem 32-bit hem de x64 sistemleri desteklenir. Windows XP desteklenmemektedir çünkü bu araç Windows XP’de bulunmayan yeni Wi-Fi API’sini temel almaktadır. Windows XP’de kablosuz ağ bilgilerini almak istiyorsanız, WirelessNetView yardımcı programını kullanabilirsiniz.
 • Windows Vista / 7/8 / 2008’in yerleşik kablosuz desteğiyle çalışan kablosuz ağ bağdaştırıcısı ve kablosuz kart sürücüsü.
Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...