Dokunmatik yüzey çok kullanışlı bir cihazdır, ancak genellikle siz yazarken ellerinizin hemen altında bulunur. Avuç içi veya bilekle yanlışlıkla dokunma, imleci başka bir metin yerine taşır.

Bu nedenle Touchpad Engelleyici, fare veya diğer işaretleme aygıtları yerine dokunmatik yüzey kullanmayı tercih eden dizüstü bilgisayar sahipleri için sahip olunması gereken bir yazılımdır. Yazılım, herhangi bir tuşa basıldıktan sonra küçük bir süre boyunca fare olaylarını kilitleyerek kullanıcının metni olabildiğince hızlı yazmasına yardımcı olur. Dokunmatik yüzey her zaman etkin durumda kalır.

Program olabildiğince basittir, ancak bazı yararlı seçeneklere sahiptir. Milisaniye cinsinden bir gecikme süresi ayarlayabilirsiniz. Dokunma engellemeyi açmak ve kapatmak için özelleştirilebilir bir klavye kısayolu vardır, oyun oynamak, tasarlamak, boyamak ve dokunmatik yüzey veya fare ile diğer aktif işler için çok yararlıdır.

Bu dokunmatik yüzey yardımcısı yazılımını kişisel veya ticari amaçlarla tamamen ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz.