Synfig Studio Indir

Synfig Studio Indir

5/5 - (1 vote)

Synfig Studio Indir

Synfig Studio, belirli bir stil oluşturmanıza veya muazzam bir kolaylıkla görünmenize yardımcı olan çok sayıda araç ve özelliğe sahip açık kaynaklı bir 2D animasyon aracıdır.

Hızlı ve Yetenekli

Synfig Studio, animasyon sürecinizin hızını artırmak için tasarlanmıştır. İşi yapmak için illüstrasyon iş yüküne eklemek yerine dijital ara doldurma ve sprite kullanır. Bu, aracı küçük animasyon ekipleri ve solo sanatçılar için ideal hale getirir.İnsanların erişip ilham alabileceği birden fazla Synfig Studio öğreticisi ve içeriği vardır. Bu aynı zamanda aracın sunulan özellik setini ve genel kullanıcı deneyimini geliştirmek için sürekli olarak geliştirildiği anlamına gelir. Bu arada, araç .deb, .rpm ve ayrıca genel .tar paketleri olarak mevcuttur.

Vektör ve bitmap çizimlerinden film kalitesinde animasyonlar bulmanız gerekiyorsa ve bu amaçla kullanılabilecek bir araca harcayacak paranız yoksa, o zaman gitmeniz tavsiye edilir. ücretsiz ve açık kaynak Synfig Studio uygulaması. Karşılığında herhangi bir para istemeden, bu uygulama 2D animasyonlar oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Synfig Studio, başta Microsoft’un Windows işletim sistemi, Apple’ın Mac OS X ve son olarak da Linux olmak üzere birden çok platform için kullanılabilir. Windows için Synfig Studio kurulum dosyası 28.9MB boyutundadır. Bu dosyayı çalıştırın, bir kurulum sihirbazı tarafından sunulan ekrandaki talimatları izleyin ve daha sonra uygulamayı Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 ile çalışan PC’nizde çalışır duruma getireceksiniz.

Synfig Studio’nun arayüzü, tüm monitör alanınızı kaplayacaktır. Uygulamayı başlattığınızda, birkaç panel görünecek ve ekranda önceden tanımlanmış bir konumu alacaktır. Deneyimsiz bir kullanıcı, arayüzden biraz bunalmış hissedebilir. Öte yandan bir düzenleme sihirbazının bununla herhangi bir sorunu olmamalıdır.

Synfig Studio ile istediğiniz herhangi bir 2D animasyonu oluşturabilirsiniz. Vektör ve bitmap çizimlerinden başlayabilir ve kare kare bir animasyon oluşturmak yerine, daha yüksek kaliteli bir 2D animasyon oluşturmak için Synfig Studio’yu kullanabilirsiniz. Synfig Studio ile neler başarabileceğinize dair bir fikir edinmek için, uygulamaya yerleşik olarak gelen birkaç örnekten birini yükleyin; veya uygulamanın resmi web sitesini ziyaret edin ve Galeriye bakın.

Synfig Studio’yu nasıl kullanırsanız kullanın, bir şey aynı kalır: onu kullanmak için paranızla ayrılmak zorunda olmadığınız gerçeği. Yukarıda belirtildiği gibi, Synfig Studio ücretsiz ve açık kaynaklı bir uygulamadır. Synfig Studio’yu kullanmaktan hoşlanıyorsanız, gelişimini desteklemek için bir bağış yapmayı düşünün.

Özellikler ve Öne Çıkanlar

Layers
Synfig, çeşitli tiplerde çok sayıda katmanı destekler; geometrik, gradyanlar, filtreler, çarpıtmalar, dönüşümler, fraktal ve diğerleri.

Bones
Tam özellikli kemik sistemi, bitmap görüntüleri kullanarak kesme animasyonu oluşturmanıza veya vektör resminizi kontrol etmenize olanak tanır. Skeleton Distortion katmanı, bitmap resmine karmaşık deformasyonların uygulanmasına izin verir.

Uzamsal çözünürlükten bağımsızlık
Çoğu öğe vektör tabanlıdır ve tüm katmanlar parametrik olarak oluşturulur, bu nedenle bir projenin hedef çözünürlüğünü değiştirirken bile, tek pikselleştirme yerleşik bileşenlerde değil, içe aktarılan raster görüntülerde meydana gelecektir.

Zamansal çözünürlük bağımsızlığı
Animasyon ana kareleri bilgisayar tarafından otomatik olarak enterpolasyonlu hale getirilerek yumuşak hareket sağlanır

Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme (HDRI)
Görüntü hesaplamalarında kayan nokta matematiği kullanılarak,  HDRI işleme  , tuvallerin çok daha geniş bir piksel parlaklığı aralığını dahili olarak anlamasına izin vererek daha iyi aydınlatma efektleri ve iyileştirilmiş renk kompozisyonu sağlar.

Ses desteği
Araç, ses katmanı kullanarak animasyonunuzu film müziği ile senkronize etmek için temel özelliklere sahiptir. Linux kullanıcıları, JACK entegrasyonu aracılığıyla tam özellikli ses editörlerinin tüm avantajlarından yararlanabilir.

Pentablet dostu araçlar Çizim
aracı, doğal çizgi ağırlıklandırma ve daha fazlası için en sevdiğiniz tabletlerdeki basınç hassasiyeti kanalını okuyabilir!

Sanatçı odaklı tasarım
Bu erken durumda açık olmasa da, yazılım (ve tescilli öncülleri), animasyon iş akışı göz önünde bulundurularak sıfırdan tasarlandı.

Yol Tabanlı Degradeler
Tamamen SVG tabanlı vektör yazılımlarından ve çoğu tüketici düzeyindeki animasyon programlarından farklı olarak, uygulama, çizilen bir şekli izleyen degradeler olan degrade yolları için tam desteğe sahiptir. Bu, sanatçıların animasyonu her kareye boyama zahmetine girmeden kolayca yumuşak gölgeleme eklemesine olanak tanır.

Leave a Reply