Silent Hill 2 Indir

Silent Hill 2 Indir

Silent Hill 2 Indir

Silent Hill 2, Konami tarafından PlayStation 2 için yayınlanan ve Konami Computer Entertainment Tokyo’nun bir parçası olan Team Silent tarafından geliştirilen bir hayatta kalma korku video oyunudur. Eylül 2001’de Silent Hill serisindeki ikinci taksit olarak piyasaya sürüldü.

Aynı yılın Aralık ayında Xbox için ekstra bonus senaryosu ve diğer eklentileri içeren genişletilmiş bir sürüm yayınlandı. 2002 yılında Windows’a taşındı. Silent Hill HD Koleksiyonu’nun bir parçası olarak 2012’de PlayStation 3 ve Xbox 360 için yeniden düzenlenmiş yüksek çözünürlüklü bir sürüm yayınlandı.

Dizinin isimsiz kurgusal Amerikan kasabasında yer alan Silent Hill 2, ilk Silent Hill oyununun doğrudan devamı değil. Bunun yerine, ölen karısı tarafından Silent Hill’de beklediğini söyleyen bir mektup aldıktan sonra şehre giren James Sunderland merkezli.

Ona şiddetle benzeyen Maria tarafından katıldı, onu arar ve ölümü hakkındaki gerçeği keşfeder. Yeniden satışlar ve limanlardaki ek materyaller arasında, James ve James buluşmadan önce Maria’ya odaklanan bir Dilek Doğdu.

Silent Hill 2 üçüncü şahıs görüşünü kullanır ve savaşmaktan ziyade eşya bulmaya ve bilmeceleri çözmeye daha fazla önem verir. Mary’nin mektubunun kademeli olarak ortadan kalkması ve tarih, filmler ve edebiyata referanslar gibi psikolojik yönleri içerir. Önceki oyundaki benzerlerinden daha insansı, bazı canavarlar James’in bilinçaltını yansıtacak şekilde tasarlandı.

Silent Hill 2 büyük beğeni topladı. Kuzey Amerika, Japonya ve Avrupa’da piyasaya sürüldüğü ay boyunca, Kuzey Amerika’da en fazla satışla bir milyondan fazla satıldı. İngiliz dili eleştirmenleri, Silent Hill 2’nin atmosferini, grafiklerini, hikaye ve canavar tasarımlarını övdü, ancak selefine göre çok daha gelişmiş olmasına rağmen kontrolleri kullanımı zor olarak eleştirdi.

Genellikle en büyük korku oyunu olarak kabul edilir ve tüm zamanların en büyük video oyunları arasında, hikayesi ve metaforları, sembolizmi, psikolojik korku ve tabu konularını, film müziğini ve ses tasarımını övdü. Oyunu 2003 yılında Silent Hill 3 izledi.

Silent Hill 2: Enhanced Edition, Silent Hill 2’nin PC sürümünü modern donanımlarla uyumlu hale getiren ve 16: 9 geniş ekran en boy oranında oynanabilir hale getirirken, görseller, ses ve hataları geliştiren geliştirme paketlerinin devam eden bir projesidir. Silent Hill 2: Enhanced Edition ürününün sağladığı örnekler: Geniş ekran kameranın kullanımı; yüksek çözünürlüklü çözünürlükler; yükseltilmiş yazı tipleri ve 2D görüntüler; PlayStation 2 kalitesinde ses, sis ve gölgeler; geri yüklenen işlem sonrası etkiler; daha iyi denetleyici desteği; ve daha fazlası. Ortak bir modderler ve programcılar ekibi tarafından üretilen bu geliştirme paketlerinin kullanımı, kesin bir Silent Hill 2 HD deneyimi sağlar.

Silent Hill 2 İndir

Silent Hill 2 kasvetli ve atmosferik bir hayatta kalma korku oyunudur ve kasvetli ve üzücü bir kayıp ve trajedi hikayesi anlatır. Oyun, karısını aramak için sisli kasaba Silent Hill’e gelen James Sunderland’a odaklanıyor. Üçüncü şahıs bakış açısıyla oynayan oyuncular, James’i perili ve tehlikeli kasaba etrafında yönlendirir, bulmacaları çözer ve korkunç canavarlarla savaşır. Oyun, etrafta dolaşmanız için gergin bir atmosfer yaratır ve genellikle kavga yerine koşmak zorunda kalırsınız. Silent Hill kasabasını keşfederken,  James’in aradığı korkunç cevapları yavaşça ortaya çıkaracaksınız.

Oyunun orijinal oyunla doğrudan bir bağlantısı olmamasına rağmen, Silent Hill 2 orijinal oyunun belirlediği eğilimi sürdürüyor. İpuçlarını aramak için çevreyle uğraştıkça pacing kesinlikle yavaştır. Oyun elinizi çok tutmuyor, bu nedenle Silent Hill’in sisli sokaklarında dolaşmak için çok zaman harcayacaksınız. Kaybolmak, geri dönmek kolaydır ve bu hayatta kalma açısından büyük bir rol oynar. Gölgelerin içinde gizlenen canavarlar inanılmaz derecede tehlikelidir ve sizi hızla parçalayacaklardır. Birkaç yakın dövüş silahına (ve hatta birkaç ateşli silaha) rastlayacaksınız, ancak savaş ilkel ve zor. Bunun yerine, Silent Hill 2 bazı ilginç çevre bulmacaları sunmaya odaklanıyor. Anahtar öğeleri aramak ve bunları uygun yerde kullanmak ana bir oyun öğesidir ve bazı bulmacalar başınızı çizmenizi sağlar. Resident Evil  başlıkları.

James Sunderland’ın hikayesi ve Silent Hill’e yaptığı yolculuk çok karanlık ve iç karartıcı. Ancak, oyunun tonu ve temaları için tamamen uygundur. Silent Hill kasabası rahatsız edici sırlarla dolu ve James de öyle. Oyunun başında James, üç yıl önce gerçekleşen karısının ölümü ile başa çıkmak için mücadele eder. Sonra ondan Silent Hill’e gelmesini söyleyen bir mektup alır. Karısı uzun süre ölmüş olsa da, yeniden bir araya gelmeyi umuyor ve üzücü yolculuğuna başlıyor. Silent Hill’de kaldığınız süre boyunca birkaç karakterle karşılaşacaksınız. Bazıları çabalarınıza katılırken, diğerleri kendi sorunlarına sahip olur. Hedefler sizi halsiz bir okul, terk edilmiş bir hastane ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli ilginç ve ürkütücü yerlere götürecektir. Düşmanlar ‘

Bir korku oyunu olarak, Silent Hill 2 cildinizin altına girer ve orada kalır. Savaş zor ve kısmen tarihli kontroller yüzünden. Ancak, oyunun odak noktası anlatımı üzerindedir ve oyunun çoğu bulmaca çözme ve hayatta kalma etrafında dönmektedir. Yoğun bir oyundur ve son derece sisli grafiklerde başarılı olduğunuz sürece Silent Hill 2’yi etkili ve ürkütücü bir oyun olarak göreceksiniz. Bazı bulmacalar sizi güdük olabilir ve muhtemelen düşmanları çileden çıkarırsınız, ancak hikaye değerli ve sonunda ödüllendirici. Eğer kalbiniz varsa, Silent Hill 2 kesinlikle sizi korkutacak, ancak oynarken bir patlama olacak.

Silent Hill 2 Enhanced Edition Nasıl İndirilir ve Kurulur

 1. Aşağıdaki İndir düğmesini tıklayın; UploadHaven’a yönlendirilmeniz gerekir.
 2. 5 saniye bekleyin ve mavi renkli ‘şimdi indir’ düğmesine tıklayın. Şimdi indirme işleminin başlamasına izin verin ve bitmesini bekleyin.
 3. Silent Hill 2 Enhanced Edition, bitti indirme sonra, sağ .zip dosyasını tıklayın ve “Silent.Hill.2.Enhanced.Edition.zip için Özü” üzerine tıklayın (alabilirsiniz WinRAR, olması gerekir Bunu yapmak için  buraya ).
 4. Silent Hill 2 Enhanced Edition klasörünü çift tıklatın ve exe uygulamasını çalıştırın.
 5. Eğlenin ve oynayın! Oyunu yönetici olarak çalıştırdığınızdan emin olun ve eksik dll hataları alırsanız, Redist veya _CommonRedist klasörünü arayın ve klasördeki tüm programları yükleyin.

sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi:  Win Xp 32 or newer
 • İşlemci:  Intel Celeron 1GHz / AMD Duron 2.0GHz
 • Bellek:  1 GB RAM
 • Ekran Kartı:  AMD Radeon Xpress 1200 Series veya NVIDIA GeForce FX 5200
 • DirectX:  Sürüm 9
 • Depolama:  6 GB kullanılabilir alan

Leave a Reply