Scratch 2 Indir

3.7/5 - (8 votes)

Scratch 2 Indir

Kazı Kazan – Hayal Et, Yarat, Canlandır, Paylaş

Scratch, 8 ila 16 yaşındaki çocukların etkileşimli hikayeleroyunlaranimasyonlar oluşturmasına ve kreasyonları çevrimiçi bir toplulukla paylaşmasına olanak tanıyan bir program ve araçtır  . Program, çocukların  bir kavramı kodlamayı ve yaratıcı bir şekilde sunmayı öğrenmelerine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır  . Bu, ebeveynler ve eğitimciler tarafından çocuklara interaktif medya kullanmayı öğretmek için kullanılan bir okuma yazma aracı olan ücretsiz bir yazılımdır.

Bu küçük resim ve PowerPoint kombine benzer bir programdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz resimler, grafikler ve sesler içeren birkaç sekme vardır. Programlamaya dahil olan farklı dilleri öğrenmeye yardımcı olması gerekiyor, ancak çocukların yaratıcılık ve bir sunumu nasıl bir araya getirecekleri hakkında biraz bilgi edinmelerine de yardımcı olabilir. Çocuğun hayal gücünden olan birçok karakter oluşturulabilir. Karakterler konuşabilir, dans edebilir ve şarkı söyleyebilir. Aynı ekranda bulunan diğer karakterlerle de oynayabilir ve konuşabilirler.

Programın kullanımı oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken, görüntüyü ekranda oluşturan dil bloklarını bağlamaktır. Bir bulmacayı bir araya getirmeye benzer, bu da çocukların okuldaykenkinden farklı bir seviyede düşünmelerini sağlar. Ses efektleri ve müzik klipleri eklemek için kullanılabilir, ancak karaktere gerçekten çok fazla fark katmazlar. Hareketler, her karakteri benzersiz kılan şeydir, çünkü programın tasarım yönünü daha derinlemesine inceleyeceksiniz.

Kazı Kazan 2 İndir

Programın askıya alınması biraz zaman alır, ancak çocuklara bilgisayar programlarını kullanmanın temellerini öğretecek ve görmek istedikleri bir şey yaratmak için hayal güçlerini kullanmalarını öğretecektir. Oluşturulan tüm görüntüler programın web sitesinde paylaşılabilir, böylece diğerleri tasarlanan tüm benzersiz fikirleri görebilir.

Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...