Safari Indir

Safari Indir

5/5 - (1 vote)

Safari Indir

Aralarınızda Windows bilgisayarlarında Safari kullanmak isteyen çok sayıda Pencere kullanıcısı olabilir. Bunu yapmak için bunu yapmak isteyenler için bile sayısız kullanım alanı vardır. Şansın sahip olacağı gibi, Windows 10 gibi en son işletim sistemlerinde bile Windows için Safari’yi indirmenin bir yolu var. Ancak, tek sorun Safari’nin bu sürümünün oldukça tarihli olmasıdır; Bunun nedeni, Apple’ın Windows 10, 8 veya 7 PC için tarayıcılarındaki geliştirmeyi bırakmasıdır.

Bir kerede, web tarayıcıları sizi İnternet’e götürdü. Ancak, piyasaya sunulduğu günden itibaren Safari, web tarayıcıları için çıtayı yükseltti. Gezinmeyi bir zevk haline getiren sofistike tasarım öğelerini tanıttı. Kullanımı kolay Safari, yolunuzdan uzak durdu ve zahmetsizce siteden siteye gitmenizi sağlar.

Safari Indir

Daha fazla gezinme alanı:  Safari tarayıcıyı değil, gezinmeyi vurgulamak için tasarlanmıştır. Tarayıcı çerçevesi tek bir piksel genişliğindedir. Yalnızca gerektiğinde bir kaydırma çubuğu görürsünüz. Varsayılan olarak, durum çubuğu yoktur. Bunun yerine, sayfanız yüklenirken bir ilerleme göstergesi döner. Sekmeli tarama  , web sitelerini görüntülemek için daha geniş bir pencere açarak tarayıcının en üstünde sekmeler bulacağınız anlamına gelir. Harika bir tarayıcı olan Safari, web’in keyfini çıkarmanızı sağlar.

İhtiyacınız olan siteleri bulun:  Geçmişte ziyaret ettiğiniz ancak tam olarak hatırlayamadığınız bir site mi arıyorsunuz? En kaba arama terimlerini bile kullanarak siteleri hızlı bir şekilde bulmak için Tam Geçmiş Arama’yı kullanın. Cover Flow’da bir web sayfasını tıkladığınızda, bu sayfayı zaten aradığınız site olarak tanımış olmanızdır. Artık tahmin etmeye gerek yok. Bu gibi yenilikçi özellikler, size göz atmanın ne kadar iyi olabileceğini gösterir.

Hız ihtiyacınızı karşılayın:  Dünyanın en hızlı tarayıcısı olan Safari’nin yazma hızı var. Sayfaların yüklenmesini neden beklemelisiniz? Şu anda bu arama sonuçlarını görmek, en son haberleri almak, güncel hisse senedi fiyatlarını kontrol etmek istiyorsunuz.

Güvenli web sörfünün keyfini çıkarın

Safari, kullanıcılarını çok koruyor ve bu nedenle tarama oturumlarının  güvenli ve güvenli olmasını sağlamak için ekstra önlemler alıyor .  Bilgisayarınızı istila edebilecek zararlı ve kötü amaçlı yazılımları önleyebilecek piyasadaki en iyi güvenlik özelliklerinden biri ile donatılmıştır. Ayrıca, Safari sizi kullanıcı adları ve şifreler gibi tüm kişisel bilgilerinizi riske atan kimlik avı web sitelerinden koruyabilir. Herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya şüpheli web sitesi anında Safari tarafından algılanabilir, böylece bilgisayarınıza herhangi bir zarar vermeden veya herhangi bir girişim yapılmadan önce bilgilerinizin çalınmasını önler. Safari’de özel göz atmaya  da izin verilir. Google Chrome’a ​​benzer şekilde Safari, kullanıcıların  gizli moda girmesini sağlar özel göz atmayı seçip başka bir pencere açarak. Her zamanki parlak tarayıcı arayüzünden farklı olarak, özel göz atmaya girmek sizi Safari’nin daha koyu, gri renkli bir sürümüne getirecektir. Kullanıcılar, ziyaret ettikleri web sitelerinin izlenmesini önlemek istiyorsa özel tarama kullanılır. Özel tarama modundayken erişeceğiniz hiçbir site, tarama geçmişi listenizde görünmez. Bu, kullanacağınız ve gireceğiniz tüm bilgiler için aynıdır. Tarayıcı, kullanıcı adlarınızı veya şifrelerinizi hatırlayamayacak ve Safari’nin varsayılan modunda aynı web sitesini ziyaret ettiğinizde otomatik olarak oluşturulmalarını engelleyecektir. 

Hızlı ve esnek

Safari aslında iPhone’lar ve MacBook’lar gibi Apple ürünlerine hitap etmek için üretilirken, tarayıcı diğer şirketler tarafından yapılan diğer web uygulamalarına da erişebilir. Örneğin,  Google sayfalarına  ve  Microsoft Outlook’a  Safari tarayıcısı kullanılarak çevrimiçi olarak kolayca erişilebilir. Bu web uygulamalarını yükleme söz konusu olduğunda da karşılaşılacak sorun yoktur. Aslında, Safari, web sayfalarını çoğundan daha hızlı yükleyebildiği için övgü alıyor  . Ayrıca, en sık ziyaret ettiğiniz siteleri ana yükleme sayfasında tutabildiği için daha rahat bir web tarama deneyimi sağlar. Bu, tarayıcıyı veya yeni bir sekmeyi açtığınızda, en çok ziyaret ettiğiniz siteleri ekranda görebileceğiniz anlamına gelir. Onlar sadece bir tık uzakta ve tekrar arama çubuğuna web sitesinin adını yazmak için gerek yoktur. 

Kesintisiz internet taramasının tadını çıkarın

Safari, ortalamanın üzerinde tarama hızı ile diğer üst düzey tarayıcılarla rekabet edebilir. Arayüz belirgin bir şekilde Apple’tır, ancak kullanıcılarını sadece aynı şirket altında yapılan platformlar tarafından erişilebilen belirli özelliklerle sınırlamaz. Düzgün ve düzenli tasarımı ile hızlı, esnek ve kullanımı gerçekten kolaydır.

En son Safari sürümü 5.1.7’dir ve tüm Windows sürümlerinde oldukça iyi çalışır, ancak elbette daha eski olduğundan, bazı özelliklerden yoksun olacak   ve kullanıcı için bir güvenlik riski oluşturabilir.

Windows 10/8/7 PC için Safari Nasıl İndirilir ve Kurulur

1. Windows PC’nizi kullanarak herhangi bir tarayıcı açın ve PC için Safari yükleyicisini indirmek için bu sayfayı ziyaret edin  .

2. En son sürümü indirin ve indirilen Safari kurulum dosyasını bilgisayarınıza kaydedin.

3. SafariSetup.exe dosyası başarıyla indirildikten sonra, Yükleyiciyi çalıştırın ve tüm adımları normal şekilde uygulayın.

4. Windows için Safari Yükle seçeneğini seçin ve varsayılan tarayıcı yapma seçeneğinin işaretini kaldırın  .

5. Kurulumdan sonra Safari’yi başlatın; Windows 10, 8 veya 7 PC’nizde normal şekilde çalışmalıdır.

NOT:  Çok güncel olmayacağı ve hiçbir faydası olmayacağından ilgili yazılımı veya eklentileri yüklemeyin  . Sadece bu seçeneğin işaretini kaldırın.

Windows için Safari’yi neden İndirmeli ve Kullanmalı?

Hepsi bu kadar. Safari’yi Windows’a indirmek ve yüklemek, özellikle ileri düzey kullanıcılar için oldukça yararlı olabilir. Bunlar  geliştiricileri , tasarımcıları, uyumluluk testlerini ve benzer rolleri içerebilir . Safari’nin eski bir sürümünü kullanmak, belirli bir istemciyi test etmek veya belirli yazılımları belirli koşullar altında test etmek için hayati önem taşıyabilir.

Ortalama bir günlük kullanıcı için, Windows için Safari’yi indirmek için pek bir neden yoktur. Aksi takdirde, sadece daha fazla özelliğe sahip olmakla kalmayan, aynı zamanda daha güvenli bir tarama deneyimi sunan çok sayıda başka seçenek de vardır.

Leave a Reply