Registry Cleaner Indir

Registry Cleaner Indir

5/5 - (1 vote)

Registry Cleaner Indir

Free Registry Cleaner, Windows sistem kayıt defteri sorunlarını birkaç fare tıklamasıyla güvenli bir şekilde temizlemenizi ve onarmanızı sağlayan bir kayıt defteri onarım aracıdır.

Windows sistem kayıt defteri ile ilgili sorunlar, Windows çökmelerinin ve hata mesajlarının yaygın bir nedenidir. Kaldırma işlemlerinden sonra geride kalan referanslar, hatalı yazılım kaldırma, eksik veya bozuk donanım sürücüleri veya sahipsiz başlatma programları dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı kayıt defteri sorunları ortaya çıkabilir. Bu tür sorunlar ortaya çıktığında, Kayıt defteri boyutunu önemli ölçüde artırır ve bilgisayarınızı yavaşlatır. \

Kayıt Defteri Temizleyicisi Nedir?

Bir Windows PC’niz varsa, sorunsuz çalışmasını sağlamak ve uygulamalar veya dosyalarla ilgili sorunları önlemek için bazı temel bakım görevlerini yerine getirmeye alışacaksınız. Çoğumuz virüs tanımlarımızı düzenli olarak güncelliyoruz, Geri Dönüşüm Kutusu’nu boşaltıyoruz vb.

Bilgisayar bakımı söz konusu olduğunda, bir Kayıt Defteri Temizleyicisi de araç setinizin bir parçası olmalıdır. Amacı, Windows Kayıt Defterinizi düzenli, verimli tutmak ve uygulamaların sorunsuz çalışmasına yardımcı olmaktır.

Ama Kayıt Nedir?

Kayıt Defterini bir veritabanı olarak düşünün. Her Windows PC’de, Kayıt Defteri, uygulamalar ve Windows işletim sisteminin kendisi için tercihleri ​​ve ayarları depolar.

Windows, kayıt defterini güncel tutma konusunda iyi bir iş çıkarır, ancak kendi başına pek iyi bir düzenleme yapmaz. Zamanla, siz uygulamaları yükledikçe ve kaldırdıkça, kayıt defteri eski girdilerle kirlenebilir. Bunlar, hata mesajlarına neden olabilir ve bilgisayarı yavaşlatabilir. Bilgisayarınızın doğru çalıştığından ve hızlı kaldığından emin olmak istiyorsanız, temizlemeniz gerekir.

Registry Cleaner Indir

Malware

Kötü amaçlı uygulamalar (kötü amaçlı yazılım) da Kayıt Defteri sorunlarına neden olabilir. Yazılım kaldırıldığında bile, o uygulamanın kalıntıları kalabilir ve bu da hata mesajlarına ve yavaşlamalara neden olabilir. Kayıt Defterini temizlemek, kalan tüm bu verilerin kaldırılmasına yardımcı olabilir.

Kimlik Hırsızı

Birçok uygulama verileri Kayıt Defterine kaydeder, bu e-posta adresiniz veya parolalarınız gibi kişisel bilgileri içerebilir. Uygulamayı kaldırdıktan sonra, bu verilerin bir kısmı kalabilir ve bir güvenlik riski oluşturabilir! Kayıt Defterinin temizlenmesi, bu kalan kişisel verileri kaldıracak ve birinin bilgisayarınıza erişmesi durumunda veri hırsızlığını önlemeye yardımcı olacaktır.

Kayıt Defterini kendim düzenleyebilir miyim?

Teknik olarak, Windows Kayıt Defterini ‘elle’ düzenleyebilirsiniz. Ancak bunu yapmamak için iki temel neden var:

– Yanlış ayarı değiştirmek gerçekten çok kolay

– Bir hata yaparsanız, sonuçları oldukça ağır olabilir. (Örneğin, bilgisayarınız başlamayı reddedebilir)

Bu nedenle Kayıt Defteri Temizleyicileri vardır – İşi sizin yerinize yapmak için!

Registry Cleaner Yazılımının Faydaları

Kayıt defteriniz temizlendikten sonra, muhtemelen bir performans artışı fark edeceksiniz ve daha önce bilgisayarınızı kullanırken gördüğünüz tüm hata mesajları kaybolacaktır.

Registry Cleaner, var olmayan uygulamaların girişlerini kaldırır ve ayrıca geçersiz veya bozuk girişleri düzeltir, yani kayıt defterinizi onarır. Muhtemelen bilgisayarınızın da çok daha hızlı başladığını göreceksiniz!

Kayıt hatalarını nasıl düzeltirim?

Harika haber şu ki, CCleaner bugün piyasada en çok kullanılan ve saygın Kayıt Temizleyicilerinden birini içeriyor. İndirmenizi ve denemenizi öneririz, sonuçları beğeneceğinizi biliyoruz!

Kayıt Sorunlarını Düzeltin ve Bilgisayarınızın Performansını Artırın

Windows kullandığınızda kayıt defteri büyümeye devam eder, kayıt defterindeki eskimiş öğeler de büyür, bu da sonunda performans düşüşüne ve hatta sistemin çökmesine neden olur. Wise Registry Cleaner, Windows kayıt defterini tarar ve kayıt defterindeki hataları ve kalan öğeleri bulur ve ardından bunları temizler veya birleştirir. Windows kayıt defterinde bu kalıntı ve bozuk öğeleri düzelterek, sisteminiz daha hızlı ve daha kararlı çalışacaktır.

Pratik Yedekleme / Geri Yükleme Özelliği

Kayıt defteri, herhangi bir temizleme yapılmadan önce otomatik olarak yedeklenir. Bazı sistem sorunlarıyla karşılaşmanız durumunda, kayıt defterini önceki noktaya geri yüklemek için kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda herhangi bir önemli sistem veya ağ yapılandırması değişikliği yapmadan önce istediğiniz zaman bununla tam bir kayıt defteri yedeği veya sistem yedeklemesi oluşturabilirsiniz.

Sistem Ayarları Daha İyi Performans için Sistem Ayarlarını Optimize Eder

Windows kayıt defterini temizlemek ve birleştirmek dışında, Wise Registry Cleaner hem sistem hızını hem de internet hızını iyileştirmek için ilgili sistem ayarlarını optimize edebilir. Tek tıklamayla optimizasyondan sonra, bilgisayarınızın performansında bazı gelişmeler göreceksiniz.

İleri Düzey Kullanıcılar için Özelleştirilebilir Temizleme Seçenekleri
  1. Normal, güvenli veya derin bir kayıt defteri taraması çalıştırmayı belirtebilirsiniz.
  2. Kayıt defterinin özel alanları, geçersiz dosya uzantıları, eski başlangıç ​​programı girdileri, geçersiz yazılım yolları ve daha pek çok şey için taranabilir.
  3. İstisnalara izin verilir, bu nedenle Wise Registry Cleaner’a, içinde belirli kelimeler bulunan kayıt defteri öğelerini temizlemekten kaçınmasını söyleyebilirsiniz.

 

Leave a Reply