Psiphon Indir

5/5 - (1 vote)

Psiphon Indir

Psiphon,  tüm İnternet içeriğine sansürsüz erişebilmeniz için VPNSSH ve  HTTP Proxy teknolojisini  kullanan  , geliştirici Psiphon Inc.’in bir atlatma aracıdır  . Siz göz atarken, istemci yeni erişim noktaları hakkında bilgi edinecek, böylece blokları kolaylıkla atlayabilirsiniz.

Web’de gezinme özgürlüğü

İnternet, bilgiye ücretsiz erişim temeli üzerine kurulmuştur. Günümüzde pek çok insan şu ya da bu nedenle web’e erişimlerinde sınırlıdır. Çoğu zaman, bu işveren veya hükümet kısıtlamalarından kaynaklanmaktadır. Windows için Psiphon ile  , istediğiniz içeriğe sınırlama olmaksızın erişebilirsiniz. Ülkenizden, şirketinizden veya okul kampüsünden olsun, sansürü atlayın.

Psiphon’u indirme ve kullanma

Bu Psiphon indirmesini PC için almak  ve cihazınızda çalıştırmak çok kolay  . Bir güvenlik istemi almalısınız. İstemci programını çalıştırmayı seçtiğinizde  , otomatik olarak bağlanmaya başlayacaktır. Kullanıcılar, tercih ettikleri tünel modunu seçme seçeneğine sahiptir  .

Bağlantı simgesinin dönmesi durduğunda ve görüntülenen yeşil bir simge, bağlantınızın kurulduğu anlamına gelir. SSH ve SSH + modundaysanız, program  tüm büyük web tarayıcıları tarafından uyulması gereken  Windows sistem proxy ayarlarını otomatik olarak yapacaktır  .

Ayrıca,  uluslararası trafiğin proxy üzerinden tünellendiği, ancak iç trafiğin olmadığı bir bölünmüş tünel seçeneği de vardır  . “Yerel web sitelerinde proxy yapma” seçeneğini işaretlemeniz gerekecektir. Bunu yaptığınızda, Psiphon herhangi bir proksize edilmemiş etki alanını mesaj kutusunda bildirecektir.

Bir sunucuya bağlanma

Arayüz, yeni IP adresinizi vurgulamasa da bağlantı durumunuzu iyi gösterir  . İngiltere, ABD, İspanya, İsviçre, Hindistan ve Kanada dahil 20’den fazla farklı bölgeden bir sunucu seçebilirsiniz. Size yeni IP’nizi göstermek için yeni bir tarayıcı penceresi görünecektir.

Hız  , bağlantınıza bağlı olarak değişecektir ve en uygun olanı bulmak için birkaçını denemek isteyebilirsiniz. İnternette sorunsuz bir şekilde gezinebilmeniz ve içeriğe erişebilmeniz için yeterince hızlıdır. Videoları izleyebilirsiniz, ancak 1080p  veya daha yüksek kalitede yayın yapmayı beklemeyin.

Açık kaynak

Bu yazılımın takdire şayan bir kalitesi,  açık kaynak kodlu olmasıdır , yani orijinal kaynak kodu ücretsiz olarak kullanılabilir ve dağıtılabilir ve değiştirilebilir. Bu, VPN endüstrisinde nadir görülen şeffaflığı artırmaya yardımcı olur. Psiphon düzenli olarak güncellenir ve akran incelemesine tabidir.

Psiphon Indir

Gizlilik ve güvenlik

Psiphon’dan geçen tüm verileriniz  şifrelenmiştir  ancak yazılım, gözetim önleme için tasarlanmamıştır  . İnternet servis sağlayıcınız, göz attığınız web sayfaları, sohbet mesajları  veya yüklemeleriniz gibi internet trafiğinizin içeriğini göremeyecektir  .

Psiphon, tarama geçmişinizin ve tanımlama bilgilerinizin  bilgisayarınızda saklanmasını engellemez  ve kullandığınız moda bağlı olarak, tüm trafik tünellenmez. Bu hizmet ücretsiz olduğu için, müşteri içindeki reklamları sunmak için verilerinizin bir kısmını üçüncü taraflara satarlar.

Birkaç sorun

Bilgisayardan indirilen Psiphon, bağlandığında bilgisayarınızın proxy ayarlarını değiştirdiği için, bağlantı kesildiğinde onları orijinal durumuna döndürmelidir. Maalesef bazen bunları düzgün bir şekilde geri yüklemiyor ve bu da  daha sonra cihazınızla internet bağlantısı sorununa neden oluyor  . Kullanıcıların proxy ayarlarını manuel olarak düzeltmeleri gerekecektir.

Psiphon’u indirmek tamamen ücretsiz olsa da, birçok ülkede yasa dışı olduğunu unutmamak önemlidir  . Neyse ki, geliştiriciler, kullanıcıların varlığını maskelemek ve kimliklerini gizlemek için özellikler  eklediler . Bu teoride çalışmalı, ancak bu bir garanti değil.

Alternatifler

Ağa abone olmak ve ağı desteklemek için yazılımın reklam destekli bir sürümü olan Psiphon Pro’yu indirin . Bu, programın daha da optimize bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır.

Bu yazılımın temel amacı sansürü atlatmaktır. Gizlilik veya gözetim önleme ile övünmez, internette gezinirken daha fazla anonimlik sağlayan bir hizmeti tercih ederseniz, ücretsiz Tor programını  veya  Surf Anonymous  Free proxy’yi indirmeyi denemelisiniz  . Bu uygulamalar IP adresinizi gizleyecek  ve  gizlilik sağlayacaktır  . Ayrıca NordVPN gibi ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayabilecek üstün ücretli VPN’ler de vardır  .

Sınırsız internet

Bu ücretsiz program, rahatsız edici dijital sansürü geçmek için ihtiyacınız olan temel bilgileri kapsar. Psiphon,% 100 anonim olma beklentisiyle süper güvenlik bilincine sahip kullanıcılar için değildir.  Gizlilik açısından daha fazlasını sunabilecek ücretli başka  VPN hizmetleri de vardır.

En yeni sürüm herhangi bir kayıt gerektirmez ve bir VPN’den daha geniş bir protokol seçeneği sunar. Binlerce sunucu ve çeşitli giriş noktaları içeren küresel bir ağ ile her zaman bağlantıda kalın.

Artıları

  • İndirmesi kolay
  • Kullanım için e-posta adresi gerekmez
  • Şeffaflığı artırmak için açık kaynak kodu

EKSİLERİ

  • Gizlilik aracı değil
  • Güvenilir bir internet bağlantısı kullanmalı
Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...