Proteus Indir

Proteus Indir

5/5 - (1 vote)

Proteus Indir

Proteus bir Sanal Sistem Modelleme ve devre simülasyon uygulamasıdır. Paket, tam mikroişlemci tabanlı tasarımların birlikte simülasyonunu kolaylaştırmak için karışık modlu SPICE devre simülasyonunu, animasyonlu bileşenleri ve mikroişlemci modellerini birleştirir. Proteus ayrıca bir mikrodenetleyici üzerinde çalışan yazılım ile ona bağlı herhangi bir analog veya dijital elektronik arasındaki etkileşimi simüle etme yeteneğine sahiptir. Giriş / Çıkış bağlantı noktalarını, kesintileri, zamanlayıcıları, USART’ları ve desteklenen her bir işlemci üzerinde bulunan diğer tüm çevre birimlerini taklit eder.

Proteus  zil çalan bir isim değil. Tıp alanında çalışıyorsanız muhtemelen duymuşsunuzdur, çünkü sindirim sistemimizde bulunan mirabilis  veya  vulgaris  gibi farklı türleri içeren bir bakteri türü  . Ancak, mikrobiyolojinin ötesinde, yazılım sektöründe,  mühendislik öğrencileri ve elektronik uzmanları tarafından bize elektronik devrelerin ve mikroişlemcilerin gelişmiş bir simülasyonunu sunabilen  en beğenilen elektronik tasarım programlarından biri olduğu ortaya çıkıyor .

Onun versiyonunda olduğu gibi piyasadaki en eksiksiz elektronik alet paketlerinden birini var 8.5 (hepsini yeni), bizim PC’den neredeyse 800 farklı mikroişlemci kullanarak PCB veya baskılı devre kartları her türlü oluşturmak için bize izin verir ve  taklit onların doğrudan devre şemalarından gerçek hayat işler . Modern zamanları başka türlü hesaba katamayacağı gibi, şu anda en popüler tahtalardan biri olan Arduino ortamında tasarlayabildiğimiz ve simüle edebileceğimiz araçları entegre ediyor.

Proteus İndir

Proteus  Design Suite’in ana bileşenleri 

Bu yazılım, programın tüm işlevlerinin döndüğü iki ana bileşen içerir:

 • ISIS : Akıllı Şematik Giriş Sistemi kısaltması. Program, dirençler, bobinler, kapasitörler, güç kaynakları ve hatta mikroişlemciler gibi her türlü bileşen dahil olmak üzere devrenin elektrik tasarımını gerçekleştirmemizi sağlar.
 • ARES : Gelişmiş Yönlendirme ve Düzenleme Yazılımının kısaltması. Elektronik bileşenler için yönlendirme, konum ve düzenleme işlevlerine sahip baskılı devre kartlarının veya PCB’lerin tasarımını amaçlayan araçtır.

ISIS ve ARES’i nereden indirebilirim? Onları bağımsız uygulamalar olarak tutamazsınız, bu nedenle tüm özelliklerinden en iyi şekilde yararlanabilmek için, Proteus’un tam sürümünü elde etmeniz gerekir;  bunun için ödeme yapmanıza  rağmen, bir ile  resmi Labcenter Elektronik web sitesinin deneme sürümü  bunu satın edip etmeyeceğine karar vermeden önce tüm işlevlerini deneyebilirsiniz böylece.

Bu iki programın yanı sıra, bu yazılım, ISIS’e entegre edilmiş VSM gibi , entegre devrelerin farklı özelliklerini  gerçek zamanlı olarak simüle etmemize izin veren farklı modüller  veya rotaları otomatik olarak izlememizi sağlayan kendinden yönlendirme modülü  olan Electra ile birlikte gelir.  bileşenler arasında, devrenin hızını artırmak için en uygun yolu arar.

Hangisi daha iyi? Proteus  mu, Multisim mi?

Elektronik devreleri simüle etmek için bir program seçmek  söz konusu olduğunda öğrenciler ve elektronik uzmanları için sonsuz şüphe vardır ve  her zaman olduğu gibi, hepsini tatmin eden evrensel bir cevap diye bir şey yoktur, çünkü temel olarak uygulamaya verilen kullanıma bağlıdır.

Örneğin , devrelerin analog ve dijital simülasyonu için bir program arıyorsanız  , National Instruments Corporation tarafından geliştirilen ürün, bu kategorideki en iyi yazılım olduğu için ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Ancak, daha çok mikroişlemcileri simüle etmeye çalışıyorsanız, Multisim muhtemelen aradığınız temellerden yoksundur ve Proteus’un  geldiği yer burasıdır  çünkü  farklı modelleri simüle etmenizi sağlayan çok sayıda kitaplık içerir  . Yani her biri farklı şeylerde iyidir ve seçim size kalmış.

En son sürümdeki yenilikler

 • Kütüphaneye ve otomatik tamamlama yoluna web araması ekler.
 • Panel organizasyonunu geliştirir.

Proteus Professional 8.6 SP2, temel olarak geliştiricilerin devre kartlarını kolayca geliştirip test etmelerini sağlamak için tasarlanmış etkili ve kapsamlı bir programdır. PCB’lerin oluşturulması, başarılı bir şekilde tamamlanması için güçlü yardım araçları seti ile birlikte profesyonel bilgiye ihtiyaç duyan çok zor ve spesifik bir süreçtir.

Proteus Professional 8.6, rutin forumlar geliştirmek ve bunları incelemek için gerekli tüm kaynak ve talimatları içeren çok iyi yapılandırılmış bir arayüze sahiptir. Faktörlerin başlamasını sağlamak için Proteus PCB Style olan birçok örnekten birini doldurmanız gerekir. Proteus PCB Style’dan başlayabilen eğlenceli modeller, paneldeki her bir faktörün kalitesini gidip değiştirme yeteneği gibi kullanışlı geliyor. Tüm gadget’ların yanı sıra ilişkilerini gösteren şematik bir yakalama yöntemine sahiptir. Paketlenmiş girişimin bir parçası olan her faktör için başlangıçta değişiklikler yapabileceğiniz Kaynak Programı kod sekmesine sahiptir. Sonuç olarak Proteus Professional 8.6 SP2 + Convenient, rutin forumları hızlı bir şekilde geliştirmek için kullanılabilecek kullanışlı bir sistemdir.

Proteus Professional 8.6’nın En İyi Özellikleri

Proteus Professional 8.6 Ücretsiz indirin ve aşağıdaki özellikleri yaşayın.

 • Tasarımcıların devre kartlarını kolayca inşa etmelerini ve doğrulamasını sağlayan kullanışlı ve güçlü bir uygulama.
 • Devre kartları oluşturmak için gerekli tüm araç ve komutlara sahip çok iyi organize edilmiş bir arayüze sahiptir.
 • Tüm cihazları ve bağlantılarını görüntüleyen şematik yakalama modu.
 • Yüklenen projenin parçası olan her öğe için temel düzeyde değişiklikler yapabileceğiniz Kaynak Kodu sekmesi.

Proteus Professional 8.6 Kurulum Teknik Detayları

Proteus Professional 8.6 Free Download’a başlamadan önce aşağıdaki teknik kurulum ayrıntılarını izlerseniz oldukça yardımcı olur.

 • Yazılımın Tam Adı ve Sürümü: Proteus Professional Sürüm 8.6
 • Kurulum Dosyasının Adı: Proteus_Professional_8.6_SP2.zip,
 • Tam Kurulum Boyutu: 248 MB
 • Kurulum Türü: Çevrimdışı Yükleyici / Tam Bağımsız Kurulum
 • İle uyumlu: 64 Bit (x64)
 • Son Sürüm Çıkış Tarihi: 05 Şubat 2018
 • Geliştiriciler:  Proteus

Proteus Professional 8.6 için Minimum Sistem Gereksinimleri

Proteus Professional 8.6 Free Download programını başlatmadan önce aşağıdaki sistem özelliklerinin kullanılabilir olduğundan emin olun.

 • İşletim Sistemi: Windows 10 / 8.1 / Win 8 / Win 7 / Vista / XP
 • Bellek (RAM): 1GB
 • Sabit Disk: 1GB
 • İşlemci: Intel Pentium IV veya üstü
Tags:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply