Notepad++ Indir

5/5 - (1 vote)

Notepad++ Indir

Notepad ++ ücretsizdir (“serbest konuşma” da olduğu gibi “serbest bira” da olduğu gibi) kaynak kodu düzenleyicisi ve çeşitli dilleri destekleyen Not Defteri uygulamasıdır. MS Windows ortamında çalışan, kullanımı GPL  Lisansı tarafından yönetilir  .

Scintilla’nın güçlü düzenleme bileşenine dayanarak  , Notepad ++ C ++ ile yazılmıştır ve daha yüksek bir yürütme hızı ve daha küçük program boyutu sağlayan saf Win32 API ve STL kullanır. Notepad ++, kullanım kolaylığını kaybetmeden mümkün olduğunca çok rutini optimize ederek dünyadaki karbondioksit emisyonlarını azaltmaya çalışıyor. Daha az CPU gücü kullanırken, PC daha da kısaltabilir ve güç tüketimini azaltarak daha yeşil bir ortama neden olabilir.

Notepad ++ bir olan  ücretsiz  çok sayıda dahilinde işlevleri olduğu not defteri ve kod editörü yazılım  dilleri  için  programa  sahip  kod katlama  ve  sözdizimi vurgulama . Microsoft Windows  işletim sistemleri için geliştirici Don Ho tarafından oluşturulan  Notepad ++ bir dizi kullanışlı özellik uygular. Bu metin düzenleyici,  program boyutunda hafif olması  ve yazılı içeriği başlatmak ve işlemek için yüksek yürütme hızıyla çalışmakla  ünlüdür  .

Notepad ++ İndir

Notepad ++ kullanımı güvenli midir?

Notepad ++ ‘ın tutarlı güncellemeleri nedeniyle  , platform son derece güvenli kabul edilir  Metin  ve  kaynak kodu editörü  aracılığıyla ücretsiz yazılım olarak kullanılabilir  GPL  Genel Kamu Lisansı: lisansı. Cihazların işletim sistemlerine göre, insanlar 32 bit  veya  64 bit  indirme paketini seçebilir  .

Notepad ++,   Mac OS X veya Unix işletim sistemleri için mevcut değildir ; yazılım yalnızca MS Windows işletim sistemlerinde çalışır. Platformun Windows işletim sistemine özel olması çok çeşitli faydalı özelliklerle birlikte gelir: dosyaları not defteri içinde düzenlemek için sağ tıklama desteği.

 Düzenleme bileşeni olarak Scintilla ile geliştirilen  Notepad ++,  C ++  ile kodlanmıştır ve  Win32 API  çağrılarıyla çalışır; STL ile gerçekleştirerek  , yazılım, azaltılmış bir program boyutu içinde güçlü düzenleme performansı sağlayabilir. Dünya karbondioksit  emisyonlarını azaltmak amacıyla  , program geliştiricileri,  kullanıcı dostu  olmayı  veya birçok rutinin optimizasyonunu  kaybetmeden  CPU gücünü  düşürerek  güç tüketimini azaltır .

Notepad ++ kullanmalı mıyım?

Yazılım  ,  kullanıcıları selamlamak için hızla başlatılır ; üst satırda menü seçenekleri bulunur: ‘Ara’, ‘Görünüm’, ‘Kodlama’, ‘Dil’, ‘Çalıştır’, ‘Eklentiler’ vb. Arayüzün kullanımı kolay olsa da, keşfedilecek birçok özellik vardır. Doğrudan belgenin üzerinde, birden çok sekmeli  dosya içerebilen bir çubuk vardır  . Tüketiciler  çeşitli şekillerde yeni belgeler oluşturabilir  .

Yeni bir belge oluşturmak için şu adrese gidin  ‘Dosya’  ve seçim  ‘Yeni’  ya ikinci sıradaki ilk düğmeyi tıklayın. Sekme çubuğuna iki kez tıklayarak insanlar kolayca   yeni sekmeli belgeler oluşturabilir .  Belgeleri kapatma özelliğine  , dosya başlıklarının yanındaki sekmelerden erişilebilir. Kullanıcılar   sekmeli belgeleri  sürükleyerek düzenleyebilirler  .

Notepad ++ topluluğu,   dosyaları  sekme çubuğuna sürükleyip bırakarak düzenleme arayüzüne kolayca dosya  ekleyebilir . Ayrıca, kullanıcılar ‘Dosya’ya gidip ‘ Aç… ‘ı  seçerek   veya alt menü çubuğundaki ikinci simgeyi tıklayarak dosya ekleyebilirler  .

Notepad ++ sözdizimi katlama, özelleştirilebilir sözdizimi vurgulama, otomatik tamamlama  ve  işlev listesi  için  birkaç dili destekler  : CSS, HTML, Javascript, JSON, XML, YAML, vb  . Tercih edilen  programlama dili  listede yoksa, çerçeve metni destekleyebilir; Notepad ++ topluluğu  , ‘Kullanıcı Tanımlı Dil’  özelliği aracılığıyla dil eklentileri ekleyebilir   veya  kendi dillerini  tanımlayabilir .

Tercih edilen bir programlama dilleri seçtikten sonra, Notepad ++ topluluğu dosyayı belge bölümünde kodlamaya başlayabilir. İnsanlar kodunu uyguladıktan sonra, doğrudan edebilirsiniz  koşmak  tıklayarak kaynak kodunu  ‘Run’  üst menü çubuğunda ve tercih ettikleri seçme  tarayıcısınıFirefox Chrome Safari kullanıcıları izin vererek, vb  hızla görünümünde  kodlama, tasarım süreç daha kolaydır.

Uygulama, tüketicilere   sekmeli bir dokümanın başlığını sağ tıklayıp alt seçeneğe giderek ‘Diğer Görünüme Taşı’ şeklinde bölünmüş bir ekranda dokümanları  görüntüleme olanağı sağlar . Seçilen belge, ekranı başka bir sekmeli belgeyle paylaşır. Dosyalar,  istenen dosyaları farklı bir belgeye sürükleyip bırakarak ikili görünüm içinde taşınabilir  .

Bir  dosyanın  tamamını kopyalamak için, belgenin başlığına sağ tıklayın ve  ‘Diğer Görünüme Klonla’  komutunu seçin. Belgeyi optimize ederek, Notepad ++ kullanıcıların  aynı belgenin iki sürümüne erişmesine izin verir  . Yakınlaştırma yeteneğini etkinleştirmek  için ‘Görünüm’e gidin   ve  ‘ Yakınlaştır ‘‘ Yakınlaştır ‘,’ Uzaklaştır ‘  veya  ‘ Varsayılan Yakınlaştırmayı Geri Yükle ‘seçeneklerinden birini seçin .

Sütun editörü : uygulama düzenleme seçenekleri sunar  .  Üst araç çubuğundaki ‘Düzenle’ içinde  , kullanıcılar ‘Sütun Düzenleyici…’ seçeneğini  seçip ilk sütun numarasını ve artan miktarı girerek sütun düzenleyicisini açabilir  .

Yazılım   , belgelerdeki değişiklikleri geçici bir belleğe otomatik olarak kaydeder ; Notepad ++ ‘ı kapatarak ve ardından uygulamayı tekrar açarak, kullanıcılar belgeleri daha önce kaydetmeden kaydedilmiş notlarına devam edebilirler. Kişilere belgelerinin değiştirildiğini bildirmek   için, belgenin başlığının yanındaki sekmede kırmızı bir simge görünür.

Notepad ++ ‘ın performansının önemli bir yönü  , Windows ortamını engellemeden büyük dosyaları açma ve çalıştırma yeteneğidir  . Notepad ++ ‘ın yüksek hız, kapasite ve düşük depolama alanı kombinasyonu, uygulamanın neden programcılar ve geliştiriciler de dahil olmak üzere PC topluluğu tarafından kullanılmasına katkıda bulunur.

Alternatif uygulamalar

Otomatik olarak Windows ile donatılmış Notepad’in yanı sıra  , Notepad ++ metin editörleri Sublime Text Atom ve  Visual Studio Code’a benzer  . Notepad ++ yalnızca Windows işletim sisteminde kullanılabilirken, Sublime Text, Atom ve VSC’ye Windows OS, Mac OS X ve Linux işletim sistemlerinde erişilebilir.

Tüm uygulamalarda sözdizimi vurgulama, kod katlama ve otomatik tamamlama bulunurken; Sublime Text, Atom ve VSC,   Notepad ++ ‘dan daha uygun otomatik tamamlama yazılımına sahiptir. Notepad ++ sözdizimi vurgulama ve katlama özelliği sunsa da, bu çerçeve sözdizimi denetimini henüz desteklememektedir  . Hem Atom hem de VSC, yazılım içinde  kodlama hatalarını hızlı bir şekilde bulmak  ve  düzeltmek için yardımcı olan bir sözdizimi denetleyicisi sağlar  .

Kaynak kodu düzenleyici ve not defteri

Not Defteri değiştirme, Notepad ++, Windows işletim sistemi için ücretsiz bir kod ve metin editörüdür. GPL tarafından yönetilmek,  Notepad ++ kullanıcıları için güvenlik sağlar  . Yazılım, büyük dosyaları açarken ve PC sistemlerinde minimum miktarda bellek alanı kaplarken yüksek başlatma hızlarına ve işlev yeteneklerine sahiptir. Otomatik tamamlama ile çalışan yaklaşık 80 programlama dili dizisi ve sözdizimi katlama ve vurgulama ile yazılım, programcıların ve geliştiricilerin kolayca kodlamasına yardımcı olabilir.

Platform sürekli olarak daha yeni sürümleri piyasaya sürüyor  . Değişikliklerle güncel kalmak için Notepad ++ topluluğu  ‘?’ seçeneğini seçin ve ‘Notepad ++ Güncelle’yi seçin  . Yeni yoksa  yazılım güncellemesi  mevcut, kullanıcılar istenir  indirmek  ve  yüklemek  güncelleştirme.

Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...