.NET Framework 4.6.2 Indir

5/5 - (1 vote)

.NET Framework 4.6.2 Indir

Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2012 ve Windows Server 2012 R2 için Microsoft .NET Framework 4.6.2 (Çevrimdışı Yükleyici).Bu çevrimdışı bir yükleyicidir. Web ve çevrimdışı kurulum için ayrı yükleyiciler vardır. Bu yükleyicilerden herhangi birini kendi ürün veya uygulamanız için kurulumda yeniden dağıtmayı düşünüyorsanız, daha küçük olduğu ve genellikle daha hızlı indirildiği için web yükleyicisini seçmenizi öneririz. Web yükleyicisini buradan indirebilirsiniz. Microsoft, mümkün olan her yerde, optimum verimlilik ve bant genişliği gereksinimleri için Çevrimdışı Paket yerine Web Yükleyicisini kullanmanızı önerir. Çevrimdışı paket, internet bağlantısının olmaması nedeniyle web yükleyicisinin kullanılamadığı durumlarda kullanılabilir. Bu paket, web yükleyicisinden daha büyüktür ve dil paketlerini içermez. Dil paketlerini buradan indirip kurabilirsiniz.

Microsoft .NET Framework 4.6.2, Microsoft .NET Framework 4 / 4.5 / 4.5.1 / 4.5.2 / 4.6 / 4.6.1 için son derece uyumlu, yerinde bir güncellemedir. Çevrimdışı paket, internet bağlantısının olmaması nedeniyle web yükleyicisinin kullanılamadığı durumlarda kullanılabilir.

.NET Framework 4.6.2 Dolaylı

.Net çerçevesi nedir?

.Net çerçevesi, .Net teknolojisini kullanan uygulamalar için programlama desteğidir. Bu çerçeve, uygulamanın oluşturulması, dağıtılması ve çalıştırılmasına yardımcı olur. Temel amacı, güvenli, performans sorunlarını ortadan kaldıran ve geliştiricinin deneyimini tutarlı hale getiren kod çalıştırma ortamı sağlamaktır. .Net çerçevesine dayanan kod, herhangi bir platforma desteklenir veya entegre edilir.

.Net çerçevesinin üç bileşeni

Bu çerçeve, bu çerçeve için gerekli olan üç ana ve ana parçaya veya bileşene sahiptir.
1) Ortak Dil Çalışma Zamanı
Bellek yönetimi, iş parçacığı yönetimi ve uzaktan erişim olan çalışma zamanı kodu yönetimi sağlar. Çalışma zamanında yönetilen kod yönetilen koddur ve yönetilmeyen kod, yönetilmeyen kod olarak adlandırılır.

2) Çerçeve Sınıf Kitaplığı
Bu, geliştirme için herhangi bir uygulama için yeniden kullanılabilen büyük ve kapsamlı kitaplıkları içerir. Bu, kullanılabilirliği azaltır.
3) ASP.NET
Yönetilen kod tarafından kullanılan bir sunucu tarafı ana bilgisayar olarak çalışır. Web uygulamalarını yönetir.

Şimdi .NET framework 4.6.2’ye geri dönüyoruz

Bu, .NET çerçevesinin diğer önceki sürümlerden oldukça uyumlu yeni bir güncellemesidir. Bu, .NET uygulamasının kullanıcıları için çok yararlı olan birçok yeni destek ve ekstra özellik içerir. Bir web yükleyicisi ve çevrimdışı yükleyicisi vardır.

.NET Framework 4.6.2’deki yenilikler nelerdir?

Temel Sınıf Kitaplığı

BCL’ye aşağıdaki iyileştirmeler eklendi

 1. Uzun yol desteği
 2. FIPS 186-3 Dijital İmza Algoritmasını Destekleyin
 3. Kalıcı Anahtar Simetrik Şifreleme Desteği

Ortak dil çalışması

CLR’ye aşağıdaki iyileştirmeler eklenmiştir.

 1. NullReferenceException İyileştirmeleri

ASP.NET

ASP.NET’e aşağıdaki iyileştirmeler eklenmiştir

 1. DataAnnotation Yerelleştirme

SQL

SQL’de aşağıdaki iyileştirmeler eklendi

 1. Her Zaman Şifrelenmiş Geliştirmeler
 2. Verim
 3. Güvenlik

Sisteminizde .Net’in hangi sürümünün olduğunu kontrol etmek için

 1. Çalıştır’a gidin (Windows Tuşu + R) ve “regedit.exe” yazın ve enter tuşuna basın
 2. Şu anahtara gidin:
  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ MICROSOFT \ .NET FRAMEWORK SETUP.
 3. Orada, sisteminizde hangi sürümün kurulu olduğunu göreceksiniz.

Son versiyon sisteminizde yoksa aşağıda verilen linkten indirebilirsiniz.

Web Yükleyicisi

Web Yükleyicisi küçüktür, bu nedenle kullanıcı bunun için gitmelidir. Boyut olarak daha küçük olduğundan hızlı bir şekilde indirin. Belirli bir platform için gerekli olan bileşenleri otomatik olarak belirler. Ayrıca dil paketi vardır ve indirdiğinizde kurulu İşletim Sistemine göre dili seçer.

Çevrimdışı Yükleyici

Bu nispeten büyük boyuttadır ve dil paketlerini içermez. Ayrı olarak indirmelisiniz. Temel olarak, Çevrimdışı Yükleyici, İnternet kullanılabilirliği zor olduğunda ve Web Yükleyiciyi kullanamadığınızda kullanılır. NET Framework 4.6.2’yi seçtiğiniz dilde indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Desteklenen İşletim Sistemleri

 • Windows 7 SPI (x86 ve x64)
 • Windows 8.1 x86 ve x64)
 • Windows Server 2012 (x64)
 • Windows Server 2012 R2 (x64)

Minimum Donanım gereksinimi

 • 1 GHz veya üstü
 • 512 MB RAM
 • 2,5 GB kullanılabilir sabit disk alanı (x86 ve x64)

Web Installer’ı indirip kurarken, makinenizin İnternet’e bağlı olması gerekir. .Net’in bu sürümü, sonraki sürümü olan 4 / 4.5 / 4.5.1 / 4.5.2 / 4.6 / 4.6.1 olan yerinde bir güncelleme gerçekleştirir.

Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...