MSI Kombustor Indir

5/5 - (2 votes)

MSI Kombustor İndir

MSI Kombustor  ,   grafik kartınızın sınırlarını test etmeyi ve size GPU’nuzun durumu, en yüksek yetenekleri ve diğer çeşitli istatistikler hakkında değerli bilgiler sağlamayı amaçlayan güçlü bir kıyaslama yazılımıdır . İlk bakışta bu benzer ürünler denizinde sadece bir kıyaslama uygulaması olsa da,  MSI Kombustor  GPU kartlarının yeteneklerini test etmenin en güvenilir yollarından biri olduğunu kanıtlamayı başardı. Günümüzde bu uygulama, yalnızca bilgisayar bileşenleri yeteneklerine genel bir bakış elde etmek isteyen normal PC kullanıcıları ve oyun meraklıları tarafından değil, aynı zamanda çeşitli GPU gücü seviyeleri için gerçek zamanlı işleme uygulamalarını optimize etmesi gereken video oyun geliştiricileri tarafından da düzenli olarak kullanılmaktadır. .

Kullanımı kolay ve erişilebilir olacak şekilde sıfırdan inşa edilmiştir, MSI Kombustor  , kullanıcılarına pek çok seçenek sunmaz – mevcut testlerden birkaçını seçebilir, tercih edilen işleme API’sini ayarlayabilir (OpenGL 2, OpenGL 3, Direct 3D 9, Direct 3D 10, Direct 3D 11), kenar yumuşatma modu , işleme modu (tam ekran veya pencereli) ve uzun vadeli bir GPU yanma testi mi yoksa tek bir Karşılaştırma çalışması mı gerçekleştirmek istediklerini seçin. Uygulamanın üç ayrı testi vardır – Dalgalı Düzlem (GL2), Fraktal Çerçeve (GL3) ve Ölüm Üçgeni (GL2).

Benchmark, diğer GPU’larla veya aynı GPU’nun alternatif hız aşırtma seviyeleriyle karşılaştırılabilecek puanlarla, takılı GPU kartının gerçek performans seviyesini gözlemlemelerini sağlayacaktır. Öte yandan, burn-in testi, GPU’nuzun inanılmaz derecede karmaşık iş yükünü işlemek için görevlendirileceği ve kullanıcının istediği sürece en yüksek performansta çalışabileceğini kanıtlamak için bu stresli yükü sürdürmesi gereken uzun süreli bir testtir. Bazı GPU kartlarının kalitesini ve hız aşırtma ayarlarını test etmek için kullanıcılar, bir saat ile tüm gün arasında herhangi bir yerde yazma testleri gerçekleştirmek üzere GPU’larından çıkabilirler.

Bonus olarak,  MSI Kombustor ayrıca, GPU kartınızda (özellikle MSI modelleri) yerleşik aydınlatmayı yönetmek için LED denetleyici desteği için ince destek içerir. Aydınlatma seviyeleri GPU kullanımına, GPU sıcaklığına bağlanabilir veya mevcut bazı önceden ayarlanmış modlarda otomatik olarak titreşecek şekilde ayarlanabilir.

MSI Kombustor Indir

Kurulum ve Kullanım

Kombustor, ekrandaki talimatları izleyerek birkaç saniye içinde bilgisayarınıza indirilip kurulabilen küçük bir uygulamadır.

Test ve burn-in çalışmaları sırasında, PC’nizin bileşenlerinin zorlanacağını lütfen unutmayın. Bu özellikle GPU kartı, güç dağıtım donanımı ve anakart için geçerlidir. MSI Kombustor doğru sonuçlar vermek için çalışırken tüm gereksiz arka plan işlemlerinin durdurulması şiddetle tavsiye edilir.

Oyunlar her zamankinden daha fazla kaynak gerektiriyor. Nitekim birçok oyun ve uygulamada güzel 3D efektler var. Bilgisayarınızın grafik performansıyla ilgili neler yapabileceğini bilmek iyidir. Kendinizi diğer oyuncularla veya donanım yapılandırmalarıyla karşılaştırın.

Bu, görsel bir grafik kartı üzerinde kapsamlı test prosedürleri içeren bir araç setidir. En çok video oyuncuları ve web geliştiricileri için uygundur. MSI Kombustor kolay bir arayüze sahiptir ve önyükleme sırasında cihaz kimliğini, birincil grafik kartını ve sıcaklığı diğerlerinin yanı sıra otomatik olarak görüntüler. Fraktal Çerçeve, Dalgalı Düzlem ve Ölüm Üçgeni olmak üzere çalıştırabileceğiniz üç 3D test, bir stres testi yaptıktan sonra saniyedeki ortalama kareleri bilmenizi sağlar.

Yazılımda 1080p veya 720p’de bir ön ayar çalışabilir, ancak bu tür bir test özellikle ileri teknoloji video oyunları için önemlidir. MSI Kombustor’daki tamamlayıcı özellikler, 3D API üzerinde bir GPU burn-in testi yapmanıza ve Torus, MSI, Sphere of Box arasında 3D nesneler seçmenize olanak tanır. Ayrıca, müziği de içeren bir Phys X ve OpenGL 4 kıyaslama testi çalıştırabilirsiniz.

Ayarlar seçeneği, kenar yumuşatma modunu etkinleştirme, tam ekran moduna geçme ve varsayılan çözünürlüğü değiştirme gibi işlemleri kolaylaştırır. Bununla birlikte, yazılım, bilgisayarın çalışmasına müdahale edebilir ve bu nedenle, uygulamanın doğru sonuçlar vermesi için kullanıcının bilgisayardaki diğer tüm programları kesmesini gerektirebilir. Grafik kartı yetenekleriyle ilgilenen kullanıcılar uygulamayı gerçekten takdir ediyor.

MSI Kombustor, Windows 32 bit ve 64 bit işletim sistemli PC veya dizüstü bilgisayar için ücretsiz yazılım olarak lisanslanmıştır. Karşılaştırma kategorisindedir ve tüm yazılım kullanıcıları tarafından ücretsiz olarak indirilebilir.

Şu anda, piyasada güzel grafiklere ve oynanışa sahip birçok harika oyunumuz var. Ancak, bu oyunların hepsini GPU’muzda oynamak kolay değildir ve çoğu zaman çökmelere veya tekrarlanan gecikmelere neden olabilir.

GPU sınırlarınızı test etmenize yardımcı olabileceği ve durumu, yetenekleri ve diğer çeşitli şeyler hakkında sizi bilgilendirebileceği için bir kıyaslama aracının kullanışlı olduğu yer burasıdır. GPU’nuzun durumunu belirlemek için stres testi yapmanızı gerçekten kolaylaştırabilecek harika bir araç, MSI Kombustor aracıdır.

Özellikler ve Öne Çıkanlar

  • Doğru GPU karşılaştırma aracı.
  • Çok çeşitli işleme API’lerini destekler.
  • GPU’nuzu tek Benchmark çalıştırmaları veya uzun süreli Burn-in testleri ile zorlayın.
  • Hafif ve kullanımı kolay.
  • Windows işletim sisteminin eski ve modern sürümleri için optimize edilmiştir (XP, 7, Vista, 8, 10).
  • % 100 ÜCRETSİZ!
Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...