Mozilla Firefox Indir

Mozilla Firefox Indir

5/5 - (1 vote)

Mozilla Firefox Indir

Bakmaya değer ücretsiz web tarayıcısı

Mozilla Firefox ise  bir klasik, ücretsiz web tarayıcısı  O tarafından geçildi olmanın son yıllarda gözden düştü 2004 yılından bu yana yaklaşık edilmiş  Chrome , yeni gelenler  tarayıcı  sahnesi ve hatta yeni ve geliştirilmiş sürümüne  Internet Explorer  , hangi şüphelere rağmen, aslında çok iyi bir izlenim bırakıyordu. Firefox’un ayağa kalkması biraz daha uzun sürdü. Şimdi burada, ama yeterince başarılı mı?

İlk önce gizliliği koyan bir tarayıcı

Mozilla Firefox tarayıcı sahnesine yeni gelen biri değil. Yıllarca sürdü ve bir zamanlar Google Chrome’dan daha popüler olmasa da popülerdi. Ancak Chrome geliştikçe parlaklığını kaybediyor gibi görünüyordu ve 2013 sonrası puanlar daha da düştü ve dereceleri düşürdü. Firefox, gizliliğe gerçekten odaklanan yepyeni bir tarayıcıyla geri döndü. Deneyimli tarayıcıyı kaydetmek yeterli olacak mı yoksa  çok az mı, çok geç mi?

Mozilla Firefox İndir

Firefox’u indirin ve yükleyin

Firefox indirmesi, yükleme kadar  beklediğiniz kadar  kolay ve hızlıdır . Atlamak için çok az kasnak var –  kurulum işleminde kurulum ve senkronizasyon seçeneklerini sunmak yerine  , tarayıcıyı yükler ve bittiğinde ince bir şekilde senkronizasyon sunar. Bunun dezavantajı, elbette, Firefox’un kurulumu üzerinde ince bir kontrol istiyorsanız, seçeneklere kendiniz dalmanız gerekecek. Bunu kesinlikle öneriyoruz çünkü Firefox  çeşitli seçenekler , özellikle  gizlilik üzerinde çok fazla kontrol sunuyor. Bu muhtemelen indirdiğiniz ana nedenlerden biri olduğundan, biraz zaman ayırmaya değer. Pencerenin sol üst tarafındaki üç yatay çubuğa> Gizlilik Koruması’na tıklayarak seçeneklerinizi kontrol edin.

Mozilla Firefox kullanıcılara neler sunuyor?

Firefox’u açtığınızda ilk fark edeceğiniz şey, ne kadar  hızlı ve çekici  olmasıdır. Mor ve turuncu renk şeması gerçekten cilalanmış ve tüm menüler ve seçenekler temiz, minimalist ve gezinmesi kolay görünüyor. En önemli satış noktalarından biri olan Firefox’un  hızı da memnun. Firefox ve test kullanıcıları bize tam olarak ne kadar hızlı olduğunu söylüyorlar (ve yapıyorlar), ancak kullandığınızda hızlı görünüyor ve hissediyorlar, ki bu muhtemelen en önemli nokta.

Buna bağlı olarak, Firefox da daha az bellek kullanır   ve birlikte, oyun oynamak  veya bilgisayarınızda diğer programları çalıştırmak gibi kaynağa aç görevler üzerinde etkileyici bir etkiye sahiptirler  . Firefox ayrıca, sekmelerin özel bir ifadesinden bahsederek  , tarayıcının bağlantılarını kaldırmak için sekme işlemleriyle uğraşma şeklini değiştirdiklerini, bu da onları daha hızlı, daha çevik ve çökme veya asılı kalma olasılığını azalttığını söyler  .

Tarayıcı ayrıca , tarayıcının işlevselliğini genişletmenin harika bir yolu olan büyük bir eklenti kütüphanesini desteklemeye devam ediyor  . Ayrıca çok sayıda tema var, bu yüzden mor ve turuncuya meraklı olmasanız bile, kullanabileceğiniz başka seçenekler de var.

Firefox Quantum, Nightly ve daha fazlası

Hızlı bir sapma – Firefox’ta araştırma yaptığınızda, kapmak için diğer sürümleri görebilir ve hangisini seçmeniz gerektiğini merak edebilirsiniz. İşte size sunulanlar:

 • Firefox : indirmeniz muhtemel standart sürüm
 • Firefox Quantum : Serin isim insanları Firefox Quantum’a çeken şeydir, ancak ne yazık ki, 2017’de piyasaya sürülen kararlı Firefox sürümünün adıdır. Tüm sürümler isimleri almaz, ancak bunu yaptı ve insanların zihninde sıkıştı.
 • Firefox Nightly : en yeni yapı. Harika özellikler olasıdır, ancak yine de böcekler de öyle. Firefox Beta: Test edilen en son sürüm. Serin ve kararlı arasında iyi bir denge.
 • Firefox Developer Edition : teneke üzerinde söylediği gibi, geliştiriciler için bir sürüm
 • Firefox Genişletilmiş Destek Sürümü : Bu sürüm, büyük bir şirkette olduğu gibi Firefox’un büyük ölçekli dağıtımlarını yöneten kişiler içindir. Kararlıdır, ancak en son özelliklere sahip değildir.

Firefox Lockwise, şifre yöneticisi

Bu kadar meraklı olmadığımız bir şey şudur: Firefox’un Mozilla web sitesinde veya hoş geldiniz sayfasında tarayıcıya yüklendikten sonra özelliklerine baktığınızda, Lockwise gibi harika ses özelliklerinden  bahsedeceksiniz.İzleyin ve  Gönder . Tarayıcıya bir şekilde entegre edilmişlerdir – Lockwise  şifre yöneticileridir , ancak tüm özelliklerini kullanmak için tarayıcınızı senkronize etmeniz gerekir. Monitör tarayıcının bir parçası değildir, ancak  erişmek için bir Firefox hesabınız olması gerekir  ve son olarak Gönder tamamen ayrı bir web sitesidir. Bütün bunlar ana sayfadan net değil ve hepsi standart Firefox özellikleri gibi görünebilir, ki bu doğru değildir.

Firefox ve gizliliğiniz

Firefox’a bakan çoğu insan için gizlilik kazanımları ana etkinliktir – özellikle Chrome’dan bir değişiklik yapmak istiyorsanız. Reklam engelleyicilere gelince  , Firefox’un kaputunun altında bazı ağır hizmet silahları var. Yüksek düzeyde yapılandırılabilir Standart, Katı ve Özel  modlardan birini seçerek tarayıcıdan ihtiyacınız olan koruma düzeyini seçersiniz ve koruma düzeyine  ekleyebileceğiniz bir dizi Firefox onaylı reklam engelleme uzantısı da vardır.

Ayrıca   , hem Gizlilik Koruması hem de Seçenekler menülerindeki ayar seçeneklerini inceleyerek Firefox gizliliği üzerinde bol miktarda kontrol uygulayabileceksiniz . Burada  , belirttiğimiz gibi reklam engelleyicilerini değiştirebilir, kamera gibi şeylerin izinlerini değiştirebilir, Firefox’un veri toplamasına izin verebilir veya engelleyebilir ve tehlikeli indirmeler ve güvenlik sertifikalarıyla ne zaman ve nasıl başa çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Ayrıca süper şarjlı, izleyiciyi engelleyen özel mod ve varsayılan bir şifre yöneticisi de vardır (ancak, ayrı indirmeler veya eklentiler olarak daha gelişmiş şifre yöneticileri alabilirsiniz).

Son olarak, bir özellik olmasa da, Firefox’un hangi verileri izlediğini, kimlerle paylaştığını ve neden paylaştığını açıkça belirten özel, ayrıntılı ve görünüşte şeffaf  resmi bir yaklaşımı vardır . Bu basit yaklaşımı görmek güzel.

Firefox harika bir tarayıcı olarak tekrar çalışmaya başladı

Firefox’tan etkilendik ve  bir  kez daha tam teşekküllü bir üst tarayıcı olduğunu düşünüyoruz . İyi görünüyor, hızlı hareket ediyor ve bir tarayıcıdan isteyebileceğiniz her özelliğe sahip. Bu eklentiyi ons var ve  Firefox Android için son derece şeffaflık puanları ve kullanıcılara sunduğu özellikler güncelleme tutmak için çok çalışır. Açıkçası, gizlilik Firefox’un cazibesinin önemli bir bileşenidir, ancak bu bizi biraz şaşırtan şeydir. Gizliliğe hiç ilgi duymuyorsanız, Firefox’un sizi mevcut tarayıcınızdan cezbedecek kadar sunması olası değildir.

Gizlilik sizin için büyük önem taşıyorsa, Firefox Focus gibi Firefox’tan veya Tor gibi gizlilik göz önünde bulundurularak tamamen yeni tarayıcılardan birinden  daha zor bir şey için gitme şansınız vardır  . Diğer herkes için, Firefox muhtemelen iyi bir seçimdir, ancak yalnızca eski tarayıcınızdan uzaklaştıysanız – teşvik olmadan, bizi sıçramayı yapmaya zorlayacak kadar farklı değil. Diğer önemli alternatifler  UC Browser Brave veya  Opera’dır

Son değişiklikler

Firefox’un son sürümü, çeşitli güvenlik düzeltmeleri ve ilave yapılan  Bildirimler  Firefox blokları zaman  cryptominers , engellenen izleyicilerin çalışan bir çetelesini Firefox Monitor’den entegre ihlali uyarıları ekran okuyucularla kullanıcılara artık kullanılabilir ve Firefox artık bir sitenin diğer alt alan adları kaydedilen oturumların da anlaşılacağı . Son olarak, Firefox şimdi   Tagalog (tl) ve Triqui (trs) gibi yeni dillerle gelecek.

Artıları

 • Hızlı
 • Kaynaklarda iyi
 • Gizlilik konusunda güçlü
 • Güzel şifre yöneticisi
 • Harika görünüyor

EKSİLERİ

 • Mükemmel bir şekilde entegre edilmemiş harika özellikler
 • Geliştiriciler için bazı gelişmiş özelliklere sahip değil
 • Gerçekten devrimci bir şey yok
Tags:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply