lightroom Indir

5/5 - (1 vote)

lightroom Indir

Adobe Photoshop Lightroom  , gelişmiş araçlarla görüntü düzenlemeye yönelik popüler, kullanımı kolay bir uygulamadır. Lightroom, dijital fotoğraf yönetimi  konusunda uzmanlaşmış  popüler fotoğraf yazılımı Photoshop’un basitleştirilmiş bir sürümüdür  . Program, resimlerinizi düzeltmek, geliştirmek ve paylaşmak için çeşitli araçlar sunar.

Profesyonel görüntüler oluşturun

İle  Lightroom PC için  yapabileceğiniz  ayarlamalar  temel için  fotoğrafçılık  neredeyse herhangi düzeyleri ve iş  dijital görüntü formatına . Bu araç,  yazdırmak için albümler ve kitapçıklar oluşturmanıza ve paylaşmanıza olanak tanır 

Otomatik düzenleme

Adobe Photoshop Lightroom,  aşırı karmaşık tasarım veya çizim özellikleriyle uğraşmak zorunda kalmadan fotoğrafları düzenlemek için basit bir araç isteyen herkes için iyi bir seçenektir  . Görüntülerinizi hızlı bir şekilde geliştirmek istiyorsanız, otomatik düzenlemeyi kullanabilirsiniz  .

Profesyonel olmanıza  veya yeni başlamanıza bakılmaksızın,  Adobe’ye aşina olduğunuz sürece bu programın sunduğu araçlarda ve özelliklerde gezinebilirsiniz. Daha gelişmiş ayarlar için farenizi de kullanabilmenizin yanı sıra, görüntüleri kolayca ayarlamak için farenizi kullanma olanağı sunar  . Her iki durumda da nihai ürün etkileyici.

Otomatik düğmeyi kullanmayı seçtiğinizde  , sonuçlar oldukça tutarsızdır. Program, bazen aşırı düzeltilmiş ve çok HDR olmasına rağmen, az pozlanmış görüntüleri düzeltmede iyidir  . Bununla birlikte, bir resmi hızlı bir şekilde düzenlemesi gerekenler için yararlıdır.

Gelişmiş özellikler

Bu program Photoshop’tan daha hafif olmasına rağmen, iyi bir dizi  gelişmiş düzenleme özelliği sunar . Pozlama, Kontrast, Açık Tonlar, Gölgeler, Netlik, Canlılık, Beyazlar ve Siyahlar dahil olmak üzere beklenen tüm ayarlama sürgülerini bulacaksınız.

Program ayrıca Nokta Eğrisi çok l ve standart eğriler kontrolünü de içerir  . Eğriyi fareyi yukarı ve aşağı sürükleyerek ayarlayın. Diğer bir hoş geldiniz kaydırıcısı, ayrıntıları genel veya yerel ayarlama olarak ekleyebileceğiniz veya kaldırabileceğiniz Doku’dur. Bu,  yapay bir görünüm vermeden portrelerdeki yüzleri yumuşatmanıza olanak tanır  .

Otomatik seviyeleme, iyi uygulanmış bir kırpmanın yanı sıra çok çeşitli en boy oranı seçeneklerine sahipsiniz. Düzeltme Fırçası, Ayarlama Fırçası, Doğrusal ve Radyal Degrade araçları oldukça kullanılabilir.

lightroom Indir

İken  Photoshop Elements  daha fazla seçenek ve kontrol sunar, Lightroom uygulamak için izin verir  filtreler , efektler ve hazır ayarları. Sen efektleri gelerek görüntüyü nasıl etkilediğini görebilirsiniz  imleci  resmin üzerine.

Hafif bir öğrenme eğrisi

Bu düzenleme yazılımından en iyi şekilde yararlanmak, genel olarak Adobe programları hakkında temel bilgi gerektirir. Menüler ve işlevler,  Adobe Photoshop Express  ve Adobe Photoshop Elements’e benzer. Programı açtığınızda, arayüzün  sağ köşede bir dizi işlevle iki sütun halinde düzenlendiğini fark edeceksiniz  .

Diğer Adobe yazılımlarında olduğu gibi, lightroom arayüzü temiz ve ferahtır. İlk bakışta basit göründüğü aşamalı açıklama sunar, ancak  ihtiyaç duyduğunuzda karmaşık araçlara erişebilirsiniz  . Simgeler nispeten minimalist olduğundan, her araç ve kaydırıcı işlevi hakkında genel bir fikre sahip olmanız gerekir.

Organizasyonel Araçlar

Lightroom’u diğer düzenleme araçlarından ayıran şey,  fotoğrafları sorunsuz bir şekilde düzenlemenize izin vermesidir  . Program,  dağlar, ağaçlar veya köpekler gibi belirli nesneleri aramanıza izin vermek için AI kullanır  . Arama çubuğuna bir sorgu girdiğinizde, yazdıklarınıza bağlı olarak öneriler sunar.

‘Kişiler’ görünümü, makine öğrenimi fotoğraflarınızda otomatik  yüz tanımayı kullandıktan sonra size görüntüleri gösterir   . Bu seçimler ‘Fotoğraflarım Görünümünde gösterilecek ve aynı kişinin tüm çekimleri birlikte gruplanmış olarak gösterilecektir. Olduğu gibi  , Google Fotoğraflar , AI sıklıkla kamera açısı, gözlük ve farklı aydınlatma bağlı çiftleri hale getirecek.

Filtre seçeneği, çeşitli kamera modellerini, anahtar kelimeleri ve konumları seçmenize olanak tanır. Lense, F-stop’a, odak uzaklığına ve ISO’ya göre bile filtreleyebilirsiniz. Resimlerinizi albümler oluşturarak ve yıldız derecelendirmeleri ekleyerek de sıralayabilirsiniz. İçin en yararlı araçlardan biri  fotoğrafçılar  olan  Pick and bayrakları Reddet daha kolay seçenekleri daraltmak için yapar.

Görüntülerinizi paylaşmak istiyorsanız, Facebook Instagram Twitter ve Flicker’a yükleyebilirsiniz  . Görüntüleri yazdırmak için, fotoğrafları doğrudan Blurb ve Beyaz Saray Özel Renkli’ye fotoğraf kitapları ve  tuvaller için gönderebilirsiniz  . Ne yazık ki, yerel yazdırma veya sağlam dosya dönüştürme seçeneği yoktur  .

Hafif, hızlı ve daha güvenli

Adobe Photoshop Lightroom düzgün, çeviktir ve birçok fotoğraf düzenleme aracına ve profesyonel bir iş akışına sahiptir. En son güncelleme, küresel, silindirik ve perspektif görüntülere izin veren HDR ve Panorama birleştirme araçlarının yanı sıra gelişmiş performans sunar  . Bu program, Apple Photos, Google Photos ve Microsoft Photos gibi programları yansıtan organizasyonel bir işlevsellik sunarken gelişmiş özellikler sunar.

Artıları

  • Hafif
  • Sosyal medya platformlarıyla entegrasyon
  • Erişilebilir
  • Gelişmiş özellikler sunar
  • Organizasyon araçları

EKSİLERİ

  • Öğrenme eğrisi
  • Yerel baskı yok
Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...