KeyTweak Indir

5/5 - (1 vote)

KeyTweak Indir

Keytweak programı, klavye tuşlarınızı yeniden eşleştirmenize olanak tanır: tüm eşlemenizi tek bir tıklama ile sıfırlayabilirsiniz, diğerlerini etkinleştiren tuşları devre dışı bırakabilir ve yeniden tanımınızı yalnızca birkaç tıklama ile kaydedebilirsiniz.

Düğmelerine bastığınızda klavyenizin davranış şeklini değiştirin

Keytweak GUI’yi açtığınızda, klavyenizi bir dizi komut ve düğme ile birlikte göreceksiniz. Her anahtarı istediğiniz gibi tanımlayın ve bir komutla birlikte ayarlayın veya devre dışı bırakmak için boş bırakın. Anahtarlarınızı eşlemeyi bitirdikten sonra çalışmanızı kaydedin ve Keytweak programını etkinleştirin. Bu noktadan itibaren, programın GUI’sini kullanırken tanımladığınız şekilde klavyeniz eşlenir.

Klavye, bir bilgisayarın belki de en vazgeçilmez parçasıdır. Ev gibi cihazlar bir ekran klavyesi ile kullanılabilse de, deneyim sadece aynı değil. Farklı yerlerde bulunan tuşlara sahip yeni bir klavye aldığınız zamanlar vardır ve kendinizi sürekli olarak yanlış tuşlara basarken hata yaptığınızı bulursunuz. Veya kullanıcının klavyenin parçası olmayan hassas bir tuş işlevine ihtiyacı olabilir.

KeyTweak, bir bilgisayar kullanıcısının klavyedeki tuşları özelleştirilmiş bir düzene yeniden eşleştirmesine olanak tanır. Kullanıcının tüm yapması gereken, ihtiyacınız olan anahtarları seçmek ve yeniden eşlemeyi belirlemektir; değişiklikleri uyguladıktan sonra gitmeniz iyi olur.

Tuşların yanı sıra, uygulama kullanıcının ses kontrolleri, tarayıcı başlatma ve kontrol düğmeleri ve güç kontrol düğmeleri gibi multimedya klavyelerde bulunan tek tek düğmeleri yeniden eşleştirmesini sağlar.

Beğendiğiniz işlevlerden birine sahip olmayan bir klavyeniz varsa, başka bir klavye satın almak yerine özelliği eklemek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

KeyTweak, Windows 32 bit ve 64 bit işletim sistemine sahip PC veya dizüstü bilgisayar için ücretsiz bir yazılım olarak lisanslanmıştır. Klavye ve fare kategorisindedir ve tüm yazılım kullanıcıları tarafından ücretsiz olarak indirilebilir.

KeyTweak, kullanıcıların klavye giriş sinyallerini yeniden tanımlamalarını sağlayan basit bir yardımcı programdır. İşlevsellik, ilk olarak Windows 2000’de belgelenen, ancak Windows NT 4.0’da da bulunan bir kayıt defteri değeri ile mümkün hale getirilmiştir. ve XP, Vista ve Windows 7’ye dahildir. 

O nasıl çalışır? Basitçe söylemek gerekirse, KeyTweak, belirli bir kayıt defteri anahtarını düzenlemek için yalnızca bir ön uç arabirimdir. Microsoft, bu kayıt defteri anahtarını oluşturarak alt düzeydeki ağır işi yaptı. KeyTweak, düzenlemeyi biraz daha az geeky yapar.  

Klavyeniz bilgisayarınızla tipik olarak bir PS / 2 bağlantı noktası veya USB bağlantı noktası aracılığıyla iletişim kurar. Klavyeniz tarafından gönderilen verilere Tarama Kodları adı verilir. Bir tuşa bastığınızda, o tuş için “yap” tarama kodu bilgisayarınızın i8042 kontrol yongası tarafından alınır. Bir anahtarı bıraktığınızda, “ara” tarama kodu gönderilir. 

Windows 2000’den önce, tarama kodlarını değiştirmek için aygıt sürücülerinin yazılması gerekiyordu. Neyse ki, Microsoft bu özelliği işletim sistemlerine dahil etti, böylece sizin ve benim gibi aptalların kayıt defterimizi kırmasına ve değerleri uygun gördüğümüz herhangi bir şeye değiştirmesine izin verdi. Tek dezavantajı, sistemin etkili olması için yeniden başlatılması gerektiğidir.

Bahsettiğim kayıt defteri anahtarı  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout  ve bu anahtardaki ikili değerin başlığı “Scancode Map”. Bunu unutursanız endişelenmeyin, neden bahsettiğimi görmek için Bana Ham Haritayı Göster düğmesini tıklayın. Şimdi, kayıt defteri hacklemeyi kimseye önermiyorum – bu yüzden bu yardımcı programı yazdım. Bu bölümde neden bahsettiğimi bilmiyorsanız, muhtemelen unutulsa daha iyi olur.   

Özellikleri

  • Basit arayüz
  • Yeniden eşlenecek tuşlara basarak yeniden eşlemeyi öğretme yeteneği
  • Tüm mevcut ve bekleyen yeniden eşlemelerin okunması kolay listeleri
  • Belirli klavyeler için Özel Tuş desteğinin uygulanması
  • Tüm yeniden eşlemeleri tek bir düğmeyle kaldırın
  • Can sıkıcı tuşları etkinleştirin / devre dışı bırakın
Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...