IrfanView Indir

IrfanView Indir

5/5 - (1 vote)

IrfanView Indir

IrfanView  , inanılmaz derecede küçük bir işleme ayak izine sahip olmak ve kullanıcıların sadece acemileri ve koleksiyoncuları değil, aynı zamanda kolayca yapmak isteyen kişileri de içeren geniş araç yelpazesine erişmelerini sağlamak için sıfırdan oluşturulmuş, Windows için en popüler resim görüntüleyicilerinden biridir.  toplu dönüştürme, görüntü işleme (kırpma, döndürme, biçim değiştirme, boyut, renk aralığını değiştirme, renkleri optimize etme) ve hatta basit görüntü düzenleyici  (çizim, metin ekleme vb.) gibi harika görevleri gerçekleştirebilen araçlara erişebilirsiniz  . Harici eklentileri kullanarak kullanıcılar, ses ve video dosyalarını oynatma becerisi de dahil olmak üzere IrfanView yeteneğini büyük ölçüde artırabilir  . IrfanView’in

ilk sürümü  1996 Haziranının başında Viyana’da yaşayan Bosnalı programcı İrfan Skiljan tarafından kuruldu. Bugün piyasada 15 yıldan fazla bir süredir bu harika uygulama, Win95 ve Win8 arasındaki her Windows sürümünü destekleyerek herkesin bu hafif uygulamayı (10 MB’tan küçük eklentiler olmadan sadece 1,5 MB) birincil görüntü haline getirmesini sağlıyor.  uygulama görüntüleniyorIrfan View  TÜM popüler görüntü formatlarını destekler, ekran koruyucular oluşturabilir, tarayıcılar gibi TWAIN aygıtları için destek sağlayabilir, ekran görüntüleri alabilir, metin dosyalarını önizleyebilir, animasyonlu gifler, küçük resimlerine göre görüntü kitaplıklarına göz atabilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

IrfanView İndir

IfranView  çok hızlı, küçük, kompakt ve yenilikçi bir FREEWARE’dir. Kullanımı kolay, yeni başlayanlar için basit ve profesyoneller için güçlü olmaya çalışıyor. Bazıları çok sayıda özellik ile birlikte gelir:

 • Birçok desteklenen dosya formatı
 • Basit, sezgisel arayüz
 • Birçok dile çevrildi
 • Slayt gösterisi destekleri (slayt gösterileri yürütülebilir dosyalar, ekran koruyucular olarak kaydedilebilir veya CD / DVD’ye yazılabilir)
 • Adobe Photoshop  filtreleri desteği
 • Çoğu görüntü formatını destekler
 • Küçük resim görünümü
 • Hızlı dizin görünümü (dizin içinde hareket etme)
 • Toplu dönüştürme / yeniden adlandırma aracı (görüntü işleme ile)
 • Çeşitli görüntü efektleri
 • Yazdırma seçeneği
 • Kayıpsız JPG döndürme
 • Ve çok daha fazlası…

Bu görüntülerin birçoğunu başkalarına, belki de bireysel olarak veya belki bir slayt gösterisinde – örneğin tatil fotoğrafları veya aile günü fotoğrafları – göstermek istiyoruz. Bazılarının renklerini değiştirmek veya efekt eklemek ya da boyutlarını değiştirmek, kırpmak, birleştirmek için kullanılabilmeleri için tek bir görüntünün farklı kullanımlarını yapmanın birçok yolu vardır.

IrfanView, tüm bunları tek bir küçük uygulamada yapabilmeniz için olanaklar sunuyor. Temiz ve basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, böylece yeni başlayanlar için göz korkutucu değildir, ancak bunun arkasında, yüksek profilli, profesyonel görüntü düzenleme aracının tüm özelliklerine sahip olmayan, ancak birçok tanışmaya yetecek kadar güçlü ve kullanışlı bir uygulama yatar. bizim ihtiyaçlarımız.

Artıları

Filtreleri ve efektleri uygulamak kolaydır Gerçekten çok hızlı sonuçlar elde etmek oldukça kolaydır. Hızlı menü seçimi – birkaç tıklamadan fazla değil – görüntü renkleriyle kolayca oynamanıza ve çok çeşitli filtreler ve efektler uygulamanıza olanak tanır.

Slayt gösterisi oluşturma:  Fotoğraf çekmemizin nedenlerinden biri onları diğer insanlara göstermektir. IrfanView ile birden fazla görüntüyü, yürütülebilir bir dosya olarak oluşturulduğu için uygulamadan tamamen bağımsız olarak çalışabilen bir slayt gösterisinde birleştirmek kolaydır. Bu, bir slayt gösterisinin bağımsız olarak keyfini çıkarabilecek diğer insanlarla kolayca paylaşılabileceği anlamına gelir.

Filigran Damgalama:  Başkalarının sizin izniniz olmadan fotoğraflarınızı kullanmasını durdurmak ya da belirli bir sete ait tema fotoğraflarına bir resmi kendi fotoğrafınız olarak tanımlamak için görüntüye bir filigran eklemek isteyebilirsiniz. Bir filigran eklemek kolaydır. Sadece filigranı tanımlayın ve daha sonra birkaç tıklama ile seçtiğiniz herhangi bir görüntüye zaman zaman eklenebilir.

Birçok dosya formatı desteklenir:  Birçok video formatına ek olarak yüzden fazla farklı grafik dosya formatı desteklenir. Farklı formatlar arasında dönüştürme kolaydır ve toplu olarak veya tek dosya olarak dönüştürebilirsiniz.

Görüntü oluşturma:  Bir görüntüyü, boyutlarını ayarladığınız döşemelere bölme ve panoramalar oluşturmak için görüntüleri birleştirme gibi yeni görüntüler oluşturmanın çeşitli yolları vardır. Çeşitli fırça, çizgi, şekil ve dolgu araçlarından oluşan basit bir dizi boya aracını kullanarak görüntülere yazabilir ve çizebilirsiniz, böylece kişiselleştirilebilir veya belirli bir kullanıma özel hale getirilebilirler.

Tarama:  IrfanView görüntüleri doğrudan tarayıcınızdan alacaktır, bu nedenle bir görüntü üzerinde çalışmaya başlamadan önce ayrı bir tarama uygulamasından geçmenize gerek yoktur.

Doğrudan diğer editörlere gidin:  IrfanView gerekenleri sunmadığı zamanlarda, görüntülemekte olduğunuz bir görüntüyü IrfanView içinden başka bir görüntü düzenleyicisine açabilirsiniz. Bu nedenle, yaratıcılığınızın zaman kaybetmeden burada sunulanlarla sınırlı olduğunu fark ederseniz kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Eklentiler: Eklenti  desteği sayesinde yeni özelliklerin eklenmesi nispeten kolaydır. Çok sayıda eklenti var ve her şeyi herkes için kullanılabilir hale getirmeden, ihtiyaç duyanlar tarafından oldukça özel özelliklerin eklenmesine izin veriyorlar – bu da uygulamanın oldukça şişirilmiş hissetmesini sağlayacaktır. Mevcut eklentilerin tam listesine bakın .

EKSİLERİ

Basit kullanıcı arayüzü:  Basit kullanıcı arayüzü ve oldukça eski moda tasarım pozitif veya negatif olarak görülebilir. Yeni gelenlerin gerçekten hızlı bir şekilde üretken olması nispeten kolaydır ve IrfanView’un genel görünümü ve hissi için rahatsız edici görsel yönler yoktur. Ancak öte yandan, bazıları görünüşün çok eski moda olduğunu düşünecekler.

Tags:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply