Internet Explorer 7 Indir

5/5 - (1 vote)

Internet Explorer 7 İndir

Tam da bir sonraki buzul çağının bu tarafında Internet Explorer’ın başka bir sürümünü görmeyeceğinizi düşündüğünüzde, Microsoft, yüce göz atma uygulamasının yepyeni bir sürümüyle dünyaya geliyor.
Pek çok web kullanıcısı, Microsoft’un teknolojisini güncellemesini beklemekten bıktı ve başka yerlere, özellikle de Firefox yönüne baktı.
Şimdi, tarayıcı dünyasının büyük, kötü kralı, tacının güreştiğini görecek ruh halinde değil, ama asker kaçaklarını geri kazanmak için yeterince yapabilir mi?
Yeni başlayanlar için, yeni geliştirilmiş arayüz kesinlikle bir gelişmedir.
Microsoft, temel olarak menü çubuğunu geri aldı ve tüm araçları ve işlevleri, arayüzün sağ üst köşesine zarif bir şekilde yerleştirilmiş bir dizi kompakt simge içinde gizledi.
Sayfaları çok geniş bir görüntüleme alanında görmenizi sağlar. IE ayrıca nihayet sekmeli taramayı desteklemeye karar verdi. Anında açma için bir ‘Yeni sekme’ düğmesi, ayrıca tüm açık sekmelerinizin küçük resim önizlemelerini tek bir ekranda açan ve Firefox’un aksine, IE 7’nin aslında her sekmede bir kapat düğmesi bulunan ustaca bir ‘Hızlı Sekmeler’ düğmesi içerir.
Hatta sekme gruplarını ana sayfanız olarak kaydedebilirsiniz, böylece hepsi başlangıçta başlar. Sayfayı kağıt boyutunuza göre ayarlayan baskı önizleme aracını da takdir ettik.

IE 7, RSS’yi entegre etme şeklini geliştirdi. RSS’yi destekleyen bir siteyle karşılaştığınızda, araç çubuğundaki simge karakteristik turuncuya dönecektir.
Üzerine tıkladığınızda o web sitesi için tüm beslemeleri gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Favorilerinize eklemek için “bu beslemeye abone ol” bağlantısını tıklamanız yeterlidir.
Soldaki küçük yıldız simgesine tıklayarak da abone olabilirsiniz. Ancak Firefox’tan farklı olarak, bir beslemedeki her öğenin açılır görünümü yoktur.
Büyük yıldız simgesine tıklanarak açılan Sık Kullanılanlar Merkezi, sık kullanılanlara, beslemelere ve geçmişe bölünmüştür.
Güvenlik, genellikle EE’nin karakteristik zayıf noktalarından biridir.
Bir açılır pencere engelleyicinin yanı sıra, sürüm 7 ayrıca bir kimlik avı önleme filtresi sunar. Denemek için Phishtank’ta yayınlanan bilinen kimlik avı sitelerini açtık. Hayal kırıklığımıza göre, filtre çoğunu rapor edemedi. Kimlik avı koruması IE 7’nin gücü olmayabilir, ancak en azından tarayıcı, tıpkı Firefox gibi SSL 2. 0 ve 3. 0 ve TLS 1. 0 güvenlik protokollerini içerir.

Internet Explorer 7 Indir

Tüm geliştirmelerine rağmen, IE hala mükemmel olmaktan uzak. Firefox gibi, IE de Acid2 Testini geçemiyor ve en son standartları bile desteklemiyor.
Yeni sekmeleri, araçlar bölümünü açarken ve yeni ayarları uygularken IE’nin geciktiğini ve sürüklendiğini gördük. Microsoft web sitesinden çok sayıda arama çubuğu sağlayıcısı ve eklentisi ekleyebilirsiniz, ancak yine de Firefox için Mozilla uzantılarına kıyasla çok daha az sayıdadırlar.
Dahası, IE 7 aslında XP SP2’ye sahip olanlarla sınırlıdır ve bazı nedenlerden dolayı virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bırakmanız ve düzgün bir şekilde yüklemek için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Internet Explorer 11  , Microsoft  tarafından   sunulan Internet Explorer  web tarayıcısının on birinci ve  son sürümüdür . Windows 8.1, Windows 7 ve Windows 10 için mevcuttu – Microsoft’un Internet Explorer yerine  Microsoft Edge , Windows 10’daki varsayılan tarayıcı olmasına rağmen, son sürüm olmasına rağmen, Internet Explorer 11 eklediklerinden daha fazla özelliği kaldırdı, ancak önceki sürümlere kıyasla performansı, eski web uygulamalarını hala  çevrimiçi kullananlar için çok daha güvenilir hale getiriyor  .

Hazır, Başla, Başla!

Internet Explorer 11, genel olarak daha hızlı bir tarayıcı olduğuyla övünmeye çalışıyor. Bu iddia gibilere karşı tutmaz  Google Chrome  ve  Mozilla Firefox , ancak  bir  Internet Explorer 11 onun eski sürümleri ile karşılaştırıldığında zaman doğrudur. Yeni başlayanlar için, bu tarayıcının  sistem gereksinimleri düşük—233MHz işlemci, 512MB RAM, bir Super VGA grafik adaptörü ve 70MB sabit disk alanı — bu nedenle eski bilgisayarlarda çok büyük bir yük oluşturmaz. İlk çalıştırdığınızda, Chrome gibi herhangi bir hesapta oturum açmanız da gerekmez. Tek yapmanız gereken, istediğiniz güvenlik ayarlarını seçmek ve basitçe göz atmaya başlamaktır, bu büyük bir gelişmedir, çünkü önceki sürümler, Internet Explorer’ı her açtığınızda sizi sürekli rahatsız eder. Ek olarak, Internet Explorer 11 artık performansını optimize etmek için siteleri ve içeriği arka planda yüklüyor.

Yeni bir görünüş

Internet Explorer’da arayüzler her zaman düz olmasa da basit olmuştur  . Bu son sürüm geleneği hala canlı tutuyor, ancak bu sefer web sayfası içeriği ve diğer arayüz özellikleri için yer açmak için daha da küçültülüyor. Adres çubuğu ve arama kutusu birleştirildi ve “Tek Kutu” adlı bu yeni özellik   sekmelerinizin yanında sıkıştırıldı. Çok küçük geliyorsa büyütebilirsiniz. Sekmeler ve yeni sekmeler artık sizin için gösterecekleriyle  özelleştirilebilir  . Siteleri sabitlemek, yalnızca bir web sayfasının simgesini Windows görev çubuğuna sürükleyerek yapmak harika. Şaşırtıcı bir şekilde, basit arayüz geleneğinin yanı sıra, Internet Explorer 11 hala  eski kodlamayı destekliyor modern tarayıcıların artık yapmadığı. Bu nedenle Internet Explorer, Windows 7 kullanan birçok işletme arasında hala bu kadar popüler  . Microsoft Edge’i daha iyi bir tarayıcı olarak tanıtarak ne yaparsa yapsın, eski özellikler hala çevrimiçi olduğu sürece, Internet Explorer 11 yine de kullanılmaya devam edecek. 

Hala Aynı Eski Internet Explorer

Ne yazık ki, tüm bu olumlu eklemelere rağmen, Internet Explorer 11  birçok eski özelliği devre dışı bıraktı – bazıları gözden kaçacak. Artık sekmeli göz atma, Uyumluluk Görünümü ile sayfa düzeni hatalarından otomatik kurtarma ve web sitelerinin arama bölmesini kullanmasını sağlama seçeneği yok. Ayrıca, özellikle Windows 7 için cihaz senkronizasyonu ve çok kullanıcılı avantajlar da elde edemezsiniz. Internet Explorer 11, önceki sürümlere göre daha iyi bir seçenektir, ancak diğer tarayıcılar çok daha iyi seçeneklerdir – Microsoft Edge bile Internet Explorer 11’de hiç artık büyük güncellemeler. Ancak, henüz kodlamasını değiştirmemiş eski web sitelerini sürekli kullanıyorsanız, Internet Explorer 11 size çok yardımcı olabilir.

Artıları

  • Daha şık arayüz
  • İyi RSS entegrasyonu
  • Basit sık kullanılanlar menüsü
  • Sekmeli göz atma

EKSİLERİ

  • Hayal kırıklığı yaratan kimlik avı önleme filtresi
  • Karmaşık kurulum süreci
  • RSS besleme öğeleri için açılır görünüm yok
  • Gecikme eğilimindedir
  • En son web standartlarını tam olarak benimsemiyor
Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...