Inkscape Indir

5/5 - (1 vote)

Inkscape Indir

Inkscape 0.92.3 temelde bir kararlılık ve hata düzeltme sürümüdür, ancak aynı zamanda araç kontrollerinde bir elips yarıçapını sayısal olarak ayarlayabilmek veya yazma yönünü soldan sağa doğru değiştirmek gibi bazı küçük yeni özellikler de beraberinde getirir. sola. Windows kullanıcıları, birçoğunun gördüğü uzun başlatma sürelerinin büyük ölçüde azaltılabileceğini öğrenmekten mutlu olacaklar. Ayarlanmış bir varsayılan değere sahip yeni bir işleme seçeneği, filtrelerle çalışırken performansı büyük ölçüde artırabilir.

Hata düzeltmelerinin çoğu, yazdırma sorunları, düğüm aracıyla yaşanan çökmeler veya klavye kısayollarıyla ilgili sorunlar gibi önemli işlevlere yöneliktir.

Inkscape, Adobe Illustrator, Corel Draw, Freehand veya Xara X’e benzer açık kaynaklı bir vektör grafik düzenleyicidir. Inkscape’i diğerlerinden ayıran şey, yerel format olarak açık XML tabanlı bir W3C standardı olan Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri (SVG) kullanmasıdır. .

Photoshop veya Gimp gibi raster (bitmap) grafik editörlerinin aksine, Inkscape grafiklerini bir vektör formatında saklar. Vektör grafikleri, görüntüde gördüğünüz gerçek şekillerin ve nesnelerin çözünürlükten bağımsız bir açıklamasıdır. Bir rasterleştirme motoru, bu bilgiyi her bir çizginin ve eğrinin herhangi bir çözünürlük veya yakınlaştırma seviyesinde nasıl çizileceğini belirlemek için kullanır.

Bunu, her zaman belirli bir çözünürlüğe bağlı olan ve bir görüntüyü piksel ızgarası olarak saklayan bitmap (raster) grafiklerle karşılaştırın.

Inkscape, bitmap görüntüleri de içe aktarabilir ve görüntüleyebilir. İçe aktarılan bir bitmap, vektör grafiklerinizdeki başka bir nesne haline gelir ve onunla diğer nesnelere (taşıma, dönüştürme, kırpma vb.) Yapabileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Inkscape, önde gelen vektör editörlerinin tüm özelliklerine sahip olmasa da, en son sürümler temel vektör grafik düzenleme yeteneklerinin büyük bir bölümünü sağlar. İnsanlar pek çok farklı projede (web grafikleri, teknik diyagramlar, ikonlar, yaratıcı sanat eserleri, logolar, haritalar) Inkscape’i başarıyla kullandığını bildiriyor.

Inkscape, masaüstü için geliştirilmiş ücretsiz ve açık kaynaklı bir vektör grafik düzenleyicisidir. Bu profesyonel kalitede araç,  illüstrasyonlar, diyagramlar, çizgi sanatları, grafikler, logolar, simgeler ve hatta karmaşık resimler gibi vektörler oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanır  . Çok yönlüdür, kullanımı kolaydır ve  Adobe Illustrator gibi premium araçlara ciddi bir alternatiftir  .

Inkscape Indir

Inkscape indirmesi güvenli mi?

Inkscape’i  indirmek tamamen güvenlidir  ve virüs içermez. Program, XP’den Windows 10’a kadar Linux, Mac OS X ve Microsoft Windows işletim sistemlerinde çalışır. İngilizce dahil 90 dilde mevcuttur. Yazılımı kurmak için .exe dosyasını indirip çalıştırın ve ardından  lisans sözleşmesini kabul etmek dahil olmak üzere kurulum talimatlarını izleyin .

Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...