Hola Indir

5/5 - (1 vote)

Halo: Combat Evolved, Bungie tarafından geliştirilen ve Microsoft Game Studios tarafından yayınlanan 2001 askeri bilim kurgu birinci şahıs nişancı video oyunudur. 15 Kasım 2001’de Microsoft’un Xbox video oyun konsolu için lansman adı olarak piyasaya sürüldü. Microsoft, 2003 yılında Microsoft Windows ve Mac OS X için oyunun sürümlerini yayınladı. Halo: Combat Evolved, oyuncuların bir oyun deneyimi yaşadığı bir shooter oyunudur. 3D ortamı neredeyse tamamen birinci şahıs bakış açısıyla. Oynatıcı hareket edebilir ve yukarı, aşağı, sola veya sağa bakabilir. Oyunda zırhlı cipler ve tanklardan yabancı hovercraft ve uçaklara kadar birçoğu oyuncu tarafından kontrol edilebilen araçlar bulunuyor. Oyun, pilotlar ve monte edilmiş silah operatörleri için araç kullanımı sırasında üçüncü şahıs bakış açısına geçer; yolcular birinci şahıs görüşüne sahiptir.

Oyunların en iyi bölümlerinden biri, geniş açık haritalarda sürebileceğiniz dört araç türünden birinde düşman ordularıyla savaşmaktır.

Bungie’nin Halo: Combat Evolved hızla 6. nesil konsolların ve PC’lerin en popüler ve en çok satan video oyunlarından biri haline geldi. Tüm platformlarda kullanım ömrü boyunca 6.43 milyondan fazla sattı.

İkonik Usta Şef olarak aksiyon dolu 10 seviyeden oluşan zorlu tek oyunculu bir kampanyayla savaşın. Oyuncular, kahramanın halka benzeri tuhaf bir dünya olan Halo’ya şiddetli çarpışma sonrasında Covenant olarak bilinen soykırım yabancı ırkına karşı savaşmak zorunda kalacaklar.

Ana hikaye standart zorluk ayarlarında yenmek için 12 saat sürüyor. İyi dengelenmiş zorluk modlarının yanı sıra dövüşlerin dinamik doğası ve basit ama eğlenceli bir çok oyunculu bileşen oyunculara mükemmel tekrar değeri verir.

Merhaba İndir

Bir atıcıdan beklediğiniz çok oyunculu modlarda yeteneklerinizi test edersiniz: avcı (ölüm maçı), takım avcısı, tepenin kralı ve bayrağı ele geçirin.

Hem insan hem de uzaylı birimlerinin benzersiz arabaları, hoverkraftları ve farklı silahları vardır. Her birinin güçlü ve zayıf yanları olduğu için düşman kombinasyonlarını her zaman heyecan verici kılan farklı kombinasyonları deneyin ve deneyin.

Halo: Combat Evolved, 2001 yılında Microsoft’un orijinal Xbox’ı için en iyi lansman unvanıydı ve dünya çapında oyuncular için olmazsa olmaz unvan oldu.

Bu programı nerede çalıştırabilirsiniz?

Bu oyunu eski Windows XP bilgisayarlarda ve modern Windows sistemlerinde, Xbox ve Mac OS X + ‘da çalıştırabilirsiniz.

Daha iyi bir alternatif var mı?

Hayır. Eğer o neslin saf bir bilimkurgu FPS’sinden bahsediyorsanız; Halo tepede oturuyor. Başarısının ardından daha fazla stüdyo, Half-Life 2, Call of Duty: Advanced and Future Warfare vb.Gibi benzer temalara ve oyun mekaniğine sahip oyunlar üretmeye başladı.

Bizim almak

Oyun pazarının WW2 atıcılarıyla dolu olduğu bir dönemde, orijinal Halo heyecan verici bilim kurgu arsası, devrimci oyun tasarımı ve diğer dünya çapındaki yerel ayarları ile oyuncuları şaşırttı.

İndirmeli misin?

Evet. Halo: Combat Evolved, FPS türünde gerçek bir klasik ve hikayeye dayalı yoğun kampanyası ve eğlenceli çok oyunculu oyunuyla günümüze kadar devam ediyor.

İkonik bir oyunun klasik demosu

Halo: Combat Evolved’de oyuncular  , 26. yüzyılda yaşayan sibernetik olarak geliştirilmiş bir süpersoldier olan Usta Şef rolünü üstleniyorlar . Şefe yapay zeka Cortana yardım ediyor. Oyuncular ana düşmanlarla savaşırlar Halka şeklinde yapay bir dünya olan Halo’nun gizemlerini keşfetmeye çalışırken, yabancı ırkların bir ittifakı olan Covenant  .

Oyuncular neredeyse tamamen birinci şahıs bakış açısıyla 3D ortamda oyun deneyimi yaşarlar. Hareket edebilir ve yukarı, aşağı, sola veya sağa bakabilirsiniz. Oyunda zırhlı 4×4’lerden ve tanklardan birçoğunu kontrol edebileceğiniz yabancı hovercraft ve uçaklara kadar çeşitli araçlar bulunuyor.

Bazen Halo: CE   , örneğin pilotlar ve monte edilmiş silah operatörleri için araç kullanımı sırasında üçüncü şahıs POV’sine geçer . Bu araçlardaki yolcular birinci şahıs görüşüne sahiptir. Oyunun ekran üstü ekranı, hareket eden müttefikleri, hareket eden veya ateş eden düşmanları ve belirli bir oyuncu aralığındaki araçları gösteren bir hareket izleyici içerir.

Oynarken ilk izlenimler, Halo: CE’nin 2001 yılında piyasaya sürülmesine rağmen  , yaşı için şaşırtıcı derecede iyi görünüyor . Günümüzün yüksek çözünürlüklü oyunlarına kesinlikle rakip olmasa da, grafikler 20 yıl önce mevcut olan teknolojiye uygun ve hala oldukça kaygan. Bazı kare hızı ve doku sorunları var, ancak bizi oyundan çok fazla rahatsız eden hiçbir şey yok.

Tek oyunculu demo   , ana kampanyadaki dinamik savaş için iyi bir his verir . Kampanyanızın zorluk derecesini seçebilirsiniz ve kontroller daha önce FPS oynayan herkese tanıdık gelecektir. Başlatılmayanlar için, kontrol talimatları Escape düğmesiyle erişilen Kontrol Ayarları menüsü altında bulunabilir (ve ayarlanabilir).

Ne yazık ki, GameSpy Arcade artık mevcut olmadığından,  çevrimiçi çok oyunculu demo  çalışmıyor. Bununla birlikte, LAN ve doğrudan IP çok oyunculu modları aracılığıyla yine de bir oyun ayarlayabilir ve arkadaşlarınıza karşı oynayabilirsiniz.

Olumsuz bir yönü, demodan çıktığınızda  , oyunun tam sürümü için sizi rahatsız edici bir tanıtım videosu izlemeye zorlamasıdır  . Bu video oynatılırken bu moddan çıkmak veya PC’nizdeki diğer programlara gitmek mümkün değildir, bu nedenle her çıkış yapmak istediğinizde görmek biraz sinir bozucudur.

Yirmi yıllık epik oyun

Halo serisi ilk oyuncu shooter oyunları neredeyse yirmi yıldır var, yani  PC oyuncuları için Halo: Combat Evolved’e birçok alternatif var  .

Tarihli ama çok eğlenceli ve hala Covenant ana kötü adamlar olan Halo 2 denemek isteyebilirsiniz  . Alternatif olarak  Halo: Reach  , Halo serisinin beşinci taksitidir ve Halo: CE’nin doğrudan öncedir. Halo Wars: Definitive Edition  , 2016 yılında Windows için piyasaya sürülen Halo: Wars’un geliştirilmiş bir versiyonudur. Bir sonraki yıl Halo Wars 2 , ertesi yıl piyasaya sürüldü ve destan devam ediyor.

Halo: Spartan Strike  , Halo Universe’de bir çift çubuklu atıcıdır,  Halo 5: Forge Bundle  ise oyunun beşinci taksitinin ücretsiz oynanabilir bir versiyonudur.

Popüler olmasının bir nedeni var

Onun sayesinde  eğlenceli oyun, güzel skor ve mükemmel-için-kendi-time görseller , Halo: Combat Evolved klasik bir FPS oyunu olmaya devam etmektedir. Demo, ücretli sürüme yatırım yapmadan önce denemek isteyen ilk kez oyuncular için Halo serisine büyük bir giriş niteliğindedir.

Serinin uzun süredir hayranları da her şeyin başladığı oyunu tekrar ziyaret etmenin tadını çıkaracaklar  . 20 yaşındaki bir oyunun ne kadar iyi göründüğüne hayret edeceksiniz ve orijinal Halo oyununun bugünün neredeyse tüm bilgisayarlarında nispeten sorunsuz çalışacağına şükredeceksiniz.

Ana Özellikler

 • Modern PC’lere tamamen taşınan konsol alanını yeniden tanımlayan Landmark FPS başlığı.
 • Hem klavye / fare hem de gamepad kontrollerini destekleyen optimize edilmiş PC sürümü.
 • Daha yüksek çözünürlükleri ve diğer gelişmiş grafik efektlerini destekleyen gelişmiş görseller.
 • Tekli veya tek başına oynanabilen tek oyunculu kampanya.
 • Çok çeşitli PC tabanlı haritalarla geliştirilmiş çok oyunculu.
 • Mütevazı sistem gereksinimleri.

sistem gereksinimleri

 • CPU: Pentium II veya Athlon eşdeğeri (önerilen Pentium 4 veya Athlon XP)
 • RAM: 128 MB (önerilir 512 MB)
 • VİDEO KARTI: 32 MB Ekran Kartı, T&L Özellikli (  donanım T&L özellikli 64 MB DirectX 9.0 uyumlu Ekran Kartı önerilir  )
 • DEPOLAMA: 1.2 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 98SE / ME / 2000 / XP and newer
Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...