HandBrake Indir

5/5 - (1 vote)

HandBrake Indir

HandBrake  , video dosyalarını neredeyse her biçime dönüştürmenize  olanak tanıyan ücretsiz ve açık kaynaklı bir video  kod dönüştürücü programıdır  . İlk olarak Eric “titer” Petit tarafından geliştirilen ve şimdi aktif topluluğu tarafından sürdürülen HandBrake, videoları bir DVD’den bir veri depolama cihazına kopyalamayı kolaylaştırıyor. Bu program, FFmpeg, libvpx ve x265 gibi üçüncü taraf kitaplıklarını kullanır.

Kullanımı kolay değil

HandBrake,   videoların herhangi bir cihazda oynatılmasına izin vermek için tasarlanmış çok platformlu bir programdır. Video dosyalarının kopyalarını  uygun formatlara ve uygun codec bileşenlerine dönüştürerek oluşturur  . Bununla, yalnızca belirli formatları destekleyen platformlarda oynatabileceksiniz. Ne yazık ki, bu yazılım  yeni başlayanlar için uygun bir öğretici içermiyor . Bununla birlikte, çevrimiçi topluluğu, nasıl kullanılacağına dair derinlemesine belgeler sunar

Dosyaları dönüştürmeye başladığınızda , yerleşik aygıt ön ayarlarında profillerden  yararlanmanıza izin verilir  . Bu profiller, çeşitli cihazlar için optimize edilmiş tercihlerdir.  HandBrak tarafından sunulan, standart veya yüksek kaliteli dönüştürmelere uyacak şekilde daha fazla ince ayar yapabileceğiniz evrensel ancak temel olanı seçebilirsiniz  . Profilinizi alıcı cihaza tam olarak uyacak şekilde de  özelleştirebilirsiniz  . Bunların kurulumu kolaydır ve daha gelişmiş ayarlar için çeşitli seçeneklerle oynayabilirsiniz.

Ama öğrenmeye değer

Bu uygulama,  MKV, AVI ve MP4 gibi popüler formatlar dahil olmak üzere çok çeşitli giriş kaynaklarını destekler. Yaygın multimedya dosyalarının çoğunu ve herhangi bir tür kopya koruması içermeyen DVD veya BluRay kaynaklarını işleyebilir. Diğer yandan desteklenen çıktı biçimleri şunları içerir:   MP4, M4V, MKV ve AVI gibi dosya kapsayıcı biçimleri ; ve   H.265 (x265 ve QuickSync), H.264 (x264 ve QuickSync), H.265 MPEG-4, MPEG-2, VP8, VP9 ve Theora gibi video kodlayıcılar .

HandBrake ayrıca  AAC, HE-AAC, MP3, FLAC, AC3, Vorbis, E-AC3, DTS, DTS-HD ve TrueHD gibi ses formatlarına da  dönüştürebilir . Tesiste  iki geçişli dönüşümleri  ve bir çift film müziği kodlanması sağlar. Ancak, bu video kod dönüştürücüsü yalnızca dönüştürmez. It has  Video kurulum özellikleri  onları etiketlemek istiyorsanız başlık ve bölüm aralığı seçimlerini izin verir. Bununla, sahne seçim menünüzü oluştururken kolayca sahnelere atlayabilir ve işaretçileri yerleştirebilirsiniz. Yazılım ayrıca VobSub ve kapalı açıklamalı alt yazıya izin veren alt yazı  seçeneklerine  de sahiptir  .

HandBrake Indir

Diğer bir özellik ise,  video kalitesini istediğiniz son dosya boyutuna göre ayarlamanıza izin veren b itrate hesaplayıcıdır . Ayrıca  Taramasız Hale Getirme, Decomb, Gürültüyü Giderme, Detelecine, Deblock, Grayscale, Cropping ve Scaling gibi kullanabileceğiniz video filtreleri de vardır  . Ek olarak, canlı statik ve video önizlemeleri sunar. Son olarak, program  , kullanıcı arabirimi veya komut satırı işlevi ile toplu kodlama yapabilir  .  Bununla birlikte, istediğiniz format türü için  doğru codec bileşenlerini yüklemeniz gerekeceğini unutmayın .

İleri düzey kullanıcılar için daha fazlası

Genel olarak, HandBrake, ücretsiz bir video dönüştürücü için harika bir seçimdir  . Farklı formatları dönüştürmenin ötesinde oldukça kullanışlı kılan çok çeşitli özellikler sunar. Bununla birlikte, araçlarla dolu olmasına rağmen   , teknik öğreticisi nedeniyle sıradan kullanıcılar için kolay değildir . Gaziler bunu çok yönlü bulacak, ancak yeni başlayanlar bunu kafa karıştırıcı bulabilir.

Bu dönüştürücünün özelliklerinin anlaşılması yeterince kolaydır. İleri düzey bir bilgisayar kullanıcısı, büyük olasılıkla El Freni’ni tam amacı için kullanabilir, ancak temel bilgileri bilen bir kullanıcı, ana adımlar üzerinden nasıl çalışılacağını bulabilmelidir. Çalışmak için bir dosya veya DVD’ye sahip olmanız yeterlidir ve HandBrake, eklenmesi gereken eksik bilgileri belirterek daha az belirgin olan bazı adımlarda yardımcı olacaktır. İlk seferinde 15 dakikalık bir video dosyasını doğru şekilde dönüştürmek için birkaç deneme yapıldı. Tamamlanmadan kapatılmış gibiydi, ama sonunda işe yaradı. Bu, dönüştürme ve kodlamanın tamamlanması yaklaşık 40 dakika sürdü. Zaman sonuçları açıkça dosya boyutuna bağlı olarak değişecektir. DVD kopyalama iyi çalışıyor gibi görünüyor ve DVD uzunluğuna bağlı olarak süre burada da değişiklik gösteriyor. Yardım düğmesi sizi yayıncının Web sitesine götürecektir, bazı bilgilerin anlaşılması kolay, ancak daha ayrıntılı bölümler daha ileri düzey bir kullanıcı için tasarlanmıştır. Kesinlikle orada gördüğümüz en kolay, en verimli dönüştürücü programı değil.

İndirmesi uzun sürmedi ve kurulum süreci çok basitti. Kurulum sürecinde ekstra indirmeler veya gizli teklifler yoktu ve bu ayarın kolay olduğunu göreceksiniz. HandBrake 64-bit  , video dosyalarını  neredeyse her formattan modern, geniş çapta desteklenen codec bileşenlerine dönüştürmek için ücretsiz ve açık kaynaklı bir araçtır  . Herkesin kamera videolarını iPhone, iPad, Apple TV, Android telefon, Android tablolarının tüm sürümleri dahil olmak üzere çok çeşitli cihazlarda oynatılmak üzere kolayca hazırlamasına olanak tanır. Elbette, uygulama, DVD’lerinizden sabit sürücünüze filmleri MPEG-4 formatındaki dosyalara dönüştürerek tüm zamanların en popüler video dönüştürme işlemlerinden birini tam olarak destekler. Birçok uygulayabilirsiniz harika video filtreleri  (gri tonlama, detelecine, decomb, deinterlace, denoise, deblock) ve ayrıca video codec, kalite ve kare hızı, ses codec’i, mixdown, örnek frekans oranı ve bit hızını ayarlama.

Bu yazılım ilk olarak 2003 yılında, bu uygulamayı yalnızca kısa ömürlü BeOS işletim sistemi için yapan Eric Petit tarafından oluşturuldu, ancak kısa bir süre sonra Windows, MacOS ve Linux’a (Ubuntu) taşındı. Petit bıraktığı ve güncellemeler üzerinde çalışmaya devam etmek onun topluluk etkinleştirildiğinde 2006 yılına kadar uygulamanın geliştirilmesi üzerinde aktif olma sürdürdü (başlangıçta adı “MediaFork” altında bulunmuş ancak daha sonra geri değiştirildi  Handbr ).

Bugün, bunca yıl ve çalkantılı gelişme durumundan sonra,  El Freni 64-bit , dönüştürme sürecini kolay  ve sezgisel hale getiren birçok özellik desteğiyle, hala piyasadaki en popüler video dönüştürme programlarından birini temsil etmektedir  . Yine de, program% 100 ücretsiz olmaya devam ediyor ve düzenli güncellemelerle piyasadaki şu anda popüler olan tüm video ve ses kodekleriyle çalışma kapasitesini genişletmeye devam ediyor.

Artıları

  • Çoklu platform
  • Özelleştirilebilir cihaz profilleri
  • Hala kopya korumasını korur
  • Toplu kodlama

EKSİLERİ

  • Öğreticinin anlaşılması kolay değil
Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...