Groove Music Indir

Groove Music Indir

Microsoft Groove, OneDrive hesabınıza kaydettiğiniz herhangi bir ses dosyasını çalmanıza izin veren bir uygulamadır. Böylece müziğinizin keyfini istediğiniz yerde ve zamanda çıkarabilirsiniz. Aslında, Groove koleksiyonunuza şarkılar, albümler ve çalma listeleri ekleyebilir ve bunlara Android, Xbox, PC veya tabletinizden erişebilirsiniz. Microsoft Groove’un sunduğu her şeyin tadını çıkarmak için en iyisi, premium Music Pass hizmetine sahip olmaktır. Bu hizmet sayesinde muazzam miktarda müzik dinleyebilirsiniz: en iyi sanatçılar, en yeni albümler, en popüler şarkılar ve diğer her şey. Hizmet (ve arayüzü), size bir fikir vermesi için Spotify’a çok benzer.

Music Pass’e sahip olduğunuzda, çevrimdışı olsanız bile içeriğe erişebilirsiniz. Dolayısıyla, Spotify’da olduğu gibi, bağlantı olmadan dinlemek için albümleri, sanatçıları ve çalma listelerini seçebilirsiniz. Microsoft Groove, özellikle bir Xbox konsolu olan veya Windows ile çalışan herkes için yararlı olan müzik severler için ilginç bir uygulamadır.

Microsoft kısa süre önce   Xbox Music uygulamasını Groove Music olarak  yeniden markaladı . Groove Müzik uygulaması artık Windows 10 ile birlikte geliyor  . Microsoft’un yeniden markalaşmasının nedenlerinden biri, birçok kullanıcının adında Xbox ile karıştırılması ve kullanmak için bir Xbox’a ihtiyaç duymadığı halde Xbox’a sahip olmadıkları için kullanmamış olmalarıdır. Microsoft, Windows Phone, iOS ve Android’deki tüm uygulamalarda da yeniden markalaşacak. Şu anda hala Xbox Music.

Windows 10 için Groove Müzik uygulaması

Microsoft Groove Müzik uygulaması, Mağaza’da ‘Tüm melodileriniz, tüm cihazlarınızda tek bir yerde’ olarak tanımlanır. Doğru söylendi. Çeşitli cihazlarda basit bir Windows 10 uygulamasında beğendiği müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Groove uygulamasıyla en sevdiğiniz şarkıları, sanatçıları dinleyebilir, kendi çalma listelerinizi oluşturabilir, en son hitleri takip edebilirsiniz. Seçtiğiniz sanatçıya göre özelleştirilmiş radyo istasyonlarıyla yeni müzikler keşfedebilirsiniz. Groove uygulamasını kullanarak kendi kişisel müzik koleksiyonuna göz atabilir ve yönetebilirsiniz.

Bir Groove müzik geçişini (daha önce Xbox müzik geçişi olarak adlandırılırdı) tutarsanız, iki menü seçeneği daha Radyo, Keşfet de eklenecektir. Xbox müzik kartı belirli ülkelerde mevcuttur. Xbox Music Pass ile, müzik koleksiyonunuzu Xbox müzik sitesinden akış olarak yayınlayabilirsiniz. Radyo ise favori sanatçılarınıza göre özelleştirilmiş çalma listeleri oluşturabilir. Çevrimdışı dinleme için de indirilebilir. Menüden, ‘Mağazadan Müzik Al’ ile Mağaza’ya erişebilirsiniz. Böylece Mağazada Müzik seçeneğini açar. Ve Mağaza’da da uygulamaya geri dönmek için ‘Müzik kitaplığınız’ seçeneği vardır. Menü, hamburger simgesine tıklanarak daraltılabilir.

Groove Music Indir

Müzik ve diğer seçenekleri ekleme:

Ayarlar simgesine (dişli simgesi) tıklamak çeşitli seçenekler sunar. Yerel müzik dosyaları eklemek için, ‘ Müziği nerede aradığımızı seçin ‘ seçeneğine tıklayın. Uygulamaya yapılan son güncelleme, iTunes çalma listelerini içe aktarma seçeneği de sağlar  .

İndirmeler  seçeneği, diğer cihazlarda satın alındıktan sonra cihaza otomatik olarak müzik indirmenize izin verir. Böylece tüm akış koleksiyonunuz çevrimdışı olarak kullanılabilir olacak

Medya bilgisi  seçeneği, kaybolan Albüm resmini ve meta verileri otomatik olarak alır.

Sıfırla  seçeneğini kullanarak  , tüm Çalma Listelerinizi ve Groove Müzik kataloğundan eklenen diğer tüm müzikleri silebilirsiniz.

Sen seçeneğine sahip olabilir  hafif  ya da  koyu Arkaplan  seçeneği

Groove Müzik geçişini kullanarak, yayınlanabilen veya indirilebilen çevrimiçi müziğe erişebilirsiniz. Bunun dışında OneDrive’daki müzik dosyaları, Groove uygulaması kullanılarak çeşitli cihazlarda da Yayınlanabilir. OneDrive’daki dosyalara erişmek için onu filtreleyebilirsiniz.

Ve bu, Windows Phone, Android veya iOS cihazları gibi çeşitli cihazlarda yayınlanabilir. Buradaki uygulamalar da yakında Groove olarak yeniden adlandırılacak ve hâlâ Xbox Müzik uygulaması olarak adlandırılacaktır. Burada ayrıca OneDrive Müzik dosyalarına erişmek için Akış olarak filtreleyin. Akan tüm müzik dosyalarının yanlarında ((o)) bulunur, böylece tanınabilirler. Müzik dosyaları Aşağıdaki görüntü Windows Phone Xbox Music uygulamasından alınmıştır

Groove uygulamasının bazı küçük ama temiz özellikleri

  • ‘Şimdi yürütülüyor’ seçeneği, tam ekran modunda oynatıldığında, albüm kapağının veya sanatçıyla ilgili görüntülerin arka planının hoş bir efektini sağlar.
  • Oynarken, pencerenin altında oynatma kontrolleri olan bir müzik çubuğu zaman çizelgesi alırsınız.
  • Görev çubuğunda açılırken ve oynatılırken veya simge durumuna küçültüldüğünde ve görev çubuğu simgesinin üzerine geldiğinizde Oynat, Duraklat, Sonraki ve geri için mini kontroller elde edersiniz
  • Çalınan şarkı, Başlat menüsünde Groove Canlı Kutucukta da gösterilir.

Ayrıca, kullanıcıların müzik dosyalarıyla uğraşırken çeşitli müzik telif haklarına saygı duymasını umuyoruz. Bunlar, Windows 10’daki Groove uygulamasının özelliklerinden bazılarıdır. Deneyin, müziğinizi ekleyin ve müzik deneyiminizin keyfini çıkarmak için herhangi bir cihazda çalın. Seçenek arıyorsanız, Windows Mağazasında bulunan Windows 10 için bu Müzik uygulamalarına bir göz atın.

Leave a Reply