Gothic 3 Indir

Gothic 3 Indir

Bir Alman ya da rol yapma oyunu fanatiği değilseniz, muhtemelen Gotik serisi hakkında pek bir şey bilmiyorsunuzdur. Lahana turşusu ve sosis diyarında çok büyük olan (burada Hassclhoff tarzı popülerlik seviyelerinden bahsediyoruz), ilk iki Gotik taksit, başarılı bir şekilde ikna edici bir dünya yaratan ilk RPG’ler arasında olduğu için övgü kazandı. Evet, Bethesda Oblivion’u piyasaya sürmeden yıllar önce, küçük bir Alman geliştirici, sakinlerin yemek yediği, uyuduğu, işe gittiği, arkadaşlarıyla esintiyi vurduğu ve ara sıra bir lavta çıngırdattığı açık uçlu bir oyun üretti (peki, biz hepsini yaptım).

Gothic 3, öncekilerle aynı temel planı takip eder. Aynı sakallı, isimsiz kahramanı oynuyorsunuz, yine yeni bir dünyaya geliyorsunuz ve esasen istediğinizi yapmak için bırakıyorsunuz. Önceki oyunlar Khorinis adasında geçerken, şimdi anakaraya, Myrtana’ya gittiniz. Ve büyük bir karmaşa içinde: Orklar ülkeyi fethetti, kale şehrinde kralı kuşattı ve nüfusun geri kalanını boyun eğdirdi, onları ya köleliğe ya da arenalara gladyatör olarak savaşmaya zorladı. Diğer insanlar ya orklara paralı asker olarak katıldılar ya da geri çağırmalara katılmak için ormanlara kaçtılar. Kısmen bu huzursuzluk sayesinde, Variant ve Nordmar’ın sınırdaki ülkeleri de değişim içindedir.

Bu çatlaklara düştüğünüzde duruma uygun gördüğünüz şekilde yaklaşmakta özgürsünüz. Devasa dünyada dolaşabilir ( Gotik 2’den yaklaşık dört kat daha büyüktür  ), yaratıkları avlayabilir ve çeşitli yan görevlerle ellerinizi kirletebilir ya da isyancıların, orkların yanında yer alarak dişlerinizi doğrudan ana olay örgüsüne batırabilirsiniz. ya da her ikisi de.

Çoğu açık uçlu RPG’nin aksine, Gothic 3, bariz iyi ve kötü yollar sunmaz. Örneğin orklar, sadece bir grup vahşi katil değil, aynı zamanda şiddetli bir görev ve onur duygusuna sahip gururlu bir dövüş yarışı; onlara hizmet eden paralı askerler sadece kötü bir durumla dalga geçmeye çalışıyorlar; ve isyancılar düşman bir işgalci gücü kendi evlerinden dışarı atmak için çabalıyorlar, ancak aynı zamanda açgözlülük ve kavgadan da rahatsız oluyorlar.

Bu hizipler, oyundaki diğerleriyle birlikte size görevler ve başka işler sunarak başarılarınızı altın, deneyim ve artan saygıyla ödüllendirecek. Cape Dun köyünü rahatsız eden haydutların yuvasını temizleyin ve orkların iyiliğini kazanın; onlar için işler yapmaya devam edin ya da arenadaki hünerinizi kanıtlayın (orklar sert bir adama saygı duyar) ve sonunda size liderleriyle bir seyirci sunacaklar. İsyancıların yanında yer almaya ve orkları şehir dışına atmaya karar vermiş olsanız bile, bu kullanışlı oluyor: Artık ork patronuna kaburgalarının arasına bir hançer atacak kadar yaklaşabilirsiniz.

Sonunda – tamamlanması en az 50 saat sürmesi gereken oyunun üçte ikisinde – son bir seçim yapmanız ve ana gruplardan birine katılmanız gerekecek, ancak o zamana kadar için çalışmakta özgürsünüz. kimi seçerseniz seçin. Bu güzel bir sistem, ancak Gotik hayranlarını şaşırtacak hiçbir şey yok.

Göz Şekeri

Oyun dünyası çok büyük, güzel bir şey; Oblivion’un Cyrodiil’i kadar göz alıcı derecede muhteşem değil, ancak çok da uzak değil, özellikle de tüm grafik ayarlarını 11’e kadar çevirmenize izin verecek bir işleme canavarına sahipseniz, kesinlikle daha çeşitlidir. Cyrodiil’den farklı ortamlar: otlaklar, ormanlar, uçurumlar, dağlar ve çöllerin hepsi bir görünüme sahip – ve bu sadece yerin üstündeki şeyler. Doğal olarak, etrafa dağılmış şehirler, kasabalar ve kamplar ve bol miktarda sakin var, bazıları dost canlısı, bazıları … Pek değil.

Gothic 3 Indir

Bu da bizi savaşmaya getiriyor – asla Gotik serinin güçlü noktalarından biri değil. Gerçek zamanlı olarak gerçekleşen ve yalnızca fare ve hareket tuşlarını içeren bu, belirli bir ayarlama periyodu gerektiren bir şeydir – bu süre zarfında kendinizi büyük boyutlu bir tavuğa benzemeyen herhangi bir düşman tarafından aşağıda bulursunuz.

Birkaç ince ayar yapıldı, ancak sistem önceki oyunlarda kullanılana benzer kalıyor. Artık sağ düğmeyi basılı tutarak blok yaparsınız ve rakibinizin korumasını kırmak için yumruklar, salıncaklar ve yıkıcı güç saldırıları kullanabilirsiniz. Bunun arkasındaki fikir, savaşa taktiksel, eskrim benzeri bir unsur eklemektir, ancak çoğu zaman kendinizi, hedefinizi zayıf darbeler yağmuruna tutmak için hızlı saldırıda bulursunuz. Eğer doğru zamanlamazsan, “Lütfen beni öldürme” diyebileceğinden daha hızlı dövülürsün. Bir gelişme olabilir, ancak bizim için hala tam olarak orada değil – yine de yakın dövüş becerilerinizi geliştirmeye karar verirseniz daha iyi hale geliyor (birazdan daha fazlası).

Geriye kalan bir Gotik temel, ‘öldürücü darbe’ mekaniğidir. Bir insanı ya da ork’u yendiğinde, doğrudan ölmezler. Onlar yerde çaresizce yatarken, ya yaşamalarına izin verme ya da onları bitirecek son bir itme gücü verme seçeneğiniz var. İkincisi her zaman cezbedici olsa da, cinayetin oyunda bir suç olduğunu hatırlamakta fayda var: Biri seni birini öldürdüğünü görürse, başın belaya girer.

Sınıfsız toplum

Karakter geliştirme sistemi oldukça önemli bir yenilemeden geçti. Bazı şeyler hala aynıdır: Eğilimleri öldürerek deneyim kazanırsınız ve sonunda seviye atlayacak kadar birikirsiniz. Bunu her yaptığınızda, niteliklerinizi geliştirmek veya yeni beceriler öğrenmek için harcayabileceğiniz on öğrenme puanı verilir. Hiçbir karakter sınıfı olmadan, sakallı, isimsiz avatarınızı (at kuyruğu şimdi gitti, şükürler olsun) istediğiniz herhangi bir şeye biçimlendirebilirsiniz. Onu yay kullanan bir avcıya dönüştürmek ister misin? Kolayca yapılır. Sinsi bir haydut nasıl olur? Veya bir baş belası büyücü? Problem yok. Bu yetenekleri karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz, ancak ‘tüm ticaretlerin ustası, hiçbirinin efendisi’ ifadesinin yaşayan bir düzenlemesi olmak istemediğiniz sürece, yalnızca bir veya iki şeye konsantre olmak akıllıca olacaktır.

Cinayet ‘(düşmanları anında öldürmek için arkadan bıçaklayın) ve’ İki Kılıçla Mücadele ‘(evet, muhtemelen bunu kendiniz halledebilirsiniz) gibi yeni Gotik 3 kullanışlı beceriler, temelde size daha fazla özgürlük sağlar karakterinizi geliştirirsiniz. Hala keçi sakallı komik görünümlü bir herif olacaksın, akıl.

Seviye sınırı yoktur, bu nedenle oyun boyunca becerilerinizi ve yeteneklerinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz ve Oblivion’un aksine, düşmanlar ve diğer karakterler sizinle seviye atlamaz, yani bir ejderhayı öldürmeyeceksiniz ve daha sonra, eve giderken yukarıda belirtilen büyük boy tavuklardan biri tarafından buzlanın.

Bunun yerine, her düşman türüne bir minimum ve maksimum seviye verilmiştir ve onlarla karşılaştığınızda nerede oldukları, bu aralıktaki nerede olduklarına bağlıdır. Bu, oyunda ilerleyene kadar bazı düşmanları yenmenin imkansız olacağı anlamına gelirken, diğerleri yakında kılıç ucunuz için sadece yem haline gelecek. Bize göre geliştiricilerin akıllıca bir kararı: Seviye atlamanız için bir neden olmasını sağlar (böylece belirli yerlere gidebilir ve belirli görevleri tamamlayabilirsiniz) ve dünyayı daha inandırıcı hale getirir. Oblivion’da haydutlar binlerce altın değerinde bir eguipment satıyorlar ki bu mantıklı değil – bu burada olmaz.

Johnny Crash

Her şey kulağa gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, bunun nedeni şudur: Oyun konseptinde özellikle yanlış bir şey olmasa da, uygulama çok çok daha iyi olabilir. Zayıf yol bulma ve yerden 4 ft yüksekte yüzen cisimler gibi küçük tuhaflıkları ve böcekleri biraz kıkırdama ile kabul edebiliriz. Masaüstünde sık karşılaşılan çökmeleri o kadar çekici bulmadık ve JoWooD’un bunu çözmek için çalışmalarda bir yama olduğunu umuyoruz.

Teknik sorunlar bir yana, Gotik 3 kesinlikle kendine saygısı olan herhangi bir RPG severin dişlerini sokmak isteyeceği bir şey. Oyun, doğru miktarlarda savaş NPC etkileşimi, karakter gelişimi, keşif ve destansı, dünyayı kurtaran hikaye anlatımını, tipik sakalınızın vahşi gözlü terk ile yutulacağı türden bir iksire harmanlamayı başarır. Bu sakallıyı günlerce meşgul tutacak (ve bu sadece ilk oyun), bu yüzden para için de oldukça iyi bir değer. Üstüne üstlük, eğer etli bir PC’niz varsa, göze hoş gelen torbalar var.

Dezavantajı ise, tabağınızı çok geniş bir alana yayma tehlikesi ve affetmeyen bir mücadele, onu biraz fazla zorlayacaktır (hayır, sinir bozucu), çünkü ‘bir Oblivion’ yapamazsınız ve sadece birinci seviyede tüm dünyayı keşfedemezsiniz. Bununla birlikte, tüm Gotik oyunların hala en erişilebilir ve en iyi üretilmiş olanıdır (evet, diğer ikisi daha da sinir bozucu ve çökmeye meyilli olabilir) ve Almanlar ve RPG fanatikleri dışında bir izleyici kazanmayı hak ediyor. Teknik aksaklıklar çözüldüğünde, bunu başarabilir.

Gothic 3 Nasıl İndirilir ve Kurulur

 1. Aşağıdaki indirme düğmesine tıklayın. Gothic 3 için bir indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. 
 2. İndirme işleminizi tamamlamak için bir ayna seçin. Bir torrent indirme kullanıyorsanız, önce uTorrent’i indirmeniz gerekir  .
 3. Gothic 3 indirmeyi bitirdiğinde, dosyayı WinRAR gibi bir yazılım kullanarak çıkartın  .
 4. Çıkarılan klasörün içindeki oyun kurulumunu çalıştırın ve oyunu yükleyin.
 5. Kurulum tamamlandıktan sonra, artık masaüstünüzdeki oyunun kısayolunu kullanarak oyunu başlatabilirsiniz.
 6. Oyunun tadını Çıkar!

Gothic 3 Sistem Gereksinimleri

Minimum:

 • İşletim Sistemi:  Windows XP / 2000 / XP 64-Bit / Vista
 • İşlemci:  Intel Pentium 4 veya AMD CPU 2 GHz veya eşdeğeri
 • RAM:  1024 MB Ram veya üstü
 • Grafikler:  128 MB Ram ve Shader 1.4 içeren 3D grafik kartı
 • Depolama:  4,6 GB

Leave a Reply