FreeCAD Indir

5/5 - (1 vote)

FreeCAD Indir

Mac için FreeCAD  , gelişmiş hareket simülasyon  özelliklerine sahip temel bir 3D CAD’dir  . Daha karmaşık paketleri kullanmadan önce ücretsiz olarak 3D CAD ve hareket simülasyonunu öğrenmek isteyen herkes için uygundur. Eğitimciler, öğrenciler ve yeni mühendisler onu geometri, kinematik, dinamik, titreşimler, mekanizmalar, bağlantılar, kamlar, makine tasarımı ve fiziğin öğretilmesi ve öğrenilmesi için ideal bulacaktır.

MacOS için FreeCAD kullanıcıların parça koleksiyonları olan montajları oluşturmasına ve işlemesine olanak tanır. Parçalar, eklemler, kısıtlamalar, kontaklar, motorlar, aktüatörler, yaylar, amortisörler, kuvvetler, torklar veya yerçekimi ile bağlanabilen basit 3D katılardır. Hem açık hem de kapalı 3B döngülere izin verilir. Mac için FreeCAD, hareketi Newton Yasalarına göre tahmin etmek için montaj üzerinde tam çok gövdeli dinamik analiz gerçekleştirir. Simüle edilmiş verileri kullanan animasyon, sistemin gerçekçi dinamik davranışını oluşturur.

FreeCAD  ,  grafik tasarım  için   tasarlanmış ücretsiz ve açık kaynaklı bir 3B CAD (bilgisayar destekli tasarım)  modelleyicisidir . İçin Amaçlanan  makine mühendisliği ürün tasarımı , bu bilgisayar tarafından oluşturulan sayısal modülleri ve tasarımları dijital temsiller çok uğraşır. Bununla birlikte, FreeCAD  , mimari veya elektrik mühendisliği gibi bir dizi başka alanda da kullanılabilir . Açık kaynaklı olduğu  için, FreeCAD’in kodlaması  , Python kullanılarak özel topluluğu tarafından  ince ayar ve geliştirilebilir. Programlama dili. FreeCAD, üretebileceği tek bir tasarım türüyle sınırlı değildir – 3B yapıların ne kadar genel olarak geliştirilip geliştirilebileceğinden dolayı, doğru kodlama uygulamasıyla kullanımı çok geniş bir alana yayılabilir.

FreeCAD İndir

Herkes tek

FreeCAD,   neredeyse her tür tasarım için onu çok esnek kılan tonlarca özelliğe sahiptir. İlk olarak,   çeşitli şekil türlerinde karmaşık 3B manipülasyonlara  izin veren  eksiksiz bir Açık CASCADE Teknolojisine dayalı geometri çekirdeğine sahiptir, böylece yalnızca bulacağınız önceden ayarlanmış olanlarla sınırlı kalmazsınız. Bu programın  tam bir parametrik modeli vardır , yani kullandığınız 3B nesnelerin şekli ince ayarlanmış özelliklere veya diğer nesnelere bağlı olabilir. Sen olabilir  uzantıları ve farklı modüller eklentisi eklemek  tüm program daha fazla işlevsellik eklemek için komut dosyaları tarafından.  İçe ve dışa aktarma CAD için standart formatlar oldukça kolaydır, ancak diğer formatların tam desteğini kapsamaz. Eğer daha fazla uygulamalı 3D tasarımları ile iseniz, FreeCAD en kullanabilirsiniz  Sketcher’ı sen sağlayan,  geometrik 2D şekiller çizmek  Nesnelerinizin üzerine inşa edilecek için size üs olarak kullanabileceği. Ayrıca  tasarımınızda robot hareketlerini test etmenize izin veren bir  robot simülasyon modülü de bulunmaktadır. Teknik tasarım açısından,  daha fazla test ve inşaat için çeşitli işlememimari ve  mekanik yol işleme özelliklerini de elde edersiniz  . FreeCAD  çok platformlu bir  programdır ve   oynamanız için eksiksiz bir GUI’ye sahiptir. Yapabilirsin  üzerinde bir komut satırı çalıştırın ve eylemleri işlerken Python komut dosyalarınızı kullanın. Bir CAD modelleyici yazılımı olarak FreeCAD,  özelliklerin esnekliğine ve üzerinde neredeyse her şeyi nasıl programlayabileceğinize büyük vurgu yaparak oldukça çok yönlüdür .

Leave a Reply