f.lux Indir

5/5 - (1 vote)

f.lux Indir

f.lux, ekranınızdaki renk sıcaklığını ayarlamanıza izin veren gerçekten kullanışlı bir araçtır. Bir ekrana çok uzun süre bakarsanız, ekrandaki parıltı gözlerinizi incitmeye başlar. Başlangıç ​​olarak, monitörünüzün parlaklığını azaltmak size yardımcı olabilir, ancak parlaklık asıl sorun değildir. Renk sıcaklığı sorunlara neden olan şeydir.

Çoğu bilgisayar ekranı gündüzleri harika görünen mavimsi bir ışık yayar, ancak güneşin ufkun altına düştüğü zamana bakmak rahatsız edici hale gelir. Yalnızca ekranınıza bakmak rahatsızlık vermekle kalmaz, aynı zamanda uyku düzeninizi de etkileyebilir *.

F.lux, konumunuz için yaklaşık gün batımı zamanını hesaplayarak çalışır. Gün batımında, bilgisayar ekranınız doğayı taklit edecek ve renkleri kademeli olarak ısıtacaktır. Bu da çevredeki ışıkla daha iyi uyum sağlar.

Uygulamada gezinmek ve birkaç tıklamayla yapılandırmak çok kolaydır. ayarlamalar gündüz ve gece kalibrasyonlarını değiştiren ana pencere üzerindeki kaydırıcılar ile yapılabilir.Bilgisayar ekranınıza uzun süre bakarsanız, f.lux kesinlikle kontrol etmeniz gereken bir şeydir.

* Uyumadan önce birkaç saat tablette kitap okumanın uyku düzeninizi yaklaşık bir saat geciktirebileceğini ileri süren araştırmalar var.

f.lux  bunu düzeltir:  Bilgisayarınızın ekranının renginin  günün saatine uyum sağlamasını, geceleri sıcak olmasını ve gündüz güneş ışığı gibi olmasını sağlar.

f.lux Indir

Hatta bilgisayarınız yüzünden çok geç kalmanız bile mümkündür. F.lux’u  daha iyi uyumanızı sağladığı için kullanabilirsiniz  ya da sadece bilgisayarınızın daha iyi görünmesini sağladığı için kullanabilirsiniz.

Geceleri mesaj atan insanların bu ürkütücü mavi parıltıya nasıl sahip olduklarını fark ettiniz mi? Veya Bir Sonraki Harika Fikri yazmaya hazır olun ve bilgisayar ekranınız sizi kör eder mi?

Gün boyunca, bilgisayar ekranları güzel görünür – güneş gibi görünmek üzere tasarlanmıştır. Ancak, 21:00, 22:00 veya 03:00, muhtemelen güneşe bakmamalısınız.

f.lux  , bilgisayar ekranınızın her zaman içinde bulunduğunuz oda gibi görünmesini sağlar. Güneş battığında, bilgisayarınızın iç mekan ışıklarınız gibi görünmesini sağlar. Sabahları, her şeyin tekrar güneş ışığı gibi görünmesini sağlar.  F lux

söyle ne tür bir aydınlatmaya sahip olduğunuzu ve nerede yaşadığınızı. O zaman unut gitsin  akı  gerisini otomatik olarak halleder.

Bilgisayarın önünde uzun günler geçiriyorsanız, monitöre rahatça bakmanız önemlidir. f.lux, güneş yükselip alçalırken ekran parlaklığını otomatikleştirerek bu konuda yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

f.lux, güneşin mevcut konumunu gösteren gerçekten pürüzsüz bir grafik ekrandan oluşur. Ayarlar’da, gündüz ve gece için size uyan bir parlaklık seçebilir ve enleminizi girebilirsiniz. Ben de enlemimi bilmiyordum, ama Wikipedia’da en yakın büyük kasabayı veya şehri ararsanız bulacaksınız! Arayüzde güneşe tıklarsanız, size 24 saatlik süre boyunca meydana gelecek karartma efektlerinin hızlı bir önizlemesini sunar.

Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...