DirectX Remover Indir

DirectX Remover Indir

5/5 - (1 vote)

DirectX Remover Indir

DirectX Uninstaller, DirectX’i sisteminizden tamamen kaldıran akıllı bir yardımcı programdır. Yardımcı program tam olarak yapmak için tasarlandığı şeyi yapar ve DirectX’in tüm izlerini herhangi bir sistem dosyasına zarar vermeden bilgisayarınızdan tamamen kaldırır. Bu uygulama tek bir şey yapsa da, bunu çok iyi yapıyor.

Bilgili bir bilgisayar kullanıcısına Windows’ta Internet Explorer’ın tamamen nasıl kaldırılacağını sorduysanız, IE Windows’un bir parçası olduğundan ve bazı özellikler IE dosyalarının mevcut olmasını gerektirdiğinden veya çökmeler ve diğer garip problemler olacağından bunu yapmamanızı tavsiye ederler. Aynı ilke DirectX için de geçerlidir. Kısaca DirectX, bilgisayarınızda oyun oynarken veya video izlerken grafik ve seste daha yüksek performans sağlayan bir Windows teknolojisidir. DirectX’i tamamen KALDIRABİLİRSENİZ bile, bunu yaparak bilgisayarınızda sorunlarla karşılaşacağınız neredeyse garantidir.

Örneğin, DirectX’i kaldırdıysanız ve Windows Live Messenger’ı başlatmayı denediyseniz, “DSOUND.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılmak üzere dosyalandı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir”. Bunun nedeni, dsound.dll’nin DirectX’in bir parçası olması ve Direct Sound için işlevsellik eklenmesi ve Messenger’ın bunu gerektirmesidir. Outlook.com’da oturum açmak, ekranı ve reklamların yanıp sönmeye devam etmesini sağlayacaktır. Bilgisayar oyunlarına gelince, DirectX’e dayanan hiçbir şey çalışmaz, bu da bugün mevcut oyunların çoğu.

DirectX Remover Indir

Bu nedenle, bir oyun oynamaya veya bir video izlemeye çalışırken sorun yaşarsanız ve DirectX ile bir ilgisi olduğunu biliyorsanız, önereceğimiz ilk şey DirectX’in en son sürümünü indirmektir.  ve yeniden kurulum gerçekleştirin. Bu, eksik dosyaların yerini alacaktır. Ancak, yeniden yükleme başarısız olursa veya sorunu çözmezse, son çare DirectX’i kaldırıp yeniden yüklemeyi denemektir. DirectX’i nasıl deneyip kaldıracağınıza dair birkaç farklı yol.

Leave a Reply