Directx Indir

Directx Indir

5/5 - (1 vote)

Directx Indir

Microsoft’tan ücretsiz multimedya API’leri

DirectX,  grafik ve ses programlamak için ücretsiz bir API koleksiyonudur (uygulama programlama arabirimleri)  . Bu, geliştiricilerin, özellikle oyun geliştiricilerin, Windows üzerinde çalışan tam özellikli oyunları kolayca oluşturmasını sağlar. Çoğu kullanıcı DirectX’in çalıştığını bile fark etmeyecektir – sadece ihtiyaç duyduğunda size söylemeden çalışır. Aksi takdirde bununla etkileşim kurmak biraz daha karmaşıktır ve programlama bilgisine ihtiyaç duyacaktır.

Ses ve grafik kartlarını kontrol etmek için ücretsiz araç

Directx İndir

DirectX bir olan  teknik aracıdır ses ve grafik kartları ile etkileşim oyun geliştiricileri yardımcı olur . Herhangi bir bilgisayara yüklenebilse de, çoğu kullanıcının buna hiç ihtiyacı yoktur. DirectX ile yapılmış bir oyun oynarken çalışır ve hepsi bu kadar. Sadece kendiniz programlamak istiyorsanız bunu daha iyi tanımanız gerekir. Bu kategori arasında en çevik çalışma zamanı  süreçlerinden birine sahiptir 

DirectX ne için kullanılır?

DirectX, bir dizi Windows arabirimidir. Geliştiriciler, programlarının – genellikle oyunların – ses ve grafik kartlarıyla doğru bir şekilde etkileşime girmesini sağlayan DirectX API’ye program yapar  . Buna karşılık, ses ve grafik kartı üreticileri DirectX’i tanır, bu nedenle DirectX ile yapılan bir program işlevlerine eriştiğinde ne yapacaklarını bilirler. 

Zaten DirectX’iniz var mı?

Yana  DirectX diğer uygulamalar gibi bir arayüze sahip değil  (örneğin, uygulama listenizdeki görünmez), daha önceden bilgisayarınızda yüklü olup olmadığını kontrol etmek biraz daha teknik almak gerekecek. Kontrol etmek için şu adımları izleyin:

 • Başlat’a ve ardından Çalıştır’a tıklayın
 • Tip  dxdiag ve Tamam tıklayın
 • Sistem sekmesinde, DirectX Sürümü satırında görüntülenen DirectX sürümünü not alın
 • Çeşitli sekmelerde, her DirectX dosyasının sürüm bilgilerini kontrol edin
 • Dosya sürümlerini kontrol etmeyi tamamladığınızda Çıkış’ı tıklayın.

DirectX kurulumu

DirectX’in bilgisayarınızda yüklü olmadığını (veya sürümün çok eski olduğunu) görürseniz, kullanmak için DirectX’i tekrar indirmeniz gerekir. İndirme işlemi basittir ve nasıl bekleyebilirsiniz – .exe dosyasını normal şekilde indirip çalıştırın. Kurulum yavaş dikkat – – Uygulamanın çalışır kurulum sırasında Bing yüklemek için biraz sinir bozucu kanıtlamak ve olabilir.

DirectX kontrol panelini nasıl açarsınız?

DirectX normal bir uygulama olmadığından, normal şekilde açamazsınız. Bunun yerine Başlat düğmesine basın  ve kutuya  “ dxdiagyazın . Bilgisayarınız DirectX’i çalıştırmak isteyip istemediğinizi soracaktır. 

Açılan pencere çok geleneksel görünümlü bir Windows arayüzüdür. Sağladığı tüm veriler yalnızca bilgi amaçlıdır –  sisteminiz, ekran ayarları, görüntü oluşturma özellikleri ve sürücüleri, ses bilgileri ve  mevcut giriş aygıtları hakkında birçok ayrıntı  . Bu bilgilerle etkileşime girmezsiniz – bir hata penceresi vardır ve programlama yapıyorsanız ve bir hata yaparsanız, hata burada görünecektir. Geri dönüp düzeltin ve hata kaybolacak.

Kimler DirectX’e ihtiyaç duyar?

DirectX’e gereksinim duyabileceğiniz iki durum vardır.

 • Eğer varsa  DirectX gerektiren PC’nizde oyun oynamak  işe. Zaten sahip olabilirsiniz.
 • Eğer ediyorsanız  programlama  şeyler ses ve grafik kartlarına ihtiyaç erişim, ayrıca DirectX gerekebilir.

DirectX’in türünün tek aracı olmadığını akılda tutmak gerekir. Grafik kartlarıyla etkileşime giren başka API’lar da var ve bunların çoğu daha modern. Bu, belirli bir oyun oynuyorsanız veya geliştiriyorsanız veya belirli (muhtemelen daha eski) makinelerde, Çalışma Zamanı gibi geçerli bir uygulama ile karşılaştırabilirsiniz, buna ihtiyacınız olabilir.

En çok ihtiyaç duymayacak bir teknoloji aracı

DirectX, yıllardır var olan ve hala güçlü olan sağlam bir teknoloji parçasıdır. Grafikler ve ses teknolojisi çok iyi çalışıyor (bu yüzden çok eski olmasına rağmen hala alakalı) ve arayüz çok eski olmasına rağmen çok kullanışlı.

Bununla birlikte, çoğumuz asla görmeyeceğiz – programlamadığınız sürece, asla açmanız gerekmeyecek, çünkü fark etmeden arka planda çalışacak. DirectX gerçekten istediğiniz veya istemediğiniz bir yazılım değildir. İhtiyacınız varsa, yüklemeniz gerekecek  ve oldukça acısız bir deneyim.

Son değişiklikler

DirectX’in en son sürümü Windows 10 uyumluluğunu geliştirir ve Değişken Hız Gölgelendirme (VRS) desteği ekler. Diğer son sürümler DirectX Raytracing desteği, Derinlik Sınırları Testi ve Programlanabilir MSAA ekledi.

Artıları

 • Dürüst
 • Kurulumu kolay
 • Çoğu kullanıcı bunu kullanmak için çok kolay bir zaman geçirecek

EKSİLERİ

 • Kurulum yavaş
 • Çok azı dışında herkes için gereksiz
 • En modern değil
Tags:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply