Daemon tools Indir

5/5 - (1 vote)

Daemon tools Indir

Daemon Tools, diğer uygulamalar tarafından kullanılamayan birçok özelliğe sahip olduğundan ve çeşitli sanal sürücü türlerini simüle etmek için tasarlandığından, en güçlü ve çok yönlü yazılımlardan birinin kolay bir sürümüdür. Başka bir deyişle, bir sanal disk görüntüsü oluşturmak için, orijinal CD veya DVD’yi yerleştirmek için belirli bir uygulamayı her kullandığınızda gerekmez. Bu, özellikle lisanslı yazılım ve birçok oyunla ilgilidir, çünkü sabit disk, orijinal diskteki programların veya oyunların doğru çalışması için gerekli programların ve diğer dosyaların minimum bir bölümünü yükler.

Mükemmel yakma aracı

Daemon Tools Lite, bir nedenden ötürü en popüler yazma araçlarından biridir. Düzeninin kardeşlerine göre birçok avantajı vardır. Birincisi, yaygın olarak uyumludur ve tescilli konteyner formatı kullanmadığı için yazma esnekliğine izin verir. Böylece  Blu-ray, CD ve DVD’lerin ISO, MDS, MDF ve MDX formatlarını oluşturarak çoğu disk görüntüsü türünü  bağlar. ISO dosyalarını USB’ye bile yazabilirsiniz.

Dahası, Daemon görüntülerinizi yerden tasarruf etmek için sıkıştırır. Güvenliğinize eklemek için dosyaların parola korumasını da sağlar. Son olarak, disk görüntülerini sanal bir sürücüye taklit ederek kişisel kullanım için ücretsizdir. Vista’dan Windows 8’e kadar çoğu Windows sürümünde çalıştırabilirsiniz.

Programa erişmek kolaydır – tek yapmanız gereken taklit edilmiş bir sürücü dosyasına sol tıklamak veya takmak için görüntüye sağ tıklamaktır. Program, eklenti mimarisine sahiptir. Ayrıca eklentileri ekleme seçeneği de sunar. En göze çarpan ekstralar, .iso dosyaları oluşturmanıza izin veren ve kopya korumalı Securom disklerini işlemenize yardımcı olan bir başka ek  özelliktir .

Daemon tools Indir

Net ve anlaşılır kullanıcı arayüzü

Daemon Tools Lite, anlaşılır, basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, ancak kullanım kolaylığı için verimli bir düzene sahiptir.

İçinde iki ana pencere vardır, daha büyük olan Görüntü Kataloğu görüntülenirken, aşağıdaki dar olan eklenmiş sürücüleri, başta taktığınız ilk sanal sürücüyü gösterir. İstediğiniz dosyayı bulduğunuzda ‘Mount’ düğmesine tıklayarak ve kataloğa tıklayarak görüntüler eklersiniz.

Daemon Tools Lite sürümünde iki ana tür sanal sürücü bulacaksınız. DT sanal cihazlar  ise, gerekli taklit yetenekleri sunmak için hizmet  SCSI sanal cihazlar  güvenlik kilitleri ve diğer özel imzalarla disklere aynı şeyi. Çoğu kullanıcı için, birincisi fazlasıyla yeterli olacaktır.

Bu yazılımın tüm kontrolleri, üst ve alt Pencere arasındaki araç çubuğunda bulunur. Gösterilen başlıca seçenek, görüntüleri takıp çıkarmanızı, sanal cihazlar eklemenizi, mevcut olanları kaldırmanızı ve disk görüntüleri oluşturmanızı sağlayan Resim Ekle kontrol paketidir.

Ayrıca, yazılımı istediğiniz gibi yapılandırmak için Tercihler aracını kullanabilirsiniz. Kısayol Tuşlarını, Onayları ve diğer benzer işlemleri değiştirir.

Bu özellikler Daemon Lite’ın  teknoloji meraklısı olmayanlar için bile kullanımını kolaylaştırır . Dahası, bu kadar hafif ve iddiasız olan araç, dizüstü bilgisayarlar, özellikle de diskleri yazmak için gerekli optik sürücülere sahip olmayanlar için mükemmeldir.

Hatalar ve alternatifler

DT’nin ilk kısıtlaması, tüm görüntü türlerini – özellikle ISO, Power ISO, Ultra ISO ve Easy Media Creator – monte etmemesidir. Bununla birlikte, bu tür dosyaların çoğu uyumlu .iso biçiminde de mevcut olduğundan, bu sorun çok büyük değildir.

Ayrıca, araç kişisel kullanım için ücretsiz olsa da, ticari kullanıcılar bunun için ödeme yapmalıdır. Pro sürümü daha fazla seçenek sunar – daha fazla sayıda taklit sürücü, daha güçlü  sıkıştırma  ve görüntü oluşturma ve DT Lite’tan yoksun bir grafik kullanıcı arayüzü.

Bir başka, daha önemli sorun, DT’nin paketlerine başka bir hizmet eklediği 2012 tartışmasıdır. Mountspace adı verilen ek,  kullanım istatistiklerini topladı ve günlüğe kaydetti. Bu arada tartışma giderildi, ancak gizlilik politikaları hala zayıf ve bu da birçok kullanıcıyı araçtan uzaklaştırdı.

Hala Daemon Tools’u kullanmak veya kullanmaya devam etmek istiyorsanız, Mountspace’in verilerinizi toplamasını önlemek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. 2012’den önceki bir sürümü kullanın veya yükleme sırasında ‘Mountspace’in istatistiklerimi kullanmasına izin verme’ seçeneğini tıklayın.

Alternatif olarak, yazmak için başka bir yazılım seçebilirsiniz. Windows 10 kullanıcısıysanız, üçüncü taraf yazılım yüklemek yerine bu işletim sisteminin .iso ve .vhd dosyalarıyla montaj için entegre aracından yararlanabilirsiniz.

Bir sonraki en iyi seçenek, birkaç dosya formatıyla çalışan ve aynı anda sınırsız sanal sürücü çalıştırmanıza izin veren WinCDEmu biçimindeki açık kaynaklı bir alternatiftir.

Daemon Tools Lite’in başlıca özellikleri

Her şeyden önce, programın herhangi bir işletim sisteminin doğru olarak tanıyacağı 4’e kadar sanal sürücü oluşturabildiğini belirtmek gerekir. Aynı durum çeşitli sistem yardımcı programları için de geçerlidir.

Bu sanal sürücü programı ile CUE / BIN, ISO, CCD, BWT, MDS, CDI, NRG, PDI, B5T, hafif sürüm sınırlaması gibi herhangi bir disk görüntüsünü algılayabilir, yalnızca PlayStation gibi popüler sürücüleri taklit etme fırsatlarının olmaması ile ilgilidir. X -BOX, GameCube, genellikle CD-R (W), DVD-R (W) veya Blu-ray olsun, genellikle yol açar, bu tür diskler oyunlarla okunmaz. İşletim sisteminin bu formatlar için desteği yoktur ve ünitede bir disk bulunması tanımlanmamıştır.

Ancak, disk görüntüsünü okurken, görüntü bu türden farklı araç üreticilerinin yazılımları kullanılarak kaydedildiyse her zaman tanınmaz. Vergi ödemeliyiz, Daemon Tools Lite’ın bu konuda hiçbir kusuru yok. Program, BlindWrite, CloneCD, Nero, Alcohol 120%, FantomCD, DiscDump Disc Juggler ile veya ek yardımcı programlar (bu arada, her zaman ücretsiz değildir) yüklemeye gerek kalmadan kaydedilen görüntüleri belirler. Yine de ilginç bir özellik, daha önce sabit diske genellikle kablolara takılmış gibi bir sanal sürücü ses CD’si veya DVD-ROM’u ekleme yeteneğidir. Ve hepsi bu değil.

Korsanlığı önlemek için birçok disk çok karmaşık bir savunma içerir. Daemon Tools Lite ve daha sonra bu sorunla başa çıkarak basitçe atlamanıza izin verin. Yazılım kolayca, “atlar” gibi SafeDisc (C-Dilla), Securom ve Laserlock, CDCOPS, StarForce i Protect CD gibi modern koruma yöntemleri! Bununla birlikte, telif hakkı koruması açısından elbette yasadışıdır, örneğin oyun hayranları veya lisans disklerini filmler veya yazılımlarla kopyalamak için kendi olanaklarına sahiptir.

Geliştiricilerin ellerinden gelenin en iyisini yaptığını söylemeliyim. Çok daha güçlü ve gelişmiş bir program, bu görüntülerin oluşturulduğu çok sayıda arabirimi, görüntüyü ve aracı destekler. Tabii ki, program ücretsiz kategorisine ait değildir, ancak birçok kullanıcı bu ürünün satın alınması için gerekli miktarı harcamak istemektedir. Ancak sonuçta, farklı türdeki sürücüler ve sanal sürücülerle çalışırken neredeyse sınırsız fırsatlar elde ederler.

Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...