Cinebench Indir

5/5 - (1 vote)

Cinebench Indir

Cinebench, çeşitli sistemlerde ve platformlarda CPU işleme performansını doğru bir şekilde değerlendirmek için ödüllü animasyon yazılımı Cinema 4D Release 20’de bulunan aynı güçlü 3D motorunu kullanır.

On yıldan fazla bir süredir Cinebench, donanım performansını değerlendirmek için popüler bir araç olmuştur. Cinebench puanları, sistem yöneticileri tarafından satın alma kararlarının alınmasına yardımcı olmak için, gazeteciler donanımı incelemek için, donanım üreticileri tarafından en son ürünlerini optimize etmek için ve bilgisayar sahipleri tarafından kendi bireysel sistemlerini değerlendirmek için kullanılır.

Cinebench Sürüm 20’deki iyileştirmeler, son yıllarda CPU ve işleme teknolojisindeki genel gelişmeleri yansıtarak, Cinema 4D’nin ortalama bir kullanıcı için mevcut olan birden fazla CPU çekirdeğinden ve modern işlemci özelliklerinden yararlanma becerisinin daha doğru bir ölçümünü sağlar.

Cinebench Indir

Ana İşlemci Performansı (CPU)

Test senaryosu, fotogerçekçi bir 3B sahneyi oluşturmak için sisteminizin tüm işlem gücünü kullanır (AixSponza’nın viral “Anahtar Kareler Yok” animasyonundan). Bu sahne, mevcut tüm işlemci çekirdeklerini vurgulamak için çeşitli algoritmalardan yararlanır.

Aslında Cinebench, 256 işlemciye kadar iş parçacığı olan sistemleri ölçebilir. Bu test sahnesi, toplamda 300.000’den fazla çokgen içeren yaklaşık 2.000 nesne içerir ve keskin ve bulanık yansımalar, alan ışıkları, gölgeler, prosedür gölgelendiricileri, kenar yumuşatma ve çok daha fazlasını kullanır. Sonuç puan (pts) olarak görüntülenir. Sayı ne kadar yüksekse işlemciniz o kadar hızlıdır.

Grafik Kartı Performansı (OpenGL)

Bu prosedür, OpenGL modunda grafik kartınızın performansını ölçen bir araba kovalamacasını (renderbaron tarafından oluşturulan) gösteren karmaşık bir 3B sahne kullanır. Performans, kullanılan sürücülere bağlı olarak donanımınızdaki GPU işlemcisi gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Grafik kartının, farklı disiplinlerdeki performansı değerlendirmek için çok sayıda geometri (yaklaşık 1 milyon poligon) ve dokunun yanı sıra ortamlar, çarpma haritaları, şeffaflık, aydınlatma ve daha fazlası gibi çeşitli efektler göstermesi ve grafik donanımınızın yeteneklerine iyi bir ortalama genel bakış. Sonuç saniyedeki kare sayısı (fps) olarak ölçülür. Sayı ne kadar yüksekse, grafik kartınız o kadar hızlıdır.

Maxon Cinebench’i Kimler Kullanmalı?

Donanım performansını değerlendirmek isteyen herkes Maxon Cinebench’i test aracı cephaneliğine eklemelidir.Sistem yöneticileri satın alma kararları vermede yardımcı olması için Cinebench’i kullanabilir, gazeteciler sonuçları donanımı incelemede kullanabilir, donanım üreticileri geri bildirimleri en son ürünlerini optimize etmek için kullanabilir. Herhangi bir bilgisayar sahibi kendi sistemini değerlendirebilir. Cinebench, yalnızca CPU’ların veya GPU’ların belirli işlevlerini test eden soyut karşılaştırmalardan farklı olarak, bir sistemin performansını ölçmek için CINEMA 4D içinde kullanıcının ortak görevlerini birleştiren gerçek dünya kıyaslaması sunar. Cinebench, ciddi miktarda test yapmak zorunda olanlar için, kullanıcıların otomatik test prosedürlerini çalıştırmasına olanak tanıyan bir komut satırı seçeneği de sunar.

Ne var ne yok:

  • Cinebench R20, R15’ten çok daha büyük ve daha karmaşık bir test sahnesi kullanır ve onu işlemek için yaklaşık 8 kat daha fazla hesaplama gücü gerektirir. Test ayrıca yaklaşık 4 kat bellek gerektirir. Bu nedenle, R15 ve R20 sonuçları karşılaştırılamaz.
  • Cinebench R20 ve Cinema 4D R20, Intel’in Embree ışın izleme teknolojisinin entegrasyonu ve AMD ve Intel’in modern CPU’larında kullanıcıların aynı sahneyi aynı donanım üzerinde öncekinden iki kat daha hızlı işlemesine olanak tanıyan gelişmiş özellikler dahil olmak üzere en yeni işleme mimarilerini içerir.
  • Cinebench R20, bir makinenin yüksek CPU yükünde kararlı çalışıp çalışmadığını test etmek için mevcut ve yeni nesil CPU’lar için gelişmiş bir kıyaslama doğruluğu sağlar; bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarın soğutma çözümü, daha uzun süre çalışan görevler için tüm potansiyelini sunmak için yeterliyse CPU ve bir makine zorlu gerçek hayattaki 3B görevlerin üstesinden gelebilirse.
  • Cinebench R20, GPU performansını test etmez.
  • Cinebench R20, desteklenmeyen işlemcilerde başlatılmayacaktır. Test sahnesini yüklemek için yeterli RAM’e sahip olmayan sistemlerde, bir uyarı görüntülenecek ve CPU kıyaslaması yürütülmeyecektir.
  • Arka plan görevleri, ölçümü önemli ölçüde etkileyebilir ve çeşitli sonuçlar oluşturabilir. Çalışan tüm programları kapatmak ve her türlü virüs denetimini veya disk indekslemeyi devre dışı bırakmak her zaman iyi bir fikirdir, ancak tüm arka plan işlemlerini ortadan kaldırmak imkansızdır. Modern işletim sistemleri, sonuçlar üzerinde küçük bir etkiye sahip olsalar bile, devre dışı bırakılamayan veya devre dışı bırakılmaması gereken çeşitli arka plan görevleri gerçekleştirir.

Not:  Test sonuçları biraz değişebilir çünkü işletim sisteminin her arka plan görevini devre dışı bırakmak imkansızdır. Bu görevler, ölçümler üzerinde hafif bir etkisi olabilecek faktörlerden biridir. Ayrıca, modern bilgisayarlar ve grafik kartları, güç ve sıcaklık gibi çevresel koşullara göre saat hızlarını dinamik olarak ayarlar. Örneğin, işlemciler soğutmaya izin vermek ve hasarı önlemek için çok sıcak çalışırken saat hızını düşürecektir. Pek çok modern işlemcide bunun tersi de geçerlidir. Sıcaklık yeterince düşük olduğunda kendi kendilerine hız aşırtma yapabilirler. Bu nedenle, nispeten soğuk bir ortamda yeni başlatılan bir sistem tipik olarak, ısıtılmış bir ofiste birkaç saat boyunca kıyaslama yapan aynı sistemden daha hızlı çalışacaktır.

Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...