Chicken Invaders Indir

Chicken Invaders Indir

Chicken Invaders Indirin

Chicken Invaders, klasik Space Invaders’a garip ve tuhaf bir dönüş sunan ücretsiz bir uzay shoot-em-up oyunudur. Bu oyunda, galaksiler arası kümes hayvanı dalgasından sonra Dünya’yı dalgalara karşı korumakla görevlendirilmiş bir uzay gemisinin komutasını alıyorsunuz. Yumurtadan kaçarak, tavukları patlatarak ve sopaları toplayarak oyunun sınırsız seviyelerinde savaşacaksınız.

Space Invaders gibi – ama tavuklarla

Chicken Invaders’ın oynanışında pek bir şey yok: klasik shoot-em-up’ların esprili bir resmidir ve ondan bekleyeceğiniz tüm özelliklerle. İlerledikçe, geminizi yeni ve daha güçlü silahlarla geliştirmenize izin veren hediyeler keşfedeceksiniz. Yeterince tavukları havaya uçurun ve sopalarla ödüllendirileceksiniz. Sopaları toplamak size özellikle zorlu bölümleri geçmenizi sağlayacak güçlü bir füze kazandırabilir. Her seviye on dalgadan oluşur; her on dalganın sonunda, bir patronla savaşacak ve ardından bir sonraki seviyeye geçeceksiniz. İşte bu, aşağı yukarı: hikaye, karakterler veya oyun kırışıklıkları olmayan geleneksel bir arcade tarzı bir oyundur. Hedeflerinizin tavuk olmasının ek tuhaflığı, her şeye tuhaf bir mizah havası veriyor. 

Bazen daha basit, daha iyidir

Chicken Invaders çok basit bir oyundur – 90’ların sonlarında tuhaf bir makyajla yapılmış bir arcade klasiği. Basit, ancak yine de şaşırtıcı derecede ilgi çekici bir eğlence ve burada burada biraz zaman geçirmenin çekici bir yolu. 

Bu, çiftlik hayvanlarının eğlencesini birleştiren klasik bir atış oyunudur. Chicken Invaders serisinde dört oyun var. Göreviniz, nadir bir tavuk türü içeren bir uzay gemisiyle savaşmak. Bu tavuklar uzayda iken biraz aksiyon arıyorlar ve oyundaki amacınız onları yumurta gibi çeşitli eşyalarla yenmek. Öte yandan tavuklar, gezegeni ele geçirmek için Dünya’ya gitmek istiyor. Oyun size bir sonraki seviyeye ilerlemeniz için tamamlamanız gereken bir görev verirken mizah sağlar. Bir tavuk gördüğünüzde, onu olabildiğince hızlı vurmaya çalışmanız gerekir. Çıkardığı sesler için endişelenmeyin çünkü bu, hayvana vurduğunuz anlamına gelir. Ona nesneler attığınızı görünce uzaklaşmaya çalışacak, ancak ısrar ederseniz, onu uzaydan indirebileceksiniz. Ekranın üstünden gelen tavukların yanı sıra zikzak deseninde gelenler de var. Bunlar en çok endişelenmeniz gereken tavuklardır çünkü hangi yöne döneceklerini bilemezsiniz. Kaçınmanız gereken yumurtaları bırakacak bazı tavuklar var. Silahlar, tavukların ne kadar büyük olduğuna ve kaç tane savaşmanız gerektiğine bağlı olarak oyun sırasında değiştirilebilir. Oyunu kazanmak istiyorsanız son bölümde yapmanız gereken bazı şeyler var.

Biraz mizah içeren bir uzay-shooter oyunu arıyorsanız, Chicken Invaders’a dönün. Adından da anlaşılacağı gibi, bu program Space Invaders’a benziyor, sadece uzaylılar yerine tavukları patlatmalı ve füzeler yerine yumurtadan kaçınmalısınız. Bu bükülme dışında, oyun bu tür program için oldukça standarttır, ancak oyunun derinliklerine girdikçe tavuklar farklı oluşumlarda uçarlar. Hem grafikleri hem de müziği sevdik, ancak ikincisini azaltma veya tamamen devre dışı bırakma yeteneğini takdir ederdik. Konuyla ilgili olarak, Tavuk Invaders’ın en zayıf noktası özellik eksikliği; Ayrıntı seviyesini ayarlama yeteneği dışında oyunu özelleştirmek için tek bir seçenek bulamazsınız. Yine de, oynaması ücretsiz ve eğlenceli olduğu için, geniş bir kullanıcı yelpazesinin bu oyunda kümes düşmanlarını yok etmeyi takdir edeceğini düşünüyoruz.

Chicken Invaders Indir

Chicken Invaders  ,   Windows PC ve çok çeşitli diğer platformlar için InterAction stüdyoları tarafından geliştirilen ve yayınlanan sıradan bir shoot ’em up video oyunudur . İlk olarak 1999’da piyasaya sürülen bu oyun, ünlü arcade oyunu “Space Invaders” ın temel oynanış yapısını kopyalamayı başardı   ve üzerine tuhaf bir komedi dönüşü yaptı. Orijinal başlığıyla büyük bir başarı yakaladıktan sonra, InterAction stüdyolarındaki geliştiriciler, The Next Wave (2002), Revenge of the Yolk (2006), Ultimate Omelette (2010) Cluck of the Dark Side (2014) ve Chicken Invaders Universe dahil olmak üzere birkaç devam filmi yayınladı. (2018).

Uzay gemisi şeklindeki düşman işgalci orduları yerine, oyuncular yalnız uzay gemisinin komutasını almakla görevlendirildi.  ve galaksiler arası kümes kümeslerinin çeşitli oluşumlarını yen. Oyuncular, ekranda taktiksel olarak hareket etmeli, gelen kuşları vurmalı ve ona fırlattıkları yumurtalardan kaçınmalıdır. Neyse ki, uzay gemisi sadece temel bir silaha sahip değil, aynı zamanda yok edilen tavuğun ardından kalan sopaları da toplayabilir ve oyuncunun her şeyi yok ederek tehlikeli durumlarda sona erdiği olaylarda büyük ölçüde yardımcı olabilecek ek füzeler kazanabilir. ekrandan düşmanlar.

Orijinal Chicken Invaders’ın  bu kadar büyük bir başarı bulmasının nedenlerinden biri  , sonsuz oynanış potansiyelinden kaynaklanıyordu. Oyun, 10 düşman dalgası ve bir patrondan oluşan her oyun oturumuyla sonsuzca oynanabilir. . Hepsini temizledikten sonra, oyun zorluğu tekrar eder, ancak artan zorluklarla – düşmanlar daha hızlı hareket eder, daha sık ateş eder ve patronların daha fazla sağlığı olur. Neyse ki, oyuncular her zaman  klavye veya oyun kumandası aracılığıyla kontrolleri alabilen 2. kooperatif ortağı şeklinde yardım çağırabilirler  . Oyun ancak oyuncular tüm hayatlarını kaybettiğinde sona erebilir.  1999’daki

orijinal  Chicken Invaders , bugün çok yaratıcı bir şekilde oluşturulmuş bu shoot ’em up video oyununu bırakmak istemeyen büyük bir oyun topluluğu tarafından oynanmaya devam ediyor. Yaşı nedeniyle  herhangi bir modern bilgisayarda kolayca oynanabilir, ne tür bir donanıma sahip olduğu önemli değil. En eski ev bilgisayarları ve en yavaş dizüstü bilgisayarlar, Windows işletim sistemini çalıştırmak için hala yeterli kaynağa sahiptir ve eğer bu işletim sistemini çalıştırabilirlerse  , boyutu 1 MB’den daha az olan bu basit 2D oyunu çalıştırmak için fazlasıyla yeterli güce  sahiptirler.

Tags:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply