Camtasia 9 Indir

Camtasia 9 Indir

Camtasia 9 Indir

Camtasia Studio by TechSmith,  Windows için ekranınızı veya web kameranızı yakalayan bir  video  ve ekran kaydedicidir . Tanıtım veya tanıtım amacıyla ekranınızdaki etkinlikleri kaydetmek için bu uygulamayı kullanın. Ayrıca, kullanımı kolay araçlarla videolarınızı özel efektler veya ek açıklamalarla geliştirebilirsiniz. Sürecinizi anlatmanıza izin veren bir seslendirme işlevi vardır.

Yaratıcı projeler basitleştirildi

Camtasia  , tüm ekranınızı kaydeder , bu nedenle oluşturabileceğiniz içerik yelpazesi kapsamlıdır. CS’yi YouTube videolarından ve eğitimlerinden oyun oturumlarına kadar her şey için kullanın. Ücretsiz denemeyi kullanıyorsanız, siz yükseltene kadar içeriğinizde bir filigran olacağını unutmayın.

Camtasia ile ilgili iyi olan şey, ücretsiz sürümün orijinal sürümün tüm işlevlerini içermesidir. Böylece, örtüşen medya gibi oyunun kurallarını değiştiren tüm özellikleri deneyebilirsiniz  . Bu, birden çok klibi tek bir videoda birleştirmenizi sağlayan doğal bir mekaniktir. OBS Studio  veya  Filmora Video Editor gibi diğer programlar  aynı şeyi yapabilir, ancak CS kadar kolay olmayabilir.

 Kontroller basit ve sezgiseldir . Bu nedenle, dersleri izlemeye hevesli değilseniz, her şeyi anlamanız uzun sürmez. Kendi kendinize öğrenmenin küçük bir aksiliği, düğmelerin üzerlerinde net talimatlara sahip olmamasıdır. Önce tüm teknik terimleri öğrenmek isteyeceksiniz.

Camtasia Studio ücretsiz mi?

Camtasia Studio ücretsiz bir program değildir, ancak  ücretsiz bir deneme sürümü vardır . Bu deneme sırasında, tam sürümde olduğu gibi aynı özelliklere erişebilirsiniz. Bu size yazılımı tamamen test etme ve sizin için doğru olup olmadığını görme şansı verir. Ücretsiz deneme sürümünden dışa aktarılan videolar Camtasia Studio filigranını içerecektir.

Camtasia 9 Indir

Animasyonlar ve efektler

Camtasia yeni ve orta düzey kullanıcılara hitap ettiğinden, geniş bir özel efekt yelpazesi bulamazsınız. Sahip oldukları hala iyidir ve küçük projelerinizin çoğunun ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Opaklık ve eğme  animasyonlarıyla kliplerinizin dönmesini veya görünmesini sağlayın  . Ek açıklamalar  aracıyla videonuza açıklayıcı metinler veya altyazılar ekleyin  . Her efekt, renkler ve yoğunluk gibi özelleştirilebilir düzenlerle birlikte gelir.

Aralarından  seçim yapabileceğiniz birçok geçiş efekti de vardır  . Bu araçla, her bir sahnenizin nasıl görüneceğine karar verebilirsiniz. Bulanıklaştırma ve pikselleme dahil tüm popüler geçişlere sahiptir.

Videonuz için fazladan geliştirme  istiyorsanız, oynayabileceğiniz bazı  görsel efektler vardır. Bunlar, içeriğinize özel bir atmosfer sağlayan birçok renk ve gölgeleme içerir. Klibinizdeki metinleri de özelleştirebilirsiniz. Davranış  aracıyla onları dans ettirin veya bir başlığa  sıçratın.

Etkiler iyi çalışıyor ve uygulamaları da sorunsuz. Bir şey, bunların hepsinin temel olmasıdır. Yalnızca belirli efektleri bir dereceye kadar özelleştirebilirsiniz. Videolarınızı varsayılan gibi göstermemek için yollar bulmanız gerekeceğinden, bu yaratıcılığınıza bir sınır koyar.

Video ve ses

Ekranınızı kaydetmek CS’nin ana amacıdır, bu yüzden yapmak çok kolaydır. Bu, iş ve kişisel projeler için kullanışlıdır. Ekranınızın tamamını veya sadece bir bölümünü yakalayabilirsiniz. Camtasia’nın sahip olduğu en kullanışlı özelliklerden biri, kayıt modunda açılan mini araç çubuğudur. Başlamadan önce ekranınızı ayarlamanıza yardımcı olur. Kayıt yapmadan önce oran ayarlamaları veya ekran kilidi gibi gerekli hazırlıkları yapın.

Bir eğitim veya  oyun  oturumu yaptığınızda ve izleyicilerin ifadelerinizi görmesini istiyorsanız, CS bu konuda yardımcı olabilir.  Talimatlarınızı ekranda gösteren bir video oluşturmak için  resim içinde resim modunu kullanın. Bunu kullanırken bir başka harika şey, Camtasia’nın kaydedilen dosyayı iki ayrı parçaya bölebilmesidir. Biri konuşan kafanız için ve diğeri gerçek içerik. Her birini bütün bir proje olarak düzenleyebilirsiniz.

Camtasia Studio, yerleşik bir ses  düzenleyiciyle birlikte gelir  . Çok fazla işlevi yoktur, ancak film müziğinizi daha iyi kontrol etmenize izin verir. Gürültü giderme  aracı arka plan gürültüsü ve odaklanmamış seslerinden kurtulmak alır. Anlatım  cihazı ile kendi sesinizi geliştirin  ve projenizin tek film müziği yapın.

Performans ve erişim

Bu Camtasia Studio indirmesi  , oluşturma işlemi için CPU’nuzu kullanır,  böylece grafik kartınıza büyük ölçüde güvenir. NVENC kodlaması kadar iyi çalışmıyor. Video kartınız ne kadar eski olursa, o kadar uzun sürer. 6 GB’den daha az RAM’e sahip cihazlar için, CS kullanmak diğer uygulamalarınızı yavaşlatabilir. İlk başlatma, bilgisayarınızın kapasitesine bağlı olarak biraz zaman alabilir. Uygulama tarafından istendiğinde yeniden başlatma kutusunun işaretini kaldırdığınızdan emin olun. Sürücülerinizi zorlaştırabilir, ancak bu her kullanıcı için farklıdır.

Uygulama, projelerinizi Screencast’a aktarmanıza ve orada düzenlemenize olanak tanır. Bunun için Camtasia hesabınıza ek olarak bir hesaba ihtiyacınız olacak. Her iki platform da ücretsiz deneme ve abonelik sağlar. Yükseltmeden önce, tüm içeriğinizin içinde bir filigran olacaktır. Etiket neredeyse hiç görünmez, bu nedenle sadece özgür yazılımın keyfini çıkarmak istiyorsanız bu bir sorun oluşturmaz. Bununla birlikte, daha profesyonel bir iş yapmaya çalışacaksanız, yükseltme için yaylanmak ve filigranı kaldırmak isteyeceksiniz.

Çalışmanızı sosyal medyada  ve YouTube gibi diğer platformlarda doğrudan Camtasia’dan paylaşabilirsiniz  . Bununla ilgili sorun, uygulama aracılığıyla hesabınızda oturum açmanızı sağlamasıdır. Bunu yapmak, CS’nin verileri izlemesine ve etkinliklerinizi yönetmesine olanak tanır. Devam etmeden önce sorunun bu olduğundan emin ol.

Herkes için erişilebilir

Kullanılabilirlik açısından, Camtasia, ne kadar başlangıç ​​dostu olduğu için en iyi seçenekler arasında olmalıdır. Ancak, sadeliği nedeniyle, çok fazla profesyonel içerik oluşturucu Camtasia Studio’yu çekici bulmayacaktır. Video düzenlemenin temellerini öğrenmeye yeni başlıyorsanız, bu uygulama bunun için mükemmel. Güzel bir arayüze, sezgisel kontrollere ve kullanışlı eğitimlere sahip. Kolay bir başlangıç ​​için ihtiyacınız olan her şey bunlar. 

Tags:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply