Blender Indir

Blender Indir

5/5 - (1 vote)

Blender Indir

Blender, çok çeşitli 2D ve 3D içeriklerin oluşturulmasını sağlayan entegre bir uygulamadır. Blender, tek bir pakette geniş bir modelleme, doku oluşturma, ışıklandırma, animasyon ve video işleme sonrası işlevselliği yelpazesi sunar. Açık mimarisi sayesinde Blender, platformlar arası birlikte çalışabilirlik, genişletilebilirlik, inanılmaz derecede küçük bir ayak izi ve sıkı bir şekilde entegre edilmiş bir iş akışı sağlar. Blender, dünyadaki en popüler Açık Kaynak 3D grafik uygulamalarından biridir.

Blender 64-bit  , ücretsiz ve açık kaynaklı bir  3D animasyon paketi yazılımıdır . Modelleme, donanım, animasyon, simülasyon, oluşturma, birleştirme ve hareket izleme, hatta video düzenleme  ve oyun oluşturma gibi 3B iş hattının tamamını destekler  .

İleri düzey kullanıcılar  , uygulamayı özelleştirmek ve özel araçlar yazmak için aracın Python komut dosyası için API’sini kullanır  ; genellikle bunlar Blender’ın gelecekteki sürümlerine dahil edilir. Uygulama, birleşik ardışık düzeninden ve duyarlı geliştirme sürecinden yararlanan bireyler ve küçük stüdyolar için çok uygundur.

Blender 64-bit  , çapraz platformdur ve Linux, Windows ve Macintosh bilgisayarlarda eşit derecede iyi çalışır. Arayüzü, tutarlı bir deneyim sağlamak için OpenGL kullanır. Blender’ın  fiyat etiketi yoktur, ancak güçlü bir işbirliği aracı geliştirmek için yatırım yapabilir, katılabilir ve yardımcı olabilirsiniz: Yazılım, kendi 3D yazılımınızdır.

Blender Indir

Blender (64-bit), 3B modelleme, animasyon, işleme, post prodüksiyon, etkileşimli oluşturma ve oynatma için açık kaynaklı yazılımdır. GNU Genel Kamu Lisansı altında tüm büyük işletim sistemleri için mevcuttur. Animasyon sistemleri, karmaşık animasyonların oluşturulmasına izin veren çeşitli teknikleri ve görevleri destekler.

3D olarak bir şeyler yaratmak gittikçe daha popüler hale geliyor ve video oyunları, VR ve 3D baskı ile yapılan öğeler oluşturmamıza yardımcı olacak pek çok yazılım var. İster bir film yapıyor olun, ister görsel efektlerinizi iyileştirmenin yollarını arıyor olun, geliştirdiğiniz oyundaki karakterlerin olabildiğince çok yönlü (kelimenin tam anlamıyla) olmasını veya bir 3D oluşturmak istiyorsunuz. Koleksiyonunuza eklemek için figür, bunları gerçekleştirebilmek için belirli araçlara ihtiyacınız olacak. İşte burada Blender devreye giriyor. Blender, birçok farklı kullanıcı türünün 3B öğeleri kısmen veya tamamen yapmak istedikleri her şeye entegre etme sanatında ustalaşmalarına yardımcı olacak araçlar içeren tamamen açık kaynaklı bir 3B oluşturma yazılımıdır. Modelleme, oluşturma, hareket izleme, oyun oluşturma,

Özellikler ve Öne Çıkanlar

Fotogerçekçi Rendering
Araç şimdi çarpıcı ultra gerçekçi render sunan Cycles adlı güçlü ve yeni bir tarafsız işleme motoruna sahiptir. Hızlı Modelleme
Uygulamanın kapsamlı modelleme araçları dizisi, modellerinizi oluşturmayı, dönüştürmeyi ve düzenlemeyi çocuk oyuncağı haline getirir. Gerçekçi Malzemeler
Ürünün yeni işleme motoru ile malzeme olanakları sonsuzdur. Hızlı
Donanım Bir modeli poz verilebilir bir karaktere dönüştürmek hiç bu kadar kolay olmamıştı! Animasyon araç seti
İster basit ana kare oluşturma isterse karmaşık yürüyüş döngüleri olsun, araç sanatçıların hareketsiz karakterlerini etkileyici animasyonlara dönüştürmelerine olanak tanır. şekillendirici
Programın yerleşik şekillendirme özelliği setini kullanarak organik konuları şekillendirmenin keyfini yaşayın.

Hızlı UV Sargısını Açma
Ağınızı uygulamanın içinde kolayca açın ve görüntü dokularını kullanın veya doğrudan model üzerine boyayın.

Tam
Birleştirici Yazılım, yerleşik tam teşekküllü bir oluşturucu ile birlikte gelir. Bu, üçüncü taraf programlara aktarım yapmayacağınız anlamına gelir, hepsini programdan çıkmadan yapabilirsiniz.

Şaşırtıcı Simülasyonlar
İster ufalanan bir binaya, yağmura, yangına, dumana, sıvıya, kumaşa veya tamamen yıkıma ihtiyacınız olsun, uygulama harika görünen sonuçlar sağlar.

Oyun Oluşturma
Uygulamaya dahil olan eksiksiz bir oyun motorudur ve uygulamanın içinde tam özellikli bir 3 boyutlu oyun oluşturmanıza olanak tanır.

Kamera ve Nesne izleme
Yazılım artık üretime hazır bir kamera ve nesne takibi içeriyor. Ham görüntüleri içe aktarmanıza, görüntüleri izlemenize, alanları maskelemenize ve kamera hareketlerini 3B sahnenizde canlı olarak görmenize olanak tanır. Programlar arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Uzantı Kitaplığı
Geniş bir meraklı ve geliştirici topluluğuyla, program, kolayca açıp kapatabileceğiniz çok çeşitli uzantılarla birlikte gelir.

Esnek Arayüz
Acemi ve ileri düzey kullanıcılar, düzenlerini tamamen özelleştirme olanağına bayılacaklar. Görünüm pencerelerini bölmekten, onu python komut dosyasıyla tamamen özelleştirmeye kadar, araç sizin için çalışır.

Dosya Biçimleri
Uygulama, birçok farklı program için içe / dışa aktarma desteği ile birlikte gelir. görüntü: JPEG, JPEG2000, PNG, TARGA, OpenEXR, DPX, Cineon, Radiance HDR, SGI Iris, TIFF. Video : AVI, MPEG ve  Quicktime  (OSX’te). 3D : 3D Studio (3DS), COLLADA (DAE), Filmbox (FBX),  Autodesk  (DXF), Wavefront (OBJ),  DirectX  (x), Lightwave (LWO), Hareket Yakalama (BVH), SVG, Stanford PLY, STL , VRML, VRML97, X3D.

Tags:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply