Banished Indir

5/5 - (1 vote)

Banished Indir

Banished  , oyuncuyu küçük bir sürgün grubunun lideri yapar. Başarılı bir şehrin temellerini atmak ve ayakta kalmak için birkaç araç ve çok sayıda yardım eli yeterli olmalıdır. Bu bina strateji oyununu Anno serisi  gibi benzer oyunlardan farklı  kılan nedir  ? Binaların kilidi açılamaz,  insanlar yaşlanır  ve ölür ve buna ek olarak, yılın çeşitli  mevsimlerinin  genç yerleşim yeri üzerinde olumsuz bir etkisi vardır.

Avcılık, Bina, Büyüyen

İlk olarak, ihtiyatlı şehir inşaatçısı birkaç ev inşa etmeli ve yeterli odun ve yiyecek olduğundan emin olmalıdır. Zamanla, basit ekonomik döngüler kurulabilir: Bir avcı vahşi oyunu öldürür, deri bir kürkçü tarafından kıyafetlere işlenir, bu da çalışkan nüfusu sıcak tutar. Sürgünde kalanlara bakılırsa, daha genç bir nesil görmeye başlarsınız –  çocuklar  doğar, okula gider ve sonunda ölenlerin yerine değerli işçiler haline gelir.

Daha büyük bir nüfusun kiliseler veya mezarlıklar gibi kamu binalarına ihtiyacı vardır, ancak aynı zamanda yeni fırsatlar yaratır. Bir ticaret merkezi, sığır yetiştiriciliği ve tarım tohumlarını şehre sokarken, belediye binası üretim ve yaşam beklentisi hakkında her türlü yararlı bilgiye sahiptir. Yeni görevlere ek olarak, temel hammaddeler ve büyüyen nüfus arasında dengeyi korumak hala zor: Gıda, odun, oturma odaları, giyim ve tıp Banished’da mutlak gereklilikler.

İndirilmiş İndirme

Gelenekle ara

Nüfus   bakımı söz konusu olduğunda, Banished’de oyun hedefi yoktur . Oyun bir hikaye anlatmaz ve karşı oynayacak bilgisayar rakipleri, çok oyunculu veya kampanya seçenekleri yoktur. Başından itibaren kalıplayabileceğiniz tek şey harita: Dünyadaki baskın iklimin ne olduğu, manzaranın engebeli veya düz olması ve oyuncunun başlangıçta kaç kaynağa sahip olduğu. Görsel efektlere ek olarak, seçim oyuncu için zorluk seviyesini de belirler.

Buna ek olarak, Banished kurulan bina stratejisi kurallarından bazılarını kırıyor: Örneğin mevsimler ekonomiyi asimetrik hale getiriyor   meyve ağaçları yılda bir kez hasat ediliyor. Tüm binaları en baştan inşa edebilirsiniz ve  nüfusunuz yaşlanır ve ölür . Buna ek olarak, Banished para kullanmaz, bu da kaynakları daha da önemli hale getirir.

Belirsizlikler ve küçük düğmeler

Kendi başınıza

Diğer bina simülasyon oyunlarına kıyasla, Banished gerçekten daha basit ekonomik döngüler kullanıyor, ancak birçok ilişkiyi belirsiz bırakıyor  . Belediye binasının inşasına kadar, oyuncu sadece kaynaklarının miktarını biliyor ve üretim süreçleri ve binaların etkinliği hakkında boşuna bakmak zorunda. Ayrıca,  eğiticiler tüm korelasyonları açıklamamaktadır : Depolar merkezileştirilmeli veya merkezden dağıtılmalı mıdır? Gerçekten orada bir yol inşa edemediğinizde neden işçiler dağın etrafında dolaşıyor? Ve işçiler hangi sırayla görevleri yerine getiriyorlar? Oyuncular Banished’in ayrıntılı yazılı  yardımlarını  kendileri aramak zorundalar  .

Oyun mekaniği konusunda biraz karışıklığa ek olarak, Banished oyuncuların ellerini tutmaz. Inşaat hataları yapmak  veya öncelikleri belirleme hataları, Banished tarafından acımasızca cezalandırılır: Hasadı elde edemeyen, kardaki şeftali için boşuna bakmayı bitirir. Çeşme yoksa, çevredeki binaları yıkmak çok uzun sürdüğü için tüm şehir yanar. Bu zor ama eğlenceli.

Hızlı ileri alın ve en iyi yolu bulun

Yol aracı gibi diğer araçlar yenilikçi ve heyecan vericidir : süreçleri iyileştirmek için çalışanların izlediği  rotaları kontrol edin. Daha kısa bir rota, çalışma grubunun verimliliğini artırır. Hızlanma fonksiyonu  sıkıntı karşı koruma sağlar. Buna karşılık, şimdi ve tekrar tekrar hatalar üzerinde yanılmak. İyi vatandaş Arthurman odun kesmeyi kaybetti ve geri dönüş yolunu bulamıyor. Yemeksiz birkaç kıştan sonra ölür.

Birçok oyuncu Banished’in sadece fare ile kontrol edilmediğini olağandışı buluyor. Kamera klavyeyi kullanarak döner ve döner. Birçok fonksiyon için, birkaç pencereden tıklamanıza engel olacak kısayollar vardır  . Çoğu zaman, çok sayıda pencerede küçük düğmelerle savaşırsınız veya ayrı ayrı söyleyelim, ormandaki bireysel binaları kolayca bulamazsınız.

Çekici grafikler, gereksiz ses

Sürgüne  bakmak güzel . Meşgul işçiler ekranın karşısında koşar, vahşi oyun nehri geçer ve balıkçılar çubuklarını atar. Buna ek olarak, dört mevsim ve tarlalarınızın kırsal kesimin ritimlerini izleyip izleyebileceğiniz alanlar da var. Bu güzelliğe kıyasla, birkaç küçük böcek o kadar önemli değil.

Ancak, ses ortamı sadece ortalama ve Banished oynadıktan birkaç saat sonra, müzik olmadan kolayca yapabilirsiniz.

Sonuç: Yenilikçi, heyecan verici, yeni başlayanlar için değil

Sürülmüş  parkta bir yürüyüş değil . Büyük yardım ve çok fazla kaynak olmadan, ilk kış aylarında donarak donacaksınız. Bununla birlikte, yavaş yavaş, ilişkiler daha iyi anlaşılır, hoş detaylar keşfedilir ve öğrenme şansı ortaya çıkar.

Banished’in  zorlu başlangıcı  deneyimli oyunculara uygun olabilir, ancak yeni başlayanlar için sorunlara neden olabilir. Kaba oyun mekaniği hayatta kalma oyununun amacına uygundur. Ancak, çok oyunculu senaryolar ve yerleşik kontrol ile tanıdık bir ücret arıyorsanız, bunları Banished’de bulamazsınız.

Artıları

  • Mevsimler
  • Yaşlanan nüfus
  • Yenilikçi araçlar
  • Çekici grafikler
  • Hızlanma özelliği

EKSİLERİ

  • Yeni başlayanlar için dik öğrenme eğrisi
  • Bazı belirsizlikler
  • Vergilendirmeye alışmak zaman alıyor
  • Çok oyunculu yok
Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...