AutoHotKey Indir

5/5 - (1 vote)

AutoHotKey Indir

AutoHotkey  açık kaynaklı bir yardımcı programdır ve tuş vuruşlarını ve fare tıklamalarını göndererek neredeyse her şeyi otomatikleştirebilir. Makroları elle yazabilir veya makro kaydediciyi kullanabilirsiniz. Klavye, fare, oyun çubuğu ve el tipi uzaktan kumandalar için kısayol tuşları da oluşturabilirsiniz. Hemen hemen her tuş, düğme veya kombinasyon bir kısayol tuşu haline gelebilir. Benzer şekilde, siz yazdıkça genişleyen kısaltmalar tanımlayabilirsiniz. Örneğin, btw yazmak bu arada otomatik olarak üretebilir. Son olarak,  özel veri giriş formları , kullanıcı arayüzleri ve menü çubukları oluşturabilirsiniz.

Fare ve klavye için kısayol tuşları, yeniden eşleme tuşları veya düğmeleri ve otomatik düzeltme benzeri değiştirmeler tanımlayın. Basit kısayol tuşları oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı; bunu birkaç satırda veya daha kısa sürede yapabilirsiniz! Otomatik Kısayol tuşu uygulaması Windows için, kullanıcıların form doldurucular, otomatik tıklama, makrolar vb. gibi her türlü görev için kolayca küçükten karmaşığa komut dosyaları oluşturmasına olanak tanıyan ücretsiz, açık kaynaklı bir komut dosyası dilidir.

AutoHotkey , yeni başlayanlar. Deneyimli geliştiriciler, hızlı prototip oluşturma ve küçük projeler için bu tam teşekküllü komut dosyası dilini seveceklerdir. Size herhangi bir masaüstü görevini otomatikleştirme özgürlüğü verir. Küçük, hızlı ve kutudan çıkar çıkmaz bitiyor. Hepsinden iyisi, ücretsiz, açık kaynaklı (GNU GPLv2) ve başlangıç ​​dostu.

Şimdi bu aracı kullanmaya başlayın ve oyun çubuğunuz, klavyeniz, fareniz ve tercih ettiğiniz herhangi bir uzaktan kumanda için kısayol tuşları oluşturun.

AutoHotkey, Windows için bir komut dosyası dilidir. Bilgisayarınızda küçük ve karmaşık komut dosyaları oluşturmanıza olanak sağlar. AutoHotkey’in kullanımı kolaydır. Yazılıma aşina olmasanız bile, kullanımının ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız.

AutoHotkey, açık kaynaklı bir yazılımdır. Bu, bu aracı kullanmanın ücretsiz olduğu anlamına gelir. İstediğiniz zaman kodlarının nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Tuş vuruşları ve fare tıklamaları ile neredeyse her şeyi yaratırsınız. Herhangi bir girdi kombinasyonunun bir kısayol tuşu olma potansiyeli vardır. Programın sözdizimi esnek bir şekilde tasarlanmıştır. Bu, yazma sürecinin ayrıntılarına ve teknik özelliklerine değil, görevin kendisine odaklanmanıza olanak tanır.

AutoHotkey, kısaltmaları otomatik olarak genişletir. Örneğin ‘btw’ yazarsanız, bu yazılım kısaltmanın tam biçimini görüntüleyecektir. Bu durumda ‘bu arada.’

Yazılım başka özelliklerle birlikte gelir. Bunlardan bazıları yeniden eşleme tuşları, ses kartı ayarlarını düzenleme ve klavyenizi bir fareye dönüştürmektir. AutoHotkey ile tanıştıktan sonra panonuzu yapılandırır ve menü öğelerinizi özelleştirirsiniz. Bu yazılım, AutoIt v2 komut dosyalarını çalıştırabilir ve komut dosyalarını EXE’ye dönüştürebilir.

AutoHotKey Indir

Daha iyi bir alternatif var mı?

AutoHotkey, açık kaynaklı ve kullanımı kolay bir araçtır. Yazma sürecinin küçük ayrıntılarına değil, yalnızca önünüzdeki göreve odaklanabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Bu fikir onu rekabette öne çıkarıyor.

Bu programı nerede çalıştırabilirsiniz?

Bu programı yalnızca Windows’ta çalıştırabilirsiniz. AutoHotkey, Windows 7 gibi eski sistemlerde de çalışabilir.

Bizim almamız

AutoHotkey, Windows için bir komut dosyası yazılımıdır. Kullanımı kolay ve ücretsizdir. Bu araca hakim olmak, bilgisayarınızın zamanını çok daha verimli hale getirebilir.

İndirmeli misin?

Evet. Bu yazılım, sisteminizdeki iş ayak izi üzerinde bir yük oluşturmaz. AutoHotkey’in sağladığı kolaylık, geçilemeyecek kadar iyi.

Özellikler ve Öne Çıkanlar

 • Herhangi bir ses kartının ses, sessize alma ve diğer ayarlarını değiştirin.
 • Herhangi bir pencereyi şeffaf, her zaman üstte yapın veya şeklini değiştirin.
 • Fare olarak bir oyun çubuğu veya klavye kullanın.
 • Sisteminizi izleyin. Örneğin, istenmeyen pencereleri göründükleri anda kapatın.
 • Bir Explorer penceresinden kopyalanan dosya adları da dahil olmak üzere pano içeriğini alın ve değiştirin.
 • Windows’un Win + E ve Win + R gibi kendi kısayol tuşlarını devre dışı bırakın veya geçersiz kılın.
 • Alt-Tab yerine geçerek (tuşlar, fare tekerleği veya düğmeler kullanarak) RSI’yi azaltın.
 • Tepsi simgesi menüsünü kendi simge, araç ipucu, menü öğeleri ve alt menülerinizle özelleştirin.
 • Kullanıcıyla etkileşim kurmak için iletişim kutularını, araç ipuçlarını, balon ipuçlarını ve açılır menüleri görüntüleyin.
 • Sistemin kapanmasına veya kapatılmasına yanıt olarak komut dosyası içeren eylemler gerçekleştirin.
 • Kullanıcının ne kadar süredir boşta kaldığını tespit edin. Örneğin, CPU yoğun görevleri yalnızca kullanıcı uzakta olduğunda çalıştırın.
 • Görüntüleri ve piksel renklerini algılayarak oyun eylemlerini otomatikleştirin (bu, RSI’nın hafifletilmesi gibi yasal kullanımlar için tasarlanmıştır).
 • Metin dosyalarını diğer dillere göre daha kolay okuyun, yazın ve ayrıştırın.
 • Bir joker karakter kalıbı ile eşleşen bir dizi dosya üzerinde işlem (ler) gerçekleştirin.
 • Kayıt defteri ve INI dosyalarıyla çalışın.

Artıları

Kurulum seçenekleri:  AutoHotkey’in kurulum süreci bol seçenek içerir.

Hotstrings:  Hotstrings, kısaltmaları tam metne genişletir, ancak komut yazabileceğiniz herhangi bir eylemi tetikleyebilirler.

Ekran yönetimi:  AutoHotkey’in ImageSearch komutu, görüntüler için ekran bölgelerini arayabilir. PixelGetColor, tek piksellerin rengini hassas ekran koordinatlarında kaydeder. PixelSearch, renge göre piksel arar.

Windows yönetimi:  AutoHotkey, Gruplar (GroupActivate, GroupAdd, GroupClose, GroupDeactivate) dahil olmak üzere birçok Windows kontrolüne sahiptir. Yönergeler, birçok işlem için doğrudan (bazen kaba kuvvet) komutları etkinleştirir.

EKSİLERİ

Karmaşık:  AutoHotkey işleri kolaylaştırır, ancak daha az deneyimli kullanıcıların bunu göz korkutucu bulabileceği pek çok seçenek, özellik ve yeteneklere sahiptir.

Komut dosyası oluşturma:  Makro yazmak zor değildir ve AutoHotkey kapsamlı talimatlar ve destek sağlar; yine de deneyimsiz kullanıcıların gözünü korkutabilecek başka bir özellik.

Leave a Comment

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...